Справа № 2- 2146
2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 грудня 2008р. Дружківський міський суд Донецької області у складі:
головуючого-судді Панової Т.Л.
при секретарі Костіній І.В.
з участю представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дружківки Донецької області цивільну справу за позовом
Відкритого акціонерного товариства “ДОНЕЦЬКОБЛЕНЕРГО” до ОСОБА_1 про відшкодування вартості електроенергії недооблікованої приладом обліку,
В С Т А Н О В И В:
ВАТ «Донецькобленерго» звернулось у суд із позовом до ОСОБА_1 , в якому зазначило, що на підставі особового рахунку НОМЕР_1 відповідачі є споживачами електроенергії, а ВАТ «Донецькобленерго» постачальником. 29.03.2006р. Представниками постачальника по місцю розташування об’єкта відповідача складений акт НОМЕР_2 від 29.03.2006р. про порушення споживачем Правил користування електроенергією, а саме – без облікове споживання електроенергії без дозволу енергопостачальника, (відсутність приладу обліку). Акт підписаний трьома представниками енергопостачальника, що передбачено п. 53 Правил.
Згідно п. 53 Правил споживачу нарахована вартість недооблікованої електроенергії у розмірі 954,72грн, яку позивач просить стягнути з відповідача, а також стягнути судові витрати у сумі 81грн.
Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі, пояснила, що ОСОБА_1 є споживачем електроенергії за адресою АДРЕСА_1 . 29.03.2006року контролерами Дружківських РЕМ за адресою споживача було проведено перевірку дотримання Правил користування електроенергією і виявлено порушення Правил – без облікове споживання електроенергії без дозволу енергопостачальника. Споживач використовував електроенергію без приладу обліку. На підставі Методики № 1416 відповідачу було нарахована вартість недооблікованої електроенергії за шість місяців до дня виявлення порушення 183дн у сумі 954,72грн. Акт оформлений згідно методики, є дійсним, підписаний споживачем. Просить стягнути зазначену суму і також судові витрати з відповідача.
Відповідач в судове засідання не з’явився. про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд прийняв рішення про заочний розгляд справи.
Дослідивши докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги ВАТ «Донецькобленерго» підлягають задоволенню в повному обсязі.
Згідно п.48 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року №1357, споживач електроенергії несе відповідальність за порушення Правил користування електричною енергією, за пошкодження приладу обліку.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 на момент перевірки 29 березня 2006р. був споживачем електроенергії по АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою з місця проживання відповідачів, особовим рахунком (а.с.3-5).
Відповідач при використанні електроенергії порушив Правила користування електричною енергією, а саме: без обліково споживав електроенергію без дозволу енергопостачальника. Прилад обліку електроенергії відсутній.
Факт порушення Правил користування електричною енергією підтверджується Актом НОМЕР_2 від 29 березня 2006року, який оформлений відповідно до п. 53 Правил і є дійсним. Відповідачем до теперішнього часу не визнаний незаконним.
Відповідно п.53 Правил користування електричною енергією для населення у випадку виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем Правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. На підставі акту енергопостачальник має право визначити розмір збитків, завданих йому протиправними діями споживача.
Розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховувається згідно оформленого акту про виявлене порушення, виходячи із добовій норми споживання електроенергії та кількості днів з дня останнього контрольного знимання представником енергопостачальника показаній чи технічної перевірки приладів обліку до моменту усунення порушення, за тарифами для населення, які діяли в період, за який розраховувається розмір збитків, але не більш строку позовної давності.
Розмір відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, визначається згідно Методики визначення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетіки України від 22.11.1999 року № 1416.
У судовому засіданні перевірений розрахунок відшкодування збитків внаслідок порушення Правил у частині без облікового споживання електроенергією до Акту НОМЕР_2 від 29.03.2006р. Суд вважає, що розрахунки проведені вірно, та з відповідача ОСОБА_1 в примусовому порядку підлягає стягненню вартість недооблікованої електроенергії у розмірі 954,72грн.
На підставі ст. ст. 10, 11, 57, 60, 61, 88, 131, 209, 212-215, 223 -226 ЦПК України, та керуючись Правилами користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26 липня 1999 року № 1357 (із змінами і доповненнями) суд -
В И Р І Ш И В :
Позов відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» до ОСОБА_1 про відшкодування вартості електроенергії не облікованої приладом обліку задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» на поточний рахунок із спеціальним режимом використання № 26037333470680 в АК ПІБ м. Дружківка, МФО 334334, код ЄДРПОУ 00131127 вартість не облікованої електроенергії у розмірі 954 (дев’ятсот п’ятдесят чотири)грн. 72коп, на поточний рахунок №26004301510104 в АК ПІБ м.Краматорськ, МФО 334141, ОКПО 00131127, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 30 (тридцять)грн., в місцевий бюджет витрати по сплаті судового збору у сумі 51 (п’ятдесят одна) грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після десяти днів з дня його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, або через двадцять днів після подачі заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
На рішення може бути подана апеляційна скарга в Апеляційний суд Донецької області через Дружківський міський суд протягом десяти днів після проголошення рішення, або двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис.
Копія вірна. Суддя Т.Л. Панова
Судове рішення № 2612799, Дружківський міський суд Донецької області було прийнято 16.12.2008. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 2- 2146/2008. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: