Рішення № 26150390, 20.09.2012, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
20.09.2012
Номер справи
5009/3138/12
Номер документу
26150390
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

номер провадження справи 5/40/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.09.12 Справа № 5009/3138/12

За позовом: Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (69107, м. Запоріжжя, пр. Леніна, буд. 164)

До відповідача: Комунального підприємства Бердянської міської ради "Житлосервіс-2А" (71118, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Свободи, буд. 129)

про стягнення 25 585,00 грн.

Суддя Проскуряков К.В.

Представники сторін:

Від позивача: Рєзнік В.А., довіреність № 15 від 01.08.2012 р.

Від відповідача: Тітенкова А.П., в.о. директора на підставі розпорядження №141-р

від 21.03.2011 р.

СУТНІСТЬ СПОРУ:

21.08.2012 р. до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до Комунального підприємства Бердянської міської ради "Житлосервіс-2А" про стягнення 12 250,00 грн.

Ухвалою суду від 21.08.2012 р. порушено провадження у справі № 5009/3138/12, розгляд якої призначено на 20.09.2012 р. У судовому засіданні від 20.09.2012 р. судом прийнято рішення.

За письмовою заявою представників сторін, розгляд справи відбувся без фіксації судового процесу за допомогою технічних засобів.

У судовому засіданні 20.09.2012 р. представник позивача надав суду заяву від 18.09.2012 р. за вих. №01-29.2/04-3787 про збільшення розміру позовних вимог. Вказану заяву прийнято судом до розгляду як таку, що відповідає ст. 22 ГПК України.

Також, представником позивача було надано уточнення позовних вимог від 20.09.2012 р., у якому зазначено, що оскільки відповідач 29.08.2012 р. сплатив частково штраф у сумі 1 000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №243, то просить суд стягнути з відповідача 13 000,00 грн. штрафу та 12 585,00 грн. пені. Дане уточнення прийнято судом до розгляду.

Позивач пояснив наступне, 16.05.2012 р. адміністративною колегією Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення № 24-рш по справі № 02/15-12, яким дії Комунального підприємства Бердянської міської ради "Житлосервіс-2А", які полягають у встановлені необґрунтованих цін на послугу з забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж, визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною 1 статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку. За вчинення правопорушення на відповідача накладено штраф у розмірі 15 000,00 грн.

В обґрунтування позову посилаються на ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", ст. 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України". Просить суд позов задовольнити з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог.

Представник відповідача документи витребувані ухвалою суду від 21.08.2012 р. не надав, пояснив, що 02.08.2012 р. та 29.08.2012 р. Комунальним підприємством Бердянської міської ради "Житлосервіс-2А" було сплачено штраф на підставі рішення адміністративної колегії Запорізького обласного територіального відділення від 16.05.2012 р. №24-рш на суму 2 000,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями №201, №243. Також, представник відповідача зазначив, що визнає позовні вимоги з урахуванням заяви позивача про уточнення позовних вимог.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд,

ВСТАНОВИВ:

З матеріалів справи вбачається, що рішенням адміністративної колегії Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 16.05.2012 р. № 24-рш у справі № 02/15-12 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції" визнано, що Комунальне підприємство Бердянської міської ради "Житлосервіс -2А", за результатами діяльності з січня 2011 р. по квітень 2012 р. займає монопольне (домінуюче) становище на ринку забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж в територіальних межах м. Бердянськ (в межах території, до розташований переданий йому на баланс житловий фонд), як таке, що не має жодного конкурента.

Визнано дії Комунального підприємства Бердянської міської ради "Житлосервіс-2А", які полягають у встановлені необґрунтованих цін на послугу з забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною 1 статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

За вчинення зазначеного порушення, згідно з ч. 2 ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" на Комунальне підприємство Бердянської міської ради "Житлосервіс-2А" накладено штраф у розмірі 15 000,00 грн.

Рішення Адміністративної колегії мотивовано наступним.

КП "Житлосервіс - 2А" (місцезнаходження 71100, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Свободи, 129, код за ЄДРПОУ 33318125), згідно зі Статутом, зареєстрованим 22.12.2004р. за № 10991020000000236, є юридичною особою.

Відповідно доСтатуту, підприємство створено з метою найбільш ефективного використання майна Бердянської міської ради та одержання максимального прибутку, організації виконання комплексу робіт по ремонту та експлуатації житлового фонду територіальної громади міста та надання послуг, визначених предметом діяльності підприємства. Майно підприємства є комунальною власністю та закріплюється за ним на праві господарського відання.

