Постанова № 26140393, 19.09.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
19.09.2012
Номер справи
2а-3676/10/13/0170
Номер документу
26140393
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 вересня 2012 р. Справа №2а-3676/10/13/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю секретаря судового засіданні Ківа А.С., представника позивача- Ібрагімов М.М, довіреність №629/10/10-0 від 13.03.12, відповідача - не з'явився, адміністративну справу

за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК

до ОСОБА_2

про стягнення заборгованості у сумі 71737,08 грн.,

Обставини справи: Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в АРК звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим за адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості у сумі 71737,08 грн..

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, надав заяву про уточнення позовних вимог та просить стягнути з відповідача заборгованість у сумі 45952,54 грн..

Відповідач у судове засіданні не з'явився, про місце, час та день його проведення був повідомлений належним чином.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, спеціалізовані державні податкові інспекції, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби).

Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України.

Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні, спеціалізовані та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (стаття 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні").

Згідно із статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" основним завданням органів державної податкової служби є завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Враховуючи обсяг повноважень, наданих державній податковій службі законодавством, суд дійшов висновку, що позивач у відносинах з фізичними та юридичними особами є суб'єктом владних повноважень та даний спір належить до розгляду у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

06.12.2006 між ОСОБА_2 та Красноперекопською міською радою були укладені договори оренди землі (далі -договори оренди):

-земельної ділянки площею 0,2008 га строком на 10 років, з умовою по сплаті за оренду щомісячно з урахуванням індексу інфляції протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяцю у розмірі 188,80 грн. на період реконструкції (не більш 2-х років), 755,21 грн. - після вводу об'єкту в експлуатацію, для утримання та обслуговування нежитлової будівлі з подальшою реконструкцією під прохідну та проїзну дорогу;

-земельної ділянки площею 0,5570 га строком на 10 років, з умовою оплати орендної плати щомісячно з урахуванням індексу інфляції протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяцю у розмірі 523,72 грн. на період реконструкції (не більш двох років), та 2094,87 грн. - після вводу об'єкту в експлуатацію для утримання та обслуговування нежитлової будівлі з подальшою реконструкцією під склад сільгосппродукції та сільгоспсировини;

-земельної ділянки площею 0,1376 га стром на 10 років, з умовою сплати орендної плати щомісячно, протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяцю у розмірі 129,38 грн. на період реконструкції (але не більш 2-х років),та -517,51 грн. -після вводу об'єкту в експлуатацію, для утримання та обслуговування нежитлової будівлі з подальшою реконструкцією під прохідну та проїзну дорогу.

Зазначені договори пройшли державну реєстрацію у Красноперекопському кустовому відділі Кримської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру"18 січня 2007 року.

07.07.2008 та 25.06.2009 Красноперекопською об'єднаною ДПІ були прийняті податкові повідомлення №0057951702 та №0051841702 про визначення позивачу податкового зобов'язання за платежем: орендна плата за землю міста з граничним терміном сплати - до 14.08.2008 у сумі 10379,13 грн. і до 14.11.2008 - у сумі 10379,13 грн., всього -20758,26 грн. та, відповідно, до 14.08.2009 у сумі 35868,54 грн. і до 16.11.2009 у сумі 35868,54 грн., всього -71737,08 грн.

Не погодившись з прийнятими податковими повідомленнями, позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про їх оскарження в судовому порядку.

За результатами розгляду справи №2а-4458/10/5/0170 за позовом ОСОБА_2 до Красноперекопської об'єднаної ДПІ АР Крим Державної податкової служби, третя особа- Красноперекопська міська рада про визнання недійсним податкових повідомлень-рішень, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення №0057951702 від 07.07.2008 в частині донарахування ОСОБА_2 орендної плати в сумі 10371,62 грн. і податкове повідомлення №0051841702 від 25.06.2009 в частині донарахування ОСОБА_2 орендної плати в сумі 25784,54 грн..

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 20.08.2012 у справі №2а-4458/10/5/01701 постанова Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 30.03.2012 залишена в силі.

В силу частини 3 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Згідно частини 5 статті 124 Конституції України, судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.

При цьому, відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Враховуючи тотожний склад сторін у даній справі та у вищезазначеній, факти, встановлені постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 30.03.2012 у справі №2а-4458/10/5/0170, є преюдиційними для даної справи.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме картки особового рахунку станом на 03.12.2009 та заяви позивача про уточнення позовних вимог у повному обсязі сплачена не була, у зв'язку з чим за ним утворилась заборгованість у розмірі 45952,54 грн.

Відтак, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені статтею 20 Податкового кодексу України.

Згідно з підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з п.п. 20.1.29 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявності свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законів, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

У судовому засіданні, яке відбулось 19.09.2012, оголошено вступну та резолютивну части постанови. Відповідно до вимог ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України постанову оформлено та підписано 26.09.2012.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість з орендної плати за землюк (на р/р 33212815700020 в дохід бюджету код платежу 5313050501, МФО 824026, ЄДРПОУ 37786055 в ГУ ДКС України в АР Крим, м. Сімферополь) у сумі 45952,54 грн..

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.