Постанова № 26104053, 13.09.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.09.2012
Номер справи
2а/1270/4377/2012
Номер документу
26104053
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія №8.2.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 вересня 2012 року Справа № 2а/1270/4377/2012

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Свердловантрацит" до Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області про скасування податкових повідомлень - рішень та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

06 червня 2012 року Державне підприємство "Свердловантрацит" (далі -позивач) звернувся з позовом до Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області (далі - відповідач) про скасування податкових повідомлень - рішень.

В уточненій позовній заяві позивач просив:

- скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача від 28 грудня 2011 року: №0002041840 у сумі 30935,92 грн.; №0002031840 у сумі 2355,97 грн.; №0002051840 у сумі 1557,32 грн.; №0002061840 у сумі 1126,82 грн.; №0002071840 у сумі 28,58 грн.; №0002011840 у сумі 156136,20 грн.; №0002021840 у сумі 197696,17 грн.; №0002081840/0 у сумі 237497,97 грн.; №0002091840/0 у сумі 3182,21 грн.; №0002101840/0 у сумі 141,37 грн., №0002111840/0 у сумі 51656,07 грн., №0002121840/0 у сумі 423,92 грн.; №0002131840/0 у сумі 38688,48 грн., №0002141840/0 у сумі 76657,45 грн., №0002151840/0 у сумі 4331,80 грн., №0002161840/0 у сумі 16183,06 грн.;

- скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у

м.Свердловську від 13 березня 2012 року: №0000191840/0 у сумі 3,24 грн., №0000201840/0 у

сумі 1661,33грн., №0000211840/0 от 13.03.12 у сумі 773,66грн., №0000221840/0 у сумі

9675,27грн.;

- зобов'язати відповідача зарахувати сплачені позивачем кошти згідно призначення платежу, за відповідними платіжними дорученнями (т.2 а.с.21-44).

Відповідач позов не визнав, надав заперечення проти позову (т.1 а.с.183-186, т.2 а.с.45-50).

В судових засіданнях сторони надали пояснення тотожні даним, викладеним в позовній заяві та запереченнях проти позову.

За клопотанням сторін розгляд справи зупинявся, у тому числі ухвалою суду від 10.07.2012 року розгляд справи було зупинено до 13.09.2012 року у зв'язку із необхідністю проведення сторонами звірки розрахунків (т.3 а.с. 141-144).

Сторонам були роз'яснені вимоги статей 69-74 КАС України, та наслідки їх невиконання.

13.09.2012 року сторони у судове засідання не з'явились надіслали заяви про розгляд справи за їх відсутності на підставі наявних доказів.

Приймаючи до уваги вимоги ст. 128 КАС України, заяви сторін, суд вважає за необхідне розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних доказів, які містять достатньо даних про права та обов'язки сторін.

Ухвалою суду від 13.09.2012 на підставі поданих клопотань вирішено розглядати справу в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Згідно із ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Позивач зареєстрований в якості суб'єкта господарської діяльності та платника податків, має статус юридичної особи (Т.1 а.с.13-19).

З 01 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право: проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом;

У відповідності до п.п.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України (далі - ПК України), контролюючими органами України є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2. цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

На підставі п.75.1.ст.75 ПКУ органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

В грудні 2011 року уповноваженими особами відповідача були проведені камеральні перевірки позивача, за наслідками яких складені акти №785/15-20/32355669, у якому зазначені порушення пункту 57.1 ст. 57 ПКУ; №786/15-20/32355669, у якому зазначені порушення пункту 57.1 ст. 57, пункту 263.12 статті 263 ПКУ; №787/15-20/32355669, у якому зазначені порушення пункту 57.1 статті 57, пункту 250.2 статті 250 ПКУ у частині несвоєчасної сплати, з затримкою до 30 та більше 30 календарних днів, сум самостійно визначеного грошового зобов'язання в податкових розрахунках комунального податку, податкових розрахунків з плати за користування надрами для видобування корисних копалин, податкових розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища. (т.1 а.с.69-76).

Відповідно до п.п.54.3.2. ст. 54 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством у тому числі якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

На підставі зазначених актів відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення :

- №0002081840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 237497,97грн.;

- №0002091840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 3182,21грн.;

- №0002161840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 16183,06грн.;

-№0002151840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 4331,80грн.;

- №0002141840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 76657,45грн.;

- №0002131840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 38688,48грн.;

- №002121840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 423,92грн.;

- №0002111840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 51656,07грн.;

- №0002101840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 141,37грн.;

- №0002021840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 197696,17грн.;

- №0002011840/0 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 156136,20грн.;

- №000207/1840 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 28,58грн.;

- №000206/1840 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 1126,82грн.;

- №000205/1840 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 1557,32грн.;

- №000203/1840 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 2355,97грн.;

- №000204/1840 від 28.12.11 про нарахування фінансових несвоєчасну сплату в сумі 30935,92грн. (т.1.а.с.51-86).

Позивач наполягав на своєчасній сплаті податкових зобов'язань відповідно до термінів, зазначених у довідках (т.1.а.с.19-35), платіжними дорученнями (т.1 а.с.92-177), в яких зазначено призначення платежу, але відповідачем протиправно було змінено призначення зазначених платежів, чим забезпечено підставу для винесення оспорюваних податкових повідомлень-рішень.

Позивач стверджував, що на момент виникнення спірних правовідносин,- відносини в сфері оподаткування регулювались Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21 грудня 2000 року (далі - Закону України № 2181), який не передбачав прав відповідача зі зміни призначення платежів, у зв'язку із чим наполягав на протиправності дій відповідача.

Не погодившись із рішеннями Відповідача, Позивачем була направлена скарга до Державної податкової адміністрації в Луганській області про скасування зазначених вище податкових повідомлень-рішень та зарахування сплачених ДП «Свердловантрацит» коштів згідно призначення платежу.

Рішенням Державної податкової служби у Луганській області від 06.03.2012 року №2574/10-408 від 06.03.2012р. (далі - рішення № 2574 (т.1.а.с.37-40), були залишені без змін податкові повідомлення - рішення Відповідача від 28 грудня 2011 року про сплату штрафних санкцій, застосованих за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання: з плати за користування надрами для видобування корисних копалин: №0002011840 у сумі 156136,20 грн., №0002021840 у сумі 197696,17 грн..; з комунального податку №0002031840 у сумі 2355,97 грн., №0002041840 у сумі 30935,92 грн., №0002051840 у сумі 1557,32 грн., №0002061840 у сумі 1126,82 грн., №0002071840 у сумі 28,58 грн.; зі збору за забруднення навколишнього природного середовища №0002081840/0 у сумі 237497,97 грн., №0002091840/0 у сумі 3182,21 грн., №0002101840/0 у сумі 141,37 грн., №0002111840/0 у сумі 51656,07 грн., №0002121840/0 у сумі 423,92 грн.; №0002131840/0 у сумі 38688,48 грн., №0002141840/0 у сумі 76657,45 грн., №0002151840/0 у сумі 4331,80 грн.

Рішенням № 2574 були скасовані податкові повідомлення - рішення ДПІ в м. Свердловську від 28 грудня 2011 року №0002161840/6 у частині 6507,79 грн. штрафних санкцій, застосованих за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, в іншій частині зазначене рішення залишає без змін;

- збільшено суми штрафних санкцій, визначені в податкових повідомленнях - рішеннях ДПІ в м. Свердловську від 28 грудня 2011 року №0002011840 на 1661,33 грн., №0002021840 на 773,66 грн. та №0002101840/0 на 3,24 грн.

На виконання №2574, Відповідачем було прийнято податкові повідомлення - рішення:

- №0000191840/0 від 13.03.12 про нарахування фінансових санкцій за несвоєчасну сплату в сумі 3,24 грн.; №0000201840/0 від 13.03.12 про нарахування фінансових санкцій за несвоєчасну сплату в сумі 1661,33грн.; №0000211840/0 від 13.03.12 про нарахування фінансових санкцій за несвоєчасну сплату в сумі 773,66 грн.; №0000221840/0 від 13.03.12 про нарахування фінансових санкцій за несвоєчасну сплату в сумі 9675,27 грн. , отримані Позивачем 15.03.2012р.(т.1.а.с.47-50).