Основним видом діяльності КП "Житлосервіс - 2А", за довідкою з ЄДРПОУ від 29.10.2010 р. АБ № 158331, є управління нерухомим майном (код за КВЕД 70.32.0).

У розумінні статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції" КП "Житлосервіс - 2А" є суб'єктом господарювання.

Рішенням Бердянської міської ради від 14.09.2005 р. № 546 "Про визначення виконавцем житлово-комунальних послуг у житловому фонді" КП "Житлосервіс - 2А" визначено виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у комунальному житловому фонді м. Бердянська.

Рішенням Бердянської міської ради від 29.09.2011 р. № 28 "Про надання дозволу приватному акціонерному товариству "Київстар" та товариству з обмеженою відповідальністю "Орбіта сервіс ТV" на розміщення та експлуатацію телекомунікаційних мереж" операторам телекомунікацій у житлових будинках, які належать територіальній громаді на праві комунальної власності, для надання телекомунікаційних послуг мешканцям міста Бердянська у відповідності до робочих проектів, дозволено прокладку оптоволоконного кабелю, установку елементів внутрішньобудинкових телекомунікаційних мереж та подальшу їх експлуатацію.

Згідно з пунктом 2.3 вказаного рішення оператори телекомунікацій повинні укласти договори на розміщення та експлуатацію телекомунікаційних мереж з балансоутримувачами житлових будинків.

Доступ до житлових будинків, що обслуговуються КП "Житлосервіс - 2А", для розміщення, обслуговування телекомунікаційного обладнання та мереж, впродовж 2010 -2012 р.р. був урегульований договорами КП "Житлосервіс - 2А" з ЗАТ "Українські радіосистеми" (Інтернет - провайдер), ПрАТ "Київстар" (Інтернет - провайдер), ТОВ "Орбіта сервіс ТV" (провайдер програмної послуги).

У січні 2010 р. - квітні 2012 р. послугу з забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж (далі - Послуга) підприємство надавало операторам телекомунікацій за укладеними з ними договорами.

У договорах зазначено, зокрема: права та обов'язки сторін, вартість послуги та порядок оплати, дислокація (адреси) будинків, де розміщено телекомунікаційні мережі провайдера та кількість точок розміщення по кожному з будинків.

Вартість послуги не підлягає державному регулюванню і встановлюється підприємством самостійно. Розмір плати за послугу наведений у договорах з операторами телекомунікацій, а саме за договором від 18.02.2010 р. № 1-02/10-в/02338 з ЗАТ "Українські радіосистеми" - 1 260,00 грн. загальна вартість, кількість точок 35, середня плата за точку 36 грн./міс.; за договором від 01.10.2011 р. № 7-10/11/38389 з ПрАТ "Київ стар" - 1 296,00 грн. загальна вартість, кількість точок 36, середня плата за точку 36 грн./міс.; за договором від 03.01.2012 р. №01/12 з ТОВ "Орбіта сервіс ТV" -219,15 грн. загальна вартість, кількість точок 48, середня плата за точку 4,57 грн./міс.

При визначенні ціни на послугу КП "Житлосервіс - 2А" застосовувалась різна методологія ціноутворення, що свідчить про встановлення цим підприємством цін на послугу в необґрунтованому розмірі.

Згідно з платіжними документами, щомісячна плата ЗАТ "Українські радіосистеми" на користь КП "Житлосервіс - 2 А" за розміщення телекомунікаційних мереж становила 36,00 грн. за кожну точку розміщення телекомунікаційного обладнання. Розрахунок вказаної ціни на послугу у підприємства відсутній. За повідомленням КП "Житлосервіс - 2А" (лист від 21.10.2011 р. № 720), договір про участь у витратах на утримання і ремонт будинку від 18.02.2010 р. № 1-02/10-в/02338 був повністю розроблений оператором, наданий КП "Житлосервіс - 2А" на ознайомлення та підписання і розрахунків собівартості послуги у якості додатків не містив. Сума є договірною. Однак, не дивлячись на те, що компетенція щодо визначення плати за надані послуги (товари) відноситься до відання сторін договору, при визначенні її розміру необхідно виходити з того, що ця плата має носити адекватний характер, та відповідати тим витратам, які зазнає суб'єкт господарювання при реалізації послуги (товару).

