Постанова № 26140299, 06.07.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2012
Номер справи
2а/0470/13409/11
Номер документу
26140299
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2011 р. Справа № 2а/0470/13409/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Рищенко А.Ю, , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 8 500, 00 грн. , -

ВСТАНОВИВ:

24.10.2011 року Дніпропетровський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 8 500, 00 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем були порушені вимоги чинного законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої було виявлено порушення - не оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», у зв'язку з чим до нього були застосовані штрафні санкції у розмірі 1 700, 00 грн. А, враховуючи те, що порушення були встановлені систематично та на протязі декількох місяців сукупний розмір фінансових санкцій за порушення вимог чинного законодавства складає - 8 500, 00 грн.

Просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (49000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь державного бюджету України (р/р 3111806700002, МФО 805012, ЗКПО 23928791, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт відповідно до постанов про застосування фінансових санкцій № 137424 - 137428 від 30.06.2011 року на загальну суму 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) грн. 00 коп.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була направлена на адресу відповідача.

Як вбачається з матеріалів справи, конверт відповідачу було направлено за адресою, вказаною у позовній заяві.

У строк встановлений ч. 3 ст. 183-2 КАС України, заперечень проти позову або заяви про визнання позову до суду відповідач не надав.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши повідомлені позивачем обставини та матеріали справи, вважає необхідним даний позов задовольнити повністю з наступних підстав.

Відповідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Згідно п. 1 Положення про Головну держану інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті», Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту і зв'язку України і йому підпорядковується.

Пунктом 4 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті визначено, що основними завданнями її територіальних управлінь, наряду з іншим, є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

Згідно п. 5 вказаного Положення, територіальні управління, відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно п. 12, 13 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567, рейдова перевірка дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка, який складається територіальним управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, та інших обставин.

Пунктами 20, 21, 23 вказаного Порядку, при виявленні при перевірці порушень вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, складаються акти реагування.

Так, як вбачається з матеріалів справи, 01.05.2011 року, 02.05.2011 року, 19.05.2011 року, 11.06.2011 року державними інспекторами Територіальних управлінь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, Херсонській та Дніпропетровській областях, було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої було виявлено порушення - не оформлення документів, передбачених ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за які передбачена ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», що тягне за собою накладення штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 1 700, 00 грн.

Відповідно до п. 26, 27 вказаного Порядку, справа про виявлене порушення розглядається керівником органу державного контролю, яким згідно вимог п. 3 Порядку, є начальник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та начальник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, або його заступник. Керівник органу державного контролю за наявності підстав виносить постанову про застосування до суб'єкта господарювання фінансових санкцій, яка оформлюється згідно із додатком 5 до Порядку.

Згідно ст. 241 Господарського кодексу України, адміністративно-господарський штраф - грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності, повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Виключний перелік порушень вимог чинного законодавства про автомобільний транспорт, при виявленні яких складається один з актів реагування, на підставі якого за наслідками розгляду справи виноситься постанова про застосування фінансових санкцій.

Так, позивачем за результатами рейдової перевірки були складені Акти від 01.05.2011 року № 221350, № 221351, від 02.05.2011 року № 221371, 19.05.2011 року № 218441, від 11.06.2011 року № 216813 додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільному транспорті», надання послуг з перевезення пасажирів без відповідного оформлення документів, тягне за собою накладення штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі - 1 700, 00 грн.

Постановами Територіального управління Головного державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області про застосування фінансових санкцій від 30.06.2011 року № 137428, № 137427, № 137426, № 137425, № 137424 до відповідача були застосовані фінансові санкції у розмірі 1 700, 00 грн. Копії вказаних Постанов були отримані відповідачем особисто, що підтверджується його підписом на постановах відповідно, проте у встановлені законодавством строки не сплатив застосовані фінансові санкції у добровільному порядку.

Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед державою складає 8 500, 00 грн.

Суд, приймаючи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів сплати боргу відповідачем під час судового розгляду справи не надано, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 8 500, 00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (49000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) на користь державного бюджету України (р/р 3111806700002, МФО 805012, ЗКПО 23928791, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт відповідно до постанов про застосування фінансових санкцій № 137424 - 137428 від 30.06.2011 року на загальну суму 8 500 (вісім тисяч п'ятсот) грн. 00 коп.

Постанову суду відповідно до ч. 1 ст. 256 КАС України, звернути до негайного виконання.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Суддя А. Ю. Рищенко