Скарга Позивача направлена до Державної податкової служби України залишена без задоволення (т.1.а.с.40-45).

Зазначені обставини підтверджуються документально та визнаються сторонами.

Таким чином між сторонами існує спір щодо правомірності зміни відповідачем призначення платежів та винесення податкових повідомлень - рішень.

Починаючи з 01.01.2011р. повноваження, підстави та спосіб дій органів державної податкової служби та їх посадових осіб, права, обов'язки та відповідальність платників податків визначені ПК України.

Стаття 57 ПК України встановлює, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підпунктом 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України визначено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.32.1 ст.32 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Відповідно до п. 126.1 ст.126 ПК України у разі, якщо платник податків не сплачує суми самостійно визначеного грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу. Судом приймались заходи для повного, всебічного розгляду справи, у тому числі сторонам надавався час для надання додаткових доказів, проведення звірки рахунків, платежів та витребовувались додаткові докази.

На вимогу суду Відповідачем наданий зворотній бік облікової картки (т.2 а.с.127-251, т.3.а.с.1-80).

Сторонами визнаються та підтверджуються документально податковими розрахунками, періоди та розміри виникнення податкових зобов'язань Позивача та терміни їх оплати (т.2.а.с.60-111).

З системного аналізу актів перевірки, оскаржених повідомлень-рішень, податкової звітності, платіжних доручень та зворотного боку облікової картки судом встановлено наступне.

В акті камеральної перевірки своєчасності сплати комунального податку № 785/15-20/32355669 від 16.12.2011р. зазначено про затримку Позивачем сплати самостійно визначеного податкового зобов'язання з комунального податку за III, IV 2009 року та І, IV квартали 2010 року.

На підставі акту № 785 Відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення: № 000204/1840 від 28.12.2011р., № 000203/1840 від 28.12.2011р., № 000205/1840 від 28.12.2011р., № 000206/1840 від 28.12.2011р., № 000207/1840 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 000204/1840 від 28.12.2011р. ( а.с.84 Т.1), застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 30 935,92грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 154 679,60грн. з комунального податку, по Свердловській міській раді; за III квартал 2009р., IV квартал 2009р. та І квартал 2010р., за затримку сплати більше 30 календарних днів. Зазначена сума згідно даних відповідача була сплачена Позивачем чотирма платіжними дорученнями:

1) платіжним дорученням № 2743 від 19.05.2010р. сплачено комунальний податок за І квартал 2010р. в сумі 52 157,70грн.

Зі сплаченої суми відповідач 19.05.2010р. скерував 38 651,45 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з комунального податку по Свердловській міській раді за III квартал 2009р. за розрахунком № 27917 від 06.11.2009р., 8149,47 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з комунального податку за розрахунком №19079 від 03.08.2009р. в порядку календарної черговості, 5356,78 грн. на погашення пені відповідно до ст. 16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.05.2010р. згідно з платіжним документом №2743 від 19.05.10 суми податкового боргу за платежем «комунальний податок», Позивач отримав 25.05.2010 р. повідомлення від 19.05.2010р. № 112130026372105, про що свідчить підпис представника позивача та печатка Позивача на корінці повідомлення (додаток № 1, 12).

Також розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 2743 від 19.05.10 на суму 52157,70 грн. відображений в обліковій картці Позивача з комунального податку по Свердловській міській раді, яка додана до матеріалів справи у судовому засіданні 27.07.12.

2) Платіжним дорученням № 4291 від 30.06.2010 р. сплачено комунальний податок за III квартал 2009р. 50 864,37грн.