За умовами договору від 01.10.2011 р. № 7-10/11/38389 з ПрАТ "Київстар" щомісячний розмір плати за договором визначається із розрахунку 36,00 грн. за кожну точку розміщення. Розрахунок вказаної ціни на послугу у підприємства відсутній. За поясненнями підприємства (лист від 26.03.2012 р. № 209), ПрАТ "Київстар" розроблена своя власна формула відшкодування витрат за розміщення телекомунікаційних мереж та запропонована КП "Житлосервіс - 2А" при укладенні договору. Тобто, ціна на послугу залежить не від витрат самого КП "Житлосервіс - 2А", які може нести це підприємство при наданні послуги, а від розміру потенційного доходу оператора телекомунікацій у будинку.

Згідно з платіжними документами, щомісячна загальна плата ТОВ "Орбіта сервіс ТV" на користь КП "Житлосервіс - 2А" за виконані роботи становить 219,15 грн. (з ПДВ). За поясненнями КП "Житлосервіс - 2А" (лист від 26.03.2012 р. № 209), розрахунок ціни до договору про розміщення та експлуатування мережі кабельного телебачення від 03.01.2012р. № 01/12, укладеного між КП "Житлосервіс - 2А" та ТОВ "Орбіта сервіс ТV", розроблений цим оператором телекомунікацій та запропонований для погодження підприємству. Розрахунок плати за розміщення та експлуатування мережі кабельного телебачення наведений у додатку до договору від 03.01.2012 р. № 01/12, згідно з яким плата за вказану послугу визначена підприємством виходячи з площі, яку займає обладнання оператора телекомунікацій, та тарифу на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого виконкомом Бердянської міської ради від 23.08.2006 р. № 477 "Про встановлення тарифів для населення на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій". З наведеного додатку слідує, що мінімальна ціна в місяць за одну точку підключення становить 0,23 грн., а максимальна ціна - 18,99 грн. Разом з тим, розрахована у такий спосіб вартість послуги є необґрунтованою за таких причин. Тариф на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, з урахуванням якого визначається плата за договором про розміщення та експлуатування мережі кабельного телебачення від 03.01.2012 р. № 01/12, включає в себе витрати з поточного ремонту конструктивних елементів будинку. Однак, як свідчить з умов вказаного договору, обов'язки споживача - ТОВ "Орбіта сервіс ТV" входить (у разі пошкодження цілісності покрівлі даху приміщень, стану комунікацій, обладнання та інших конструктивних елементів) якісно провести відновлення пошкоджених ділянок в необхідному об'ємі. Крім того, окремі роботи з утримання будинків та прибудинкових територій, виконуються КП "Житлосервіс - 2А" (зокрема, прибирання прибудинкової території, технічне обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації, обслуговувань димовентиляційних каналів, дератизація, дезінсекція, обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло- водопостачання, водовідведення тощо) не мають відношення до забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж, і виконання цих робіт не входить в обв'язки КП "Житлосервіс -2А" за договором з ТОВ "Орбіта сервіс ТV".

Підтвердженням відсутності у підприємства обґрунтованих витрат з забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладення та обслуговування телекомунікаційних мереж є також:

- згода КП "Житлосервіс - 2А" з будь-якою ціною на послугу, що запропонована споживачем (ТОВ "Орбіта сервіс ТV", ПрАТ "Київ стар", ЗАТ "Українські радіосистеми"), без проведення економічно обґрунтованих підрахунків витрат, пов'язаних з наданням послуги;

- різний рівень цін на послугу; при цьому, перевищення (наприклад, в одному і тому ж будинку) максимальної ціни (36,00 грн.) над мінімальною (3,13 грн.) складає 11,5 рази, не дивлячись на те, що витрати, яких зазнає КП "Житлосервіс - 2А" при наданні послуги є еквівалентними, оскільки надання послуги пов'язано з єдиними господарськими витратами: роботи, передбачені договорами, виконуються одним і тим же персоналом з використанням єдиної матеріально-технічної бази підприємства. Тобто, фактичні умови надання послуги є рівнозначними. Крім того, за договорами між КП "Житлосервіс - 2А" та споживачами, обсяг прав та обов'язків сторін договору є однаковим.

