У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"05" вересня 2012 р.№ 2а/1270/6754/2012 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до відділу державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції Луганської області про визнання дій незаконними, скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
03 вересня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до відділу державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції Луганської області про визнання дій незаконними, скасування постанови.
Суд, розглянувши вищезазначений адміністративний позов, вважає за необхідне залишити його без руху з огляду на наступне.
Стаття 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює вимоги до позовної заяви.
Зокрема, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так, дослідивши адміністративний позов та додані до нього документи, судом встановлено, що позивач є суб'єком владних повноважень, але доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів ним надано не було.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 107 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністратвиний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними)
Відповідно до ч. 1 статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Частиною 2 ст. 181 КАС України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ч. 1 ст. 100 КАС України (із змінами, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень адміністративного судочинства" від 17.11.2011 № 4054-VI), передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
З матеріалів адміністративного позову не вбачається, коли саме позивачу стало відомо про існування оскаржуваної постанови про зупинення виконавчого провадження № 33154086 від 03.07.2012 року.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, оскільки вона не відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАС України, а саме - позивачем не надано доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів та інформації та її документального підтвердження, коли позивач отримав або коли йому стало відомо про існування оскаржуваної постанови № 33154086 від 03.07.2012 року.
Керуючись ст. 108 КАС України,
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до відділу державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції Луганської області про визнання дій незаконними, скасування постанови залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 17 вересня 2012 року шляхом надання суду доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів та інформації та її документального підтвердження, коли позивач отримав або коли йому стало відомо про існування оскаржуваної постанови № 33154086 від 03.07.2012 року.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов повернути позивачеві зі всіма доданими до нього документами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяІ.В.Тихонов