ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.09.12 Справа№ 5015/3525/12
За позовом: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів
До відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м. Львів
Третя особа: Львівська міська рада, м. Львів
Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика
В судове засідання з'явились:
від позивача: Томашук О.В. -представник
від відповідача: не з'явився
від третьої особи: ОСОБА_4 -представник
Суддя Березяк Н.Є.
Секретар судового засідання Іванило О.П.
Представникам сторін роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України.
Суть спору: Подано позов Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради до відповідача Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 за участю третьої особи: Львівської міської ради про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика.
Ухвалою суду від 22.08.2012 позовну заяву прийнято та призначено до розгляду на 11.09.2012 року.
В судовому засіданні 11.09.2012 року представник позивача не з'явився, вимог ухвали суду від 22.08.2012 р. не виконав, однак подав через канцелярію суду клопотання (вхідний номер суду 19247/12 від 31.08.2012 р.) про відкладення розгляду справи в зв'язку з неможливістю забезпечити участь в судове засідання.
Розгляд справи було відкладено на 24.09.2012 року з підстав наведених в ухвалі суду за 11.09.2012 року.
В судовому засіданні 24.09.2012 року судом було оглянуто оригінали документів, які в належно завірених копіях долучені до матеріалів справи.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просив задоволити позовні вимоги з мотивів наведених в позовній заяві, матеріалах справи та поясненнях наданих в судовому засіданні.
Відповідач в судові засідання не з'явився, відзиву на позов не подав, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи ухвалами суду, які направлялись йому рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення.
За таких обставин суд вважає, що справа у відповідності до вимог ст.75 ГПК України, може бути розглянута за відсутності відповідача.
Представник третьої особи в судовому засіданні надала пояснення по суті предмету спору, просила позов задоволити.
В судовому засіданні 24.09.2012 року оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
Суд заслухавши пояснення представників позивача та третьої особи, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне:
30 липня 2012 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_1, на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
01.08.2012 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте розпорядження №467 "Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_1", яким відповідача зобов'язано демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за вказаною адресою в термін до 12.08.2012 року. Представник відповідача отримав Розпорядження, про що свідчить його підпис на Розпорядженні.
14.08.2012 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом .
Проаналізувавши всі обставини та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
При прийнятті рішення, суд виходив з наступного :
Частинами 1, 4 статті 20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
У відповідності до ст. 1 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" благоустрій населених пунктів -комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Згідно п. 1.3. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009 р., дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування (Львівської міської ради) на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.
Відкритий літній майданчик -стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
Пунктом 4.1. Порядку визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Згідно з пунктом 6.4. Порядку демонтажу підлягають: самочинно встановлені літні майданчики; літні майданчики, на розміщення яких закінчився термін дії дозволів або термін дії договорів на оренду конструктивних елементів благоустрою; літні майданчики, на демонтаж яких є відповідне рішення суду.
Районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду (п. 4.2.3. Порядку).
Як вбачається з матеріалів справи, 30 липня 2012 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений фізичною особою - підприємцем ОСОБА_2 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_1, на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
01.08.2012 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте розпорядження №467 "Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_1", яким відповідача зобов'язано демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за вказаною адресою в термін до 12.08.2012 року. Представник відповідача отримав Розпорядження, про що свідчить його підпис на Розпорядженні.
14.08.2012 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом .
Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.
Зокрема, відповідно до п.1.10 "Правил благоустрою м. Львова " затверджених ухвалою Львівської міської ради від 01.08.2012 року №467, відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів ", до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.
Тобто, до повноважень Львівської міської ради належить затвердження Правил благоустрою м. Львова
Дані правила є обов'язковими для виконання на території м.Львова всіма органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, органами самоорганізації населення, посадовими особами міської ради, об'єднаннями громадян, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.
Правила благоустрою м. Львова затверджені ухвалою Львівської міської ради від 01.08.2011 року №467 не скасовані та є чинними на даний час, а відтак суб'єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність на території м.Львова, повинні їх виконувати.
Згідно ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Оскільки відповідач без дотримання належного дозвільного порядку розмістив відкритий літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1, у порушення розпорядження голови Шевченківської районної адміністрації №467 від 01.08.2012 р. не демонтував самочинно встановлений відкритий літній майданчик, вимоги позивача про його демонтаж є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Статтею 33 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідач в судове засідання не з'явився, доказів оплати боргу чи заперечень на позов суду не представив.
Враховуючи відсутність заперечень з боку відповідача, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають до задоволення.
Судові витрати слід віднести на відповідача в сумі 1 073,00 грн. судового збору.
Керуючись 3,4,41,42,43, 44;45,46,12,32,33,34,35,36,43,75,82,84,85 ГПК України, суд , -
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги задоволити.
2. Зобов'язати Фізичну особу-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за адресою: АДРЕСА_1. стягувач: Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради, м. Львів, вул. Липинського, 11 (ідентифікаційний код 04056115).
3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, АДРЕСА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів, вул. Липинського, 11 (ідентифікаційний код 04056115) 1073 грн. 00 коп. судового збору.
4. Рішення суду може бути оскаржено протягом 10 днів до Львівського апеляційного господарського суду.
Наказ видати у відповідності до ст. 116 ГПК України.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 25.09.2012 року.
Суддя Н. Березяк
Суддя Березяк Н.Є.