Зі сплаченої суми відповідач 30.06.2010р. скерував 12 207,45 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з комунального податку по Свердловській міській раді за III квартал 2009р. за розрахунком № 27917 від 06.11.2009р., 34 466,23грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Свердловській міській раді за IV квартал 2009р. за розрахунком № 35363 від 03.02.2010р. в порядку календарної черговості, 4190,69 грн. на погашення пені відповідно до ст. 16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 30.06.2010р. згідно з платіжним документом №4291 від 30.06.2010р суми податкового боргу за платежем «комунальний податок», Позивач отримав 05.07.2010р. повідомлення від 30.06.2010р. № 112130026403406, про що свідчить підпис представника позивача та печатка Позивача на корінці повідомлення (додаток № 2, 12).

Також розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 4291 від 30.06.2010р на суму 50864,37 грн. відображений в обліковій картці Позивача з комунального податку по Свердловській міській раді, яка додана до матеріалів справи у судовому засіданні 27.07.12.

3) Платіжним дорученням № 4292 від 30.06.2010р. сплачено комунальний податок за IV квартал 2009р. на суму 51 663,00 грн.

Зі сплаченої суми відповідач 30.06.2010р. скерував 17 196,77 грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Свердловській міській раді за IV квартал 2009р. за розрахунком № 35363 від 03.02.2010р., 28 732,26грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Свердловській міській раді за І квартал 2010р. за розрахунком № 9844 від 06.05.2010р. в порядку календарної черговості, 5733,97 грн. на погашення пені відповідно до ст. 16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 30.06.2010р. згідно з платіжним документом №4292 від 30.06.2010р. суми податкового боргу за платежем «комунальний податок», Позивач отримав 05.07.2010 р. повідомлення від 30.06.2010р. № 112130026403407, про що свідчить підпис представника позивача та печатка Позивача на корінці повідомлення (додаток № 3, 12).

Також розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 4292 від 30.06.2010р на суму 51663,00 грн. відображений в обліковій картці Позивача з комунального податку по Свердловській міській раді, яка додана до матеріалів справи у судовому засіданні 27.07.12.

4) Платіжним доручення № 1830 від 21.02.2011р. сплачено комунальний податок за IV квартал 2010 року на суму 51 069,70грн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 23 425,44грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Свердловській міській раді за І квартал 2010р. (розрахунок № 9844 від 06.05.2010р.), 23 559,71грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Свердловській міській раді за IV квартал 2010р. (розрахунок № 9006690261 від 03.02.2011р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Позивачем отримані та не оскаржені повідомлення щодо розподілу сплаченої суми податкового боргу.

Таким чином до зазначеного повідомлення - рішення увійшли суми як сплачені у 2010 році, тобто у період дії закону № 2181 так і суми сплачені у 2011 році - період дії ПК України.

Відповідач у справі - суб'єкт владних повноважень, на якого чинним законодавством України покладені владні управлінські функції стосовно суб'єктів господарювання, у тому числі, щодо повноти та своєчасності надходжень платежів до бюджету.

До визначеної законом компетенції податкового органу відноситься здійснення самостійних заходів з погашення податкового боргу платника податків шляхом вчинення безпосередньо податковим органом як органом стягнення дій, передбачених п.п.7.2.1 ст.7, п.10.1 ст. 10, п.п. 16.3.3 ст. 16 Закону №2181.

З огляду на вищенаведене у податкового органу були відсутні повноваження змінювати призначення платежу, яке було визначене самостійно платником податків у платіжних дорученнях під час виконання ним свого конституційного обов'язку по своєчасній сплаті сум податкових зобов'язань, та нараховувати пеню під час дії Закону № 2181.

Згідно пункту 87.9 статті 87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Таким чином у даний період законодавством по різному визначені повноваження Відповідача.

Приймаючи до уваги відсутність у суду в даному випадку повноважень на визначення розміру штрафу та протиправну зміну призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомленням-рішенням № 000204/1840 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 000203/1840 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 10%, у сумі 2 355,97грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 23 559,71 грн. з комунального податку по Свердловській міській раді за IV квартал 2010р., за затримку сплати до 30 календарних днів.