Встановлення КП "Житлосервіс - 2А" необґрунтованих цін на послугу з забезпечення операторам телекомунікацій доступу до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж стало можливим через відсутність альтернативних джерел отримання послуги, що задовольняли б попит за нормальними цінами та умовами торгівлі, внаслідок чого КП "Житлосервіс - 2А" стало єдиним контрагентом для операторів телекомунікацій, стосунків з яким неможливо уникнути.

Відповідно до п. 33 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19.04.1994 р. № 5, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 06.05.1994 р. за № 90/299, на адресу КП Бердянської міської ради "Житлосервіс - 2А" листом від 18.05.2012 р. № 02-29.3/07-2261 було направлено засвідчену копію рішення адміністративної колегії Запорізького обласного територіального відділення від 16.05.2012 р. №24-рш. Також, у даному листі відповідачу було роз'яснено, що штраф у розмірі 15 000,00 грн. сплачується у двомісячний строк з дня одержання рішення територіального відділення, у разі несплати зазначеної суми на підставі ч.5 ст.56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" буде нараховуватися пеня за кожний день прострочення сплати штрафу у розмірі 1,5% від суми штрафу.

Копію рішення адміністративної колегії Запорізького обласного тервідділення від 16.05.2012 р. №24-рш КП Бердянської міської ради "Житлосервіс - 2А" отримало 23.05.2012р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №6910701110674 від 21.05.2012 р.

Станом на 20.09.2012 р. зазначене рішення відповідачем не було оскаржено у судовому порядку.

Відповідач суму штрафу у розмірі 15 000,00 грн., який накладений рішенням адміністративної колегії Запорізького обласного територіального відділення від 16.05.2012 р. №24-рш сплатив частково у розмірі 2 000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №201 від 02.08.2012 р. на суму 1 000,00 грн. та платіжним дорученням №243 від 29.08.2012 р. на суму 1 000,00 грн.

Позивач нарахував КП Бердянської міської ради "Житлосервіс - 2А" пеню на загальну суму 12 585,00 грн. з урахуванням часткової сплати відповідачем штрафу у розмірі 2 000,00 грн., а саме

- за період з 25.07.2012 р. по 02.08.2012 р. у розмірі 2 025,00 грн.;

- за період з 03.08.2012 р. по 29.08.2012 р. у розмірі 5 670,00 грн.;

- за період з 30.08.2012 р. по 20.09.2012 р. у розмірі 4 890,00 грн., яка відповідачем станом на 20.09.2012 р. не сплачена.

Судом встановлено, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 06.09.2012 р. повним найменуванням відповідача є Комунальне підприємство Бердянської міської ради "Житлосервіс -2А".

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне зазначити, що правильним найменуванням відповідача є Комунальне підприємство Бердянської міської ради "Житлосервіс -2А".

Оцінивши представлені докази у їх сукупності, вважаю, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Пунктом 1 ст. 3 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" від 26.11.1993 № 3659-ХП (далі Закон) передбачено, що одним з основних завдань Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах різності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Пунктами 1, 4, 15 ч. 1 ст. 7 зазначеного Закону визначено, що у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Антимонопольний комітет України має повноваження розглядати заяви і справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проводити розслідування за цими заявами і справами; перевіряти суб'єкти господарювання, об'єднання, органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю щодо дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції та під час проведення розслідувань за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції; звертатися до суду з позовами, заявами і скаргами у зв'язку із застосуванням законодавства про захист економічної конкуренції, а також із запитами щодо надання інформації про судові справи, що розглядаються цими судами відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції.

Запорізьким обласним тервідділенням Антимонопольного комітету України розглянута справа № 02/15-12 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку Комунального підприємства Бердянської міської ради "Житлосервіс -2А".

Адміністративною колегією Запорізького обласного тервідділення Антимонопольного комітету України було прийнято рішення від 16.05.2012 р. № 24-рш.

Зазначеним рішенням дії Комунального підприємства Бердянської міської ради "Житлосервіс-2А", які полягають у встановлені необґрунтованих цін на послугу з забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж, визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною 1 статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку забезпечення доступу операторам телекомунікацій до елементів інфраструктури житлових будинків та інших споруд для прокладання та обслуговування телекомунікаційних мереж шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

За вчинення зазначеного порушення, згідно з ч. 2 ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції", Комунальне підприємство Бердянської міської ради "Житлосервіс -2А" притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 15000,00грн.

Частиною 2 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.

Копія рішення № 24-рш від 16.05.2012 р. була надіслана разом із супровідним листом тервідділення від 18.05.2012 р. № 02-29.3/07-2261 та отримана відповідачем 23.05.2012 р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 6910701110674 від 21.05.2012 р.

