Ухвала суду № 26243734, 28.09.2012, Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
28.09.2012
Номер справи
106/9431/2012
Номер документу
26243734
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 106/9431/2012

Провадження 2а/0106/440/2012

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2012 року Суддя Євпаторійського міського суду АР Крим Куликовська О.М. розглянувши адміністративну справу № 0106/9431/2012 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Євпаторійського відділу державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в АР Крим про визнання дій посадових осіб незаконними та скасування протоколу про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Євпаторійського відділу державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в АР Крим про визнання дій посадових осіб незаконними та скасування протоколу про адміністративні правопорушення, складеного о 3.00 годині в ніч з 08.09.2012 року на 09.09.2012 рік.

Відповідно до ст.. 6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним та неупередженим судом. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена КАС України.

У розумінні положень ст.. 2,17 КАС України адміністративне судочинство, спрямоване на захист прав, свобод та інтересів осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень). До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Рішеннями суб'єкта владних повноважень можуть бути як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії. Нормативно-правові акти - це рішення, дію яких поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб і які призначені для неодноразового застосування щодо цього кола осіб. Правові акти індивідуальної дії - рішення, є актом одноразового застосування норм права і дію яких поширено на конкретних осіб (тобто є персоніфікованими) або які стосуються конкретної ситуації. Усі рішення суб'єкта владних повноважень повинні бути прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законом.

За змістом ст. 18,19,24 КАС України місцевим загальним судам , як адміністративним судам підсудні адміністративні справи , у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа органу місцевого самоврядування, крім тих які підсудні окружним адміністративним судам, та усі адміністративні справи з приводу рішень , дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності. В свою чергу окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади АР Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень , дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки..

Стаття 171-2 КАС України передбачає особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності . Але , у адміністративній позовній заяві ОСОБА_1 не відображене якою постановою та за якою статтею КпАП України він був притягнутий до адміністративної відповідальності . Тоді як, з матеріалів скарги судом встановлено, що ОСОБА_1 просить визнати незаконним та скасувати протокол адміністративного правопорушення, складений о 3.00 годині в ніч з 08.09.2012 року на 09.09.2012 рік.

В соответствии с ч.7 Постановления Пленума Верховного суда Украины № 8 от 13.06.07 г. «О независимости судебной власти», суды должны придерживаться установленных процессуальными законами правил подсудности и подведомственности споров; учитывать, что права, свободы и законные интересы участников правоотношений, которые возникают , из определенных законом оснований и иных юридических фактов, подлежат судебной защите в установленный законом способ.

У зв'язку з чим, при вирішенні питання про відкриття провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до управління Євпаторійського відділу державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в АР Крим про визнання дій посадових осіб незаконними та скасування протоколу про адміністративні правопорушення - судом встановлено, що зазначена справа в частині позовних вимог про скасування протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно до норм ст. 109 КАСУ, не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки протокол про адміністративне правопорушення лише констатує факт окремої події, та не є нормативно-правовим актом, або актом індивідуальної дії, що передбачає за собою певні правові наслідки.

Суд вважає, що є всі підстави, передбачені п. 1 ч.1 ст. 109 КАС України для відмови позивачу у відкритті провадження по справі у частині позовних вимог про скасування протоколу про адміністративне правопорушення. Виходячи з наведеного , керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_1 відмовити у відкритті провадження в частині його позовних вимог до управління Євпаторійського відділу державної автомобільної інспекції ГУ МВС України в АР Крим про скасування протоколу про адміністративні правопорушення,

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду АР Крим через Євпаторійській міський суд. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду може бути подана протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: О.М. Куликовська