ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2012 року Справа № 2а/2370/3202/2012
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Руденко А.В.,
при секретарі -Чемерин І.В.,
за участю:
прокурора -Шкрьобки О. В. (за посвідченням),
представника позивача - Василенка В. І. (за довіреністю),
розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення до приватного акціонерного товариства «Смілянське племпідприємство»про стягнення фінансових санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Смілянський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення з адміністративним позовом до приватного акціонерного товариства «Смілянське племпідприємство»про стягнення фінансових санкцій.
В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив, що актом перевірки № 5 від 11.05.2012р. встановлено порушення відповідачем вимог Закону України «Про зайнятість населення»та застосовано штрафні санкції у сумі 10842 грн. 41 коп. Враховуючи те, що відповідач вказані кошти не сплатив у добровільному порядку, позивач просить стягнути їх примусово.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, письмових заперечень проти адміністративного позову не надав, хоча належним чином повідомлений про час та дату судового розгляду, що підтверджується реєстром на відправлення простої кореспонденції Черкаського окружного адміністративного суду від 27.08.2012р. та від 04.09.2012р.
Оскільки відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, суд відповідно до ч.ч. 4, 6 ст. 128 КАС України розглядає справу у відсутність відповідача та у порядку письмового провадження.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо та достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Приватне акціонерне товариство «Смілянське племпідприємство»зареєстроване Смілянською районною державною адміністрацією Черкаської області як юридична особа 26.12.1991р., ідентифікаційний код 00709537.
За результатами проведеної перевірки відповідача Смілянським міськрайонним центром зайнятості складено акт № 5 від 11.05.2012р. Вказаним актом встановлено, що працівник відповідача ОСОБА_3, був звільнений 10.08.2011р. згідно п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (наказ № 10-к від 10.08.2011р.) з ПАТ «Смілянське племпідприємство».
Відповідач до Смілянського міськрайонного центру зайнятості звіт про фактичне вивільнення ОСОБА_3 за формою № 4 -ПН (факт) не надав.
Згідно з довідкою ПАТ «Смілянське племпідприємство»від 11 травня 2012р. річна заробітна плата ОСОБА_3 складає 10842 грн. 41 коп.
На підставі п. 5 ст. 20 Закону «Про зайнятість населення»за ненадання звіту про фактичне вивільнення позивач нарахував відповідачу штрафні санкції в сумі 10842 грн. 41 коп. та запропонував сплатити вказані кошти у десятиденний термін.
Згідно з листом від 15.05.2012р. № 15 ПАТ «Смілянське племпідприємство»просило реструктуризувати штрафну санкцію на такі терміни: до 20 червня 2012р. у сумі 3600 грн., до 20 липня 2012р. у сумі 3600 грн., до 20 серпня 2012р. у сумі 3642 грн. 41 коп.
Частиною 1 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»передбачено, що підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, їх службові особи зобов'язані сприяти проведенню державної політики зайнятості на основі додержання законодавства про працю, а також прийнятих відповідно до нього умов договорів та угод.
Відповідно до частини 2 статті 19 Закону України «Про зайнятість населення»державна служба зайнятості має право одержувати від підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, адміністративні дані по наявність вакантних робочих місць, у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, характер і умови праці на них, про всіх вивільнюваних, прийнятих і звільнених працівників та інформацію про передбачувані зміни в організації виробництва і праці, інші заходи, що можуть призвести до вивільнення працівників;
Пунктом 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.91 р. № 47 (із змінами, внесеними постановою від 14.09.98 р. № 1435) передбачено, що інспекції надається право безпосереднього відвідування підприємств, установ та організацій усіх форм власності з метою контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Частиною першою пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення»визначено, що при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.
У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Відповідно до підпункту "л" п. 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.91 р. № 47 (із змінами, внесеними постановою від 14.09.98 р. № 1435), державна служба зайнятості має право стягувати штрафи з підприємств, визначені п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість".
Беручи до уваги, що відповідач наказ №5 від 11.05.2012 р., до суду не оскаржив, кошти у сумі 10842 грн. 41 коп. добровільно не сплатив, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем-суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 159, 162, 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного акціонерного товариства «Смілянське племпідприємство»(20732, Черкаська область, Смілянський район, с. Миколаївка, вул. Гагаріна, буд. 2А, ідентифікаційний номер 00709537) на користь Смілянського міськрайонного центру зайнятості населення (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Свердлова, 68, ідентифікаційний код 21368514) грошові кошти у сумі 10842 (десять тисяч вісімсот сорок дві) грн. 41 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.В. Руденко