Статтею 24 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" від 26.11.1993р. №3659-XII визначено, що рішення та розпорядження, що приймаються органами Антимонопольного комітету України, головами його територіальних відділень відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції, надаються особам, які беруть участь у справі, у вигляді їх копій, посвідчених у порядку, встановленому законодавством. Особливості порядку надання та оприлюднення рішень, розпоряджень встановлюються законодавством про захист економічної конкуренції.

Частиною 1 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" від 11.01.2001 р. №2210-III передбачено, що рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень надається для виконання шляхом надсилання або вручення під розписку чи доведення до відома в інший спосіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 56 Закону України „Про захист економічної конкуренції" особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Отже, кінцевий термін сплати штрафу 24.07.2012 р. В зазначений термін штраф Комунальним підприємством Бердянської міської ради "Житлосервіс -2А" не сплачено.

Судом встановлено, що відповідач з порушенням двомісячного строку частково сплатив штраф у розмірі 2 000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 201 від 02.08.2012 р. на суму 1 000,00 грн. та платіжним дорученням №243 від 29.08.2012 р. на суму 1 000,00 грн.

Відповідно до ч. 7 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням органи Антимонопольного комітету України стягують штраф у судовому порядку.

Отже, тервідділення при накладенні штрафу не вийшло за межі наданої йому компетенції, в частині розміру накладеного штрафу, оскільки дотримувалось вимог ч.ч. 2, 6 ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" та п. 33 Правил розгляду заяв і справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, затверджених розпорядженням Антимонопольного комітету України від 19.04.1994 р. № 5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 06.05.1994 р. за № 90/299 (у редакції розпорядження Антимонопольного комітету України від 29.06.1998 р. № 169-р) (із змінами).

Відповідно до ст. 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції" заявник, відповідач, третя особа (у розумінні конкурентного законодавства) мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.

Представник відповідача пояснив, що рішення адміністративної колегії Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 24-рш від 16.05.2012 р. у судовому порядку не оскаржувалось.

Частиною 5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.

Прострочення сплати штрафу станом на 20.09.2012 р. складає 58 днів (з 25.07.2012 р. по 20.09.2012 р. включно). За прострочення терміну сплати штрафу тервідділенням нарахована пеня на загальну суму 12 585,00 грн. з урахуванням часткової сплати відповідачем штрафу у розмірі 2 000,00 грн., а саме

- за період з 25.07.2012 р. по 02.08.2012 р. у розмірі 2 025,00 грн.;

- за період з 03.08.2012 р. по 29.08.2012 р. у розмірі 5 670,00 грн.;

- за період з 30.08.2012 р. по 20.09.2012 р. у розмірі 4 890,00 грн.

Факт прострочення доведений матеріалами справи.

Суд зазначає, що відповідачем було надано письмове пояснення від 20.09.2012 р., у якому вказано, що Комунальне підприємство Бердянської міської ради "Житлосервіс -2А" позовні вимоги визнає у повному обсязі з урахуванням заяви позивача про уточнення позовних вимог.

Таким чином, вимоги про стягнення з відповідача штрафу у розмірі 13 000,00 грн. та 12 585,00 грн. пені нормативно обґрунтовані, документально підтверджені і підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 3 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Комунального підприємства Бердянської міської ради "Житлосервіс-2А" (71118, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Свободи, буд. 129, ЄДРПОУ 33318125) за позовом Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (69107, м. Запоріжжя, пр.Леніна, 164, ЄДРПОУ 20497824) 13 000 (тринадцять тисяч) грн. 00 коп. штрафу та 12 585 (дванадцять тисяч п'ятсот вісімдесят п'ять) грн. 00 коп. пені за прострочення терміну сплати штрафу з зарахуванням до загального фонду Державного бюджету України за місцем реєстрації платника податків за кодом бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106. Видати наказ.

3. Стягнути з Комунального підприємства Бердянської міської ради "Житлосервіс-2А" (71118, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Свободи, буд. 129, ЄДРПОУ 33318125) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району (одержувач: УДКСУ у м. Запоріжжі (Орджонікідзевський район), 22030001, банк одержувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 38025409, р/р №31215206783007) 1 609 (одна тисяча шістсот дев'ять) грн. 50 коп. судового збору. Видати наказ.

Суддя К.В. Проскуряков