Постанова № 26262250, 02.10.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.10.2012
Номер справи
2а/1270/7163/2012
Номер документу
26262250
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/7163/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді - Ковальової Т.І.

при секретарі судового засідання - Ворошило О.Є.

за участю:

представників позивача - Басовської С.Ю.

Немчілової Л.П.

представника відповідача - Щавинської Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до Державного підприємства «Луганськвугілля» (відокремлений підрозділ «Шахтоуправління «Луганське») про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 12620938,00 грн., -

18 вересня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до Державного підприємства «Луганськвугілля» (відокремлений підрозділ «Шахтоуправління «Луганське») про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 12620938,00 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що Державне підприємство «Луганськвугілля» зареєстроване Управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 09.04.2003 року за реєстраційним номером 25370169Ю0043256. До Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідач внесений 09.04.2003 року з присвоєнням ідентифікаційного коду 32473323, про що видана довідка. Відповідач взятий на податковий облік до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську 06.06.2003 року, про що видана довідка № 58/29-011 та зареєстрований платником податку на додану вартість, про що видане свідоцтво від 24.06.2003 року № 16033049.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача утворився податковий борг з податку на прибуток підприємств, що перебувають у державній власності у сумі 12620938,00 грн.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили суд задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, зазначивши, що підприємство має важке фінансове становище, тому виплати податковий борг одразу не має можливості. Просив суд, у разі задоволення адміністративного позову, встановити порядок та спосіб виконання рішення суду шляхом розстрочення сплати податкового боргу у розмірі 12620938,00 грн. строком на сім років починаючи з жовтня 2012 року по вересень 2019 року включно, відповідно до графіку погашення податкового боргу (а.с.43-47).

Представники Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби в судовому засіданні проти задоволення клопотання ДП «Луганськвугілля» не заперечували (а.с.48).

Заслухавши пояснення представників позивача, представника відповідача дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку про задоволення позову з огляду на наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Судом встановлено, що Державне підприємство «Луганськвугілля» зареєстроване Управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 09.04.2003 року за реєстраційним номером 25370169Ю0043256. До Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України відповідач внесений 09.04.2003 року з присвоєнням ідентифікаційного коду 32473323, про що видана довідка. Відповідач взятий на податковий облік до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську 06.06.2003 року, про що видана довідка № 58/29-011 та зареєстрований платником податку на додану вартість, про що видане свідоцтво від 24.06.2003 року № 16033049 (а.с.8-21).

У відповідача станом на 28.08.2012 року утворився податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток підприємства у сумі 12620938,00 грн., відповідно до поданих розрахунків податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток підприємств :

- від 08.08.2012 року № 9047329410, податковий І півріччя 2012 рік, на суму 8373537,00 грн. (у т.ч. податкові зобов'язання на суму 8373537,00 грн.) (а.с.25,26);

- уточнюючий від 08.08.2012 року № 9016916458, податковий період 2011 рік, на суму 4247401,00 грн. (у т.ч. збільшення податкових зобов'язань на суму 3956852,00 грн., нарахована пеня на суму 171843,00 грн. сума штрафних санкцій - 118706,00 грн.) (а.с.27,28).

По закінченню встановленого законом терміну сплати податку, а саме 17.08.2012 року, вказана сума не перерахована до бюджету.

Наявність податкової заборгованості станом на 28.08.2012 року у сумі 12620938,00 грн. підтверджено актом звірки між позивачем та відповідачем (а.с.а.с.29).

Відповідно до Закону України від 21.12.200 року № 2181 - ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську було надіслано першу податкову вимогу № 1/16 від 30.07.2003 року та другу податкову вимогу № 2/22 від 05.09.2003 року (а.с.22,23).

Враховуючи наявність податкового боргу, відповідно до ст. 88 ПК України рухоме майно і майнові права ДП «Луганськвугілля» були передані у податкову заставу, що підтверджується витягом № 30936146 від 05.04.2011 року з Державного реєстру обтяжень рухомого майна (а.с.24).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Згідно п.п. 14.1.156 п.14.1. ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п.57.2 ст. 57 Податкового кодексу України у разі, коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно пп. 14.1.175 п. 14.1. ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Стаття 152 Податкового кодексу України визначає порядок обчислення податку, де зокрема зазначено, що податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу. Податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII цього Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

На підставі п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України).

Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську було надіслано першу податкову вимогу № 1/16 від 30.07.2003 року та другу податкову вимогу № 2/22 від 05.09.2003 року, тобто 60 днів з моменту надіслання минуло. Відповідачем вищезазначені вимоги не оскаржені, не скасовані та є такими, що підлягають виконанню.

Сума податкового боргу відповідачем добровільно не сплачена.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідач визнав позовну заяву у повному обсязі, про що виклав у письмової заяві до суду.

Частинами 1, 2 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

З урахуванням клопотання відповідача та відсутністю заперечень позивача, суд вважає за необхідне відповідно до частини 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання даного судового рішення шляхом розстрочення Державному підприємству «Луганськвугілля» сплати коштів за податковим боргом в доход Державного бюджету України у розмірі 12620938,00 грн. (дванадцять мільйонів шістсот двадцять тисяч дев'ятсот тридцять вісім гривень) строком на вісімдесят чотири місяці шляхом сплати податкового боргу починаючи з жовтня 2012 року.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 99, 105, 158-163, 167 , 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

Адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську Державної податкової служби до Державного підприємства «Луганськвугілля» (відокремлений підрозділ «Шахтоуправління «Луганське») про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 12620938,00 грн. задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Луганськвугілля» (відокремлений підрозділ «Шахтоуправління «Луганське») (і.к. 32473323, місцезнаходження : 91022, Україна, Луганська область, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1в) кошти у розмірі 12620938,00 грн. (дванадцять мільйонів шістсот двадцять тисяч дев'ятсот тридцять вісім гривень) з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків в рахунок сплати податкового боргу з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в розмірі 12620938,00 грн. на р/р 31116002700002 відкритий у ГУ ДКСУ в Луганській області, МФО 804013, код платежу 11020100, одержувач УДКСУ у м. Луганську і.к. 37991503.

Розстрочити Державному підприємству «Луганськвугілля» сплату коштів за податковим боргом в доход Державного бюджету України у розмірі 12620938,00 грн. (дванадцять мільйонів шістсот двадцять тисяч дев'ятсот тридцять вісім гривень) строком на вісімдесят чотири місяці шляхом сплати податкового боргу починаючи з жовтня 2012 року по вересень 2013 року щомісячно у сумі по 12045,75 грн.; з жовтня 2013 року по вересень 2014 року щомісячно у сумі по 32045,75 грн.; з жовтня 2014 року по вересень 2015 року щомісячно у сумі по 52045,75 грн.; з жовтня 2015 року по серпень 2019 року щомісячно у сумі по 238901,75 грн.; за вересень 2019 року у сумі 238908,75 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 03 жовтня 2012 року.

СуддяТ.І. Ковальова