Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
01.10.2012 р. Справа № 2а-4815/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Устинова І. А. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомНовоодеського районного центру зайнятості Миколаївської області,
доОСОБА_1,
простягнення заборгованості в сумі 210,15 грн., В С Т А Н О В И В:
Новоодеський районний центр зайнятості Миколаївської області (далі - позивач) звернувся з позовом до суду про стягнення з ОСОБА_1 (далі - відповідач) безпідставно виплаченої допомоги по безробіттю в сумі 210,15 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що перебуваючи на обліку як безробітний та отримуючи допомогу по безробіттю, відповідач був працевлаштований за трудовим договором і, відповідно, не мав права на отримання допомоги по безробіттю.
Представником позивача подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач про причини неприбуття в судове засідання не повідомив, заперечень проти позову, жодних клопотань не надав. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення про вручення (а.с. 23).
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні. Суд вважає, що в адміністративній справі достатньо матеріалів для її розгляду в письмовому провадженні.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
30 березня 2012 року відповідачем подано заяву до Новоодеського районного центру зайнятості Миколаївської області про надання йому статусу безробітного і отримання допомоги по безробіттю. Згідно п. 2 абз. 3 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 р. № 219 (далі - Порядок), під час проведення реєстрації кожна особа за допомогою працівника центру зайнятості заповнює із застосуванням автоматизованої системи картку особи, що звернулася до центру зайнятості (далі - картка), у якій зазначаються особисті дані особи (прізвище, ім'я та по батькові; зареєстроване місце проживання; число, місяць та рік народження, ідентифікаційний номер), останнє місце роботи або вид діяльності, що визначений ч. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення" (далі - Закон), підстава припинення трудових відносин відповідно до запису в трудовій книжці або підстава припинення іншого виду діяльності, що підтверджено документально, і засвідчує особистим підписом достовірність внесених до картки даних та ознайомлюється з пам'яткою "Ваші права - Ваші обов'язки".
Згідно вказаної вище норми Порядку, відповідач заповнив картку № НОМЕР_1 (а. с. 7).
Відповідно до п. 11 абз. 2, 3 Порядку, державна служба зайнятості здійснює підбір підходящої роботи для громадян відповідно до вимог статті 7 Закону. За відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистою заявою з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу, і оформляється наказом центру зайнятості.
Таким чином, з вказаної норми вбачається, що наданню статусу безробітного обов'язково передує реєстрація особи в центрі зайнятості як такої, що шукає роботу. При цьому, центр зайнятості, приймаючи рішення про надання особі статусу безробітного, виходить з тих відомостей, які особа внесла в персональну картку при реєстрації як такої, що шукає роботу.
Відповідно до ст. ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", того ж дня відповідачу надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю.
На підставі поданої відповідачем заяви 30 листопада 2011 року його знято з обліку в Новоодеському районному центрі зайнятості Миколаївської області.
Під час проведення звірки електронної бази даних позивача надійшов лист від малого приватного підприємтсва "Сигнал" від 07 липня 2012 року № 106 (а.с. 10), гідно якого відповідач під час перебування на обліку в На підставі поданої відповідачем заяви 30 листопада 2011 року його знято з обліку в Новоодеському районному центрі зайнятості Миколаївської області. отримував дохід від МПП "Сигнал". Згідно листа МПП "Сигнал" ОСОБА_1 працює на вказаному підприємстві з 26 жовтня 2011 року по нинішній час на підставі наказу від 26 жовтня 2011 року № 114 (а. с. 10 на звороті).
Відповідно до ст. 1 ч. 3 п. б Закону, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, відносяться до зайнятого населення.
З огляду на наведені норми, суд приходить до висновку про те, що відповідач на час перебування на обліку в Заводському районному центрі зайнятості, працював та відносився до зайнятого населення.
Згідно п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 року № 357, у разі встановлення центрами зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
У жовтні, листопаді 2011 року відповідачу виплачувалася допомога по безробіттю, яка склала 210,15 грн., що підтверджується розрахунковою довідкою позивача (а.с. 11).
На підставі наказу позивача від 20 липня 2012 року № 24 (а.с.12) на адресу відповідача направлено претензію від 23 липня 2012 року на суму 210,15 грн. (а.с. 13). Відповідачем заборгованість не сплачена.
Таким чином, суд вважає, що відповідачу була безпідставно нарахована та виплачена допомога по безробіттю в сумі 210,15 грн.
Спори, що виникають із правовідносин щодо виплати допомоги по безробіттю, відповідно до ст. 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", вирішуються в судовому порядку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 94, 98, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1 на користь Новоодеського районного центру зайнятості (р/р 37174001000482 у ГУ ДКСУ в Миколаївській області, МФО 826013, код ЄДРПОУ 20902972) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 210,15 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя І. А. Устинов