ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 203
ПОСТАНОВА
Іменем України
11.12.2008
Справа №2-29/18035-2007А
За позовом - Контрольно - ревізійного управління в АР Крим (95006, м.Сімферополь, буд. Леніна, 5/7).
До відповідача - Комунальної установи по Централізованому бухгалтерському обліку № 2 Управління освіти Керченської міської ради ( 98310, м. Керч, вул. Орджонікідзе, б. 45).
Про стягнення 79 450,00 грн.
Суддя О.І. Башилашвілі
Секретар судового засідання В.В. Романів
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача – Ткаченко Б.В. – представник, довіреність від 20.11.2008р. № 13-14/7561.
Від відповідача - Патрахіна Н.Є. – представник, довіреність від 06.11.2008р. № 696.
Суть справи: Контрольно - ревізійне управління в АРК звернулось до господарського суду АРК з позовною заявою в порядку адміністративного судочинства до відповідача Комунальної установи по Централізованому бухгалтерському обліку № 2 Управління освіти Керченської міської ради про стягнення з відповідача відповідно до п. 4 вимог обов'язкових вказівок КРУ в АРК від 14.02.2006 року №03-14/823 суму 79 450,00 грн.
Провадження у справі порушено суддею Яковлєвим С.В. ухвалою від 20.12.23007р.
На підставі резолюції заступника голови господарського суду АР Крим С.Я. Титкова справа було передано на розгляд судді В.А. Омельченко.
Ухвалою господарського суду АР Крим від 05.02.2008р. справа була прийнята до свого провадження суддею господарського суду АР Крим Омельченко В. А.
Ухвалою заступника голови господарського суду АР Крим Тіткова С. Я. від 08.10.2008р. справа передана до провадження судді Башилашвілі О.І. в зв’язку з припиненням повноважень та переходом до іншого суду судді Омельченко В. А. та справі привласнено новий номер №2-29/18035-2007А.
Заявою від 25.11.2008р. позивач змінив предмет позову та просить суд: у встановленому законом порядку забезпечити відшкодування та відновлення незаконного витрачених коштів на загальну суму 54676,74 грн.
Заява прийнята судом.
Заявою від 11.12.2008р. позивач знову змінив предмет позову та просить суд: зобов’язати відповідача у встановленому законом порядку забезпечити відшкодування та відновлення незаконно втрачених коштів на загальну на загальну суму 54002,98 грн.
Заява прийнята судом.
Позовні вимоги засновані на положеннях ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» та мотивовані тим, що відповідач не виконав вказівки КРУ в АР Крим.
Відповідач проти позову заперечує, посилається на те, що відсутні підстави для задоволення позову, оскільки відповідачем виконані вказівки КРУ в частині відшкодування заборгованості у розмірі 42500,00 грн.
Щодо вимог КРУ про відшкодування незаконних витрат на суму 19340,00 грн. то на думку відповідача цю суму повинна відшкодовувати інша особа.
Після вияснення усіх обставин справи, та перевірення доказів, суд перейшов до судових дебатів, та після закінчення яких, суд віддалявся для ухвалення рішення по даній справі до нарадчої кімнати.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін , суд –
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в АРК на перший квартал 2006 року Контрольно-ревізійним управлінням в АРК була проведена документальна ревізія фінансово-господарської діяльності та цільового і законного використання бюджетних коштів закладів, що обслуговуються централізованою бухгалтерією № 2 Управління освіти Керченської міської ради за період з 01.10.2002р. по 01.01.2006р.
Під час ревізії закладів, що обслуговуються централізованою бухгалтерією № 2 Управління освіти Керченської міської ради встановлено ряд порушень фінансово-господарської діяльності, які зафіксовані в Акті ревізії фінансово-господарської діяльності (том 1, а.с. 8-43) Управління освіти Керченської міської ради від 08.02.2006р. № 03-21/05.
Ревізією встановлено факти порушення фінансової дисципліни, порядку ведення бухгалтерського обліку та незаконних витрат державних коштів.
Так, ревізією законності оплати праці робітників та нарахувань на заробітну плату встановлено, що в порушення пункту п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, закладів та організацій" від 03.04.1993р. № 245 за період з 01.10.2002р. по 01.01.2006р. Централізованою бухгалтерією № 2 управління освіти проводилась виплата за роботу за сумісництво дев'яти завідуючим господарством школи та дитячих закладів, на що використано коштів в сумі 28,8 тис. грн., нарахування на заробітну плату склали 10,7 тис. грн. Витрати віднесено до КФК 070201 "Загальноосвітні школи" та КФК 070.101 "Дошкільні заклади освіти" по КЕКВ 1111 "Заробітна плата" та КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату". Залишок невідшкодованої суми складає 31 560 грн.
Крім того, в порушення п. 3.4 Постанови Кабінету Міністрів України "Про впорядкування умов оплати праці робітникам закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" Централізованою бухгалтерією № 2 управління освіти нараховувалась та виплачувалась доплата за сумісництво посад заступнику директора по АГЧ ВШ-МТЛ за період з 01.10.2002р. по 01.10.2004р. на суму 2,20 тис.грн., нарахування на заробітну плату склали 0,8 тис.грн. Витрати віднесено на КФК 070201 "Загальноосвітні школи" та КФК 070101 "Дошкільні заклади освіти" по КЕКВ 1111 "Заробітна плата" та КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату".