Зазначена сума згідно даних сторін була сплачена позивачем одним платіжним дорученням № 1830 від 21.02.2011р. на суму 51 069,70 грн.

З призначення платежу вбачається сплата комунального податку за IV квартал 2010р. Зі сплаченої суми відповідач скерував 23 425,44грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Свердловській міській раді за І квартал 2010р. (розрахунок № 9844 від 06.05.2010р.), 23 559,71 грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Свердловській міській раді за IV квартал 2010р. (розрахунок № 9006690261 від 03.02.2011р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Позивачем дії Відповідача щодо розподілу сплаченої суми податкового боргу у сумі 51 663,00 грн. за платіжним документом № 4292 від 30.06.2010 не оскаржені.

В розумінні вимог пункту 87.9 статті 87 ПК України дії відповідача в даному випадку були правомірними.

Податковим повідомленням-рішенням № 000205/1840 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 1 557,32грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 7 786,61грн. з комунального податку по Комсомольській селищній раді за IV квартал 2009р. та за І квартал 2010р., за затримку сплати більш 30 календарних днів. Зазначена сума згідно даних відповідача була сплачена позивачем одним платіжним дорученням № 1831 від 21.02.2011р. на суму 8 027,40грн.

З призначення платежу вбачається сплата комунального податку за IV квартал 2010р. Зі сплаченої суми відповідач скерував 256,75грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Комсомольській селищній раді за IV квартал 2009р. (розрахунок № 35365 від 03.02.2010р.), 7 529,00грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Комсомольській селищній раді за І квартал 2010р. (розрахунок № 9845 від 06.05.2010р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

В розумінні вимог пункту 87.9 статті 87 ПК України дії відповідача в даному випадку були правомірними.

Податковим повідомленням-рішенням № 000206/1840 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 1 126,82грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 5 634,10грн. з комунального податку по Шахтарській селищній раді за IV квартал 2009р. та за І квартал 2010р., за затримку сплати більш 30 календарних днів.

Зазначена сума була сплачена позивачем одним платіжним дорученням № 1832 від 21.02.2011р. на суму 5 808,90грн.

З призначення платежу вбачається сплата комунального податку за IV квартал 2010р.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 79,13 грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Шахтарській селищній раді за IV квартал 2009р. (розрахунок № 35366 від 03.02.2010р.), 5 554,97грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Шахтарській селищній раді за І квартал 2010р. (розрахунок № 9847 від 06.05.2010р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

В розумінні вимог пункту 87.9 статті 87 ПК України дії відповідача в даному випадку були правомірними.

Податковим повідомленням-рішенням № 000207/1840 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 28,58 грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 142,89грн. з комунального податку по Провальській селищній раді за IV квартал 2009р. - граничний термін сплати 21.02.2010р. та за І квартал 2010р. - граничний термін сплати 20.05.2010р., за затримку сплати більше 30 календарних днів.

Зазначена сума згідно даних відповідача була позивачем одним платіжним дорученням № 1833 від 21.02.2011р. на суму 147,90грн.

З призначення платежу вбачається сплата комунального податку за IV квартал 2010р. Зі сплаченої суми відповідач скерував 15,64грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Провальській селищній раді за IV квартал 2009р. (розрахунок № 35367 від 03.02.2010р.), 127,25грн. в рахунок сплати зобов'язань з комунального податку по Провальській селищній раді за І квартал 2010р. (розрахунок № 9846 від 06.05.2010р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

В розумінні вимог пункту 87.9 статті 87 ПК України дії відповідача в даному випадку були правомірними.

Згідно із актом камеральної перевірки своєчасності сплати плати за користування надрами № 786/15-20/32355669 від 16.12.2011р. була встановлена затримка сплати Позивачем самостійно визначеного податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2010 року, за 2010 рік, за І та III квартали 2011 року.

