ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2012 р. Справа № 2-а-14207/09/2170 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Генічеської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
встановив:
Генічеська міжрайонна державна податкова інспекція Херсонської області Державної податкової служби (далі - позивач, Генічеська МДПІ) звернулася з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення 2499,50 грн. фінансових санкцій.
Свої вимоги мотивує тим, що 24.06.2009 р. проведено перевірку відповідача, під час якої виявлено порушення п.1, 9, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За вказані порушення до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції на загальну суму 2499,50 грн., які відповідачем не сплачені.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з"явився, до суду надійшло електронне повідомлення від ФОП ОСОБА_1 про перенесення розгляду справи у зв"язку з хворобою. Однак жодних доказів на підтвердження даної обставини не надано, а тому суд не вважає дану причину поважною. Крім того, суд бере до уваги визначені ч.1 ст.122 КАС України строки розгляду адміністративних справ і вважає можливим розглянути справу без відповідача.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що посадовими особами податкового органу 23.06.2009 р. проведено перевірку за дотриманням суб"єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт № 679/21/22/23/НОМЕР_1.
Перевірка проводилася в присутності ФОП ОСОБА_1, продавця ОСОБА_2
У акті перевірки зафіксовано порушення:
- п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункових операцій без застосування РРО на суму 175,05 грн.;
- п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - не забезпечено щоденний друк фіскальних звітних чеків;
- п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - не забезпечено відповідність готівкових коштів у сумі 256,85 грн.
За вказані порушення на підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення від 03.07.2009 р. № 0001712302 про застосування до ФОП ОСОБА_1 фінансових санкцій на загальну суму 2499,50 грн.
Суд вважає дане рішення Генічеської МДПІ правомірних з наступних підстав.
Пунктом 1 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (який був чинним на час спірних правовідносин) визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
З акту перевірки слідує, що у магазині, який розташований в АДРЕСА_1, і належить ФОП ОСОБА_1 було придбано пиво у пляшках "Туборг", пиво у залізній банці "Чернігівське", шампанське "Советское" на загальну вартість 175,05 грн. Дану розрахункову операцію не проведено через РРО.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Оскільки вартість придбаного товару, який не проведено через РРО, становить 175,05 грн., то позивачем обгрунтовано застосовано фінансову санкцію у розмірі 875,25 грн. (175,05 грн. х 5 = 875,25 грн.).
Згідно з вимогами п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб"єкти підприємницької діяльності зобов"язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Під час перевірки встановлено незабезпечення щоденного друку фіскальних звітних чеків: Z-звіт № 0028 роздруковано 28.05.2008 р. о 22:27, а наступний Z-звіт № 0029 - 30.05.2008 р. о 12:58 (режим роботи магазину з 07 до 23 год.). Тобто, 29.05.2008 р. щоденний фіскальний звітний чек роздруковано не було.
За вказане порушення п.4 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено штраф у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тому Генічеська МДПІ правомірно застосувала до відповідача штраф у розмірі 340 грн. (20 х 17 грн. = 340 грн.).
Відповідно до п.13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб"єкти підприємницької діяльності зобов"язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
В ході перевірки було виявлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО. Невідповідність склала 256,85 грн.
Статтею 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Враховуючи вимоги вказаної статті, позивачем обгрунтовано застосовано до відповідача фінансову санкцію у розмірі 1284,25 грн. (256,85 грн. х 5 = 1284,25 грн.).
Таким чином, оскільки ФОП ОСОБА_1 фінансові санкції на загальну суму 2499,50 грн. не сплачено, позовні вимоги Генічеської МДПІ підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_2) до державного бюджету (р/р 31116104700112*;101; 24103822 призначення платежу, отримував відділення Держказначейства України, в установі банку ГУДКУ у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010) 2499 (дві тисячі чотириста дев"яносто дев"ять) грн. 50 коп. фінансових санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 8.1.4