Під час ревізії повноти оплати комунальних послуг встановлено, що в порушення п. 1.5 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999р. № 996 та ст. 20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог щодо виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002р. № 228 Централізованою бухгалтерією № 2 управління освіти передбачені кошторисом та проведені витрати, необумовлені характером діяльності установи, тобто витрати на оплату за теплопостачання сторонньої організації ЗАТ "Корчев" на суму 66,00 тис.грн. (КЕКР 1161).
В ході ревізії між відповідачем та ЗАТ "Корчев" складено Акт звірки взаємних розрахунків, а бухгалтерською довідкою вищезазначена сума відновлена по даним бухгалтерського обліку централізованої бухгалтерії № 2 як дебіторська заборгованість за ЗАТ "Корчев", Залишок невідшкодованої суми складає 44 890 грн.
На підставі п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року № 2939-ХІІ за наслідками проведеної ревізії до централізованої бухгалтерією № 2 Управління освіти Керченської міської ради, були направлені обов'язкові вказівки (вимоги) Контрольно-ревізійного управління в АР Крим від 14.02.2006р. № 03-14/823 щодо усунення фінансових порушень та недопущенню їх в подальшому.
Під час розгляду справи позивач пояснив, що у зв’язку з частковим виконанням відповідачем вимог КРУ, загальна сума заборгованості відповідача станом на 01.12.2008р. складає 54002,98 грн., у тому числі: нарахована та виплачена заробітна плата за сумісництво заступника директора по АГЧ ЗОШ-МТЛ – 1391,22 грн.; видатки за теплопостачання – 19340,00 грн.; нарахована та виплачена заробітна плата за сумісництво завідуючим господарством шкіл – 33271,76 грн.
Однак суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню в частині зобов’язання відповідача у встановленому законом порядку забезпечити відшкодування та відновлення незаконно втрачених коштів у сумі 19340,00 грн., у зв’язку з наступним.
Суд встановив, що відповідач відшкодував до місцевого бюджету м. Керч борг у загальній сумі 42500,00 грн., що підтверджується наступним.
Відповідно до ст.. 132 КЗОТ України, згідно наказу управління освіти №35 від 31.01.2006р. з винних осіб утримана середньомісячна заробітна плата в сумі 7937,77 грн.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування» стаття 26, частина 1, пункт 23, місцеві органи самоврядування можуть вносити зміни до місцевого бюджету самостійно.
На підставі цього закону і відповідно до наказу №57 від 28.01.2000р. Міністерства фінансів України, рішенням 39 сесії 4 скликання Керченської міської ради було прийнято рішення про зміну розпису бюджету на 2006 рік із зменшенням асигнувань по загальному фонду.
На підставі довідок-реєстрів відшкодовано в дохід місцевого бюджету 34562,23 грн., що підтверджується довідкою-реєстром № 34 від 21.01.2008р. і №35 від 21.01.2008р. тобто зайве здійснені витрати по заробітній платі відшкодовані місцевому бюджету м. Керчі в повному об'ємі. Загальна довідка №37 від 21.01.2008р. на загальну суму 42500,00 грн.
На підставі акту КРУ м. Сімферополя встановлені не передбачені витрати на оплату теплопостачання сторонньою організацією ЗАТ «Корчев» на суму 66038,33 грн.
Ця сума заборгованості була прийнята і підтверджена актом звірки ЗАТ «Корчев» і повинна була погашатися згідно графіка погашення заборгованості наданого в бухгалтерію. На 01.10.2008р. дані витрати погашені частково на суму 46698,33грн. (ЗАТ «Корчев»- 46024,57 грн., СПД Марінінова І.Н. - 673,76 грн. Відшкодування СПД Марініновою І.Н. проводилося на підставі укладеного договору з харчування школярів за період з вересня 2002р. (Договір №2 від 02.09.2002р.) по 2005р. (Договір №7 від 01.09.2005р.), що підтверджується довідкою-реєстром № 694 від 03.11.2008р. (том 2, а.с. 7-74).
Відповідач підтвердив, що заборгованість в сумі 19340,00 грн. до теперішнього часу не відшкодована ЗАТ «Корчев», що надавало послуги з організації харчування школярів, у зв’язку з чим, відповідач неодноразово спрямовував претензії до ЗАТ «Корчев» з вказівкою термінів погашення заборгованості, однак сума заборгованості у розмірі 19340,00 грн. досі не погашена ЗАТ «Корчев».
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
- на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
- з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
- обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають
- значення для прийняття рішення (вчинення дії);
- безсторонньо (неупереджено);
- добросовісно;
- розсудливо;
- з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
- пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
- з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
- своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач не представив суду доказів відшкодування до бюджету витрат на оплату теплопостачання у сумі 19340,00 грн., у зв’язку з чим позов в цій частині підлягає задоволенню.
Вступна та резолютивна частини постанови оголошенні - 11.12.2008р.
Повний текст постанови складений та підписаний - 16.12.2008р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 152, п. 1 ст. 153, 160, 163, п. 4 ст. 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Зобов’язати Комунальну установу по Централізованому бухгалтерському обліку № 2 Управління освіти Керченської міської ради ( 98310, м. Керч, вул. Орджонікідзе, б. 45, код в ЄДРПО України 02144358) у встановленому законом порядку забезпечити відшкодування та відновлення незаконно втрачених коштів на загальну на загальну суму 19340,00 грн.
3. В іншій частині, в задоволенні позову – відмовити.
4. Виконавчий лист видати після набрання постановою суду законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через господарський суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови в десятиденний строк з дня її проголошення, з подальшим поданням апеляційної скарги на постанову протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження та в порядку передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, у разі не подання відповідної заяви (ст. 254 КАС України).
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Башилашвілі О.І.