На підставі вищезазначеного акту Відповідачем були прийняті податкові повідомлення-рішення: № 000201/1840 від 28.12.2011р., № 000202/1840 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 000201/1840 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 10%, у сумі 1 561 361,91грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 156 136,20 грн. з плати за користування надрами за 2010р., за затримку сплати до 30 календарних днів.

Зазначена сума була сплачена позивачем двома платіжними дорученнями.

Платіжним доручення № 2040 від 24.02.2011р. сплачено за користування надрами за IV квартал 2010р. в сумі 560 473,56грн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 560 473,56 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за 2010р. (розрахунок № 32068 від 26.01.2011р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Платіжним доручення № 2080 від 25.02.2011р. сплачено за користування надрами за IV квартал 2010 грн. на суму 1 000 000,00грн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 1 000 000,00 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за 2010р. (розрахунок № 32068 від 26.01.2011р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

В розумінні вимог пункту 87.9 статті 87 ПК України дії відповідача в даному випадку були правомірними.

Податковим повідомленням-рішенням № 000202/1840 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20% у сумі 988 480,82 грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 197 696,17 грн. з плати за користування надрами за І квартал 2010р., І та III квартал 2011р., за затримку сплати більше 30 календарних днів.

Зазначена сума згідно даних відповідача була позивачем одинадцятьма платіжними дорученнями.

Платіжним доручення № 5354 від 30.07.2010р. сплачено за користування надрами за І квартал 2010р. 80 000,00грн.

Зі сплаченої суми відповідач 30.07.2010р. скерував 74 290,45грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2010р. за розрахунком № 9808 від 06.05.2010р., в порядку календарної черговості, 5 709,55грн. на погашення пені відповідно до ст. 16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 30.07.2010р. згідно з платіжним документом № 5354 від 30.07.2010 р. суми податкового боргу за платежем «за користування надрами», Позивач отримав 04.08.2010р. повідомлення від 30.07.2010р. № 112130026423977, про що свідчить підпис представника позивача та печатка Позивача на корінці повідомлення (додаток №4, 12).

Також розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 5354 від 30.07.2010р на суму 80000,00 грн. відображений в обліковій картці Позивача з плати за користування надрами, яка додана до матеріалів справи у судовому засіданні 27.07.12.

Платіжним доручення № 7495 від 29.09.2010р. сплачено за користування надрами за І квартал 2010р. 40 000,60грн.

Зі сплаченої суми відповідач 29.09.10 скерував 40 000,00 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2010р. за розрахунком №9808 від 06.05.2010р.

Про здійснення розподілу сплаченої 29.09.2010р. згідно з платіжним документом № 7495 від 29.09.20 10р. суми податкового боргу за платежем «за користування надрами» Позивач не повідомлявся.

Платіжним дорученням № 8590 від 29.10.2010р. сплачено за користування надрами за І квартал 2010р. 6 401,47грн.

Зі сплаченої суми відповідач 29.10.2010р. скерував 6 388,48грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2010р. за розрахунком № 9808 від 06.05.2010р. в порядку календарної черговості 12,99 грн. на погашення пені відповідно до ст.16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 29.10.2010р. згідно з платіжним документом № 8590 від 29.10.2010р. суми податкового боргу за платежем «за користування надрами», Позивачу було направлено повідомлення від 29.10.2010р. № 112130026499606, отримане 01.11.2010р. про що свідчить підпис представника позивача та печатка Позивача на корінці повідомлення.

Також розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 8590 від 29.10.2010р. на суму 6401,47 грн. відображений в обліковій картці Позивача.

Платіжним дорученням № 8591 від 29.10.2010р.сплачено за користування надрами за 4 квартал 2009р. 7 976,78 грн.

Зі сплаченої суми відповідач 29.10.2010р. скерував 7 964,83грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2010р. за розрахунком № 9808 від 06.05.2010р. в порядку календарної черговості, 11,95 грн. на погашення пені відповідно до ст.16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу Позивачу направлено повідомлення від 29.10.2010р. № 112130026499605, отримане 01.11.2012.

Платіжним дорученням № 925 від 27.01.2011р. сплачено за користування надрами за IV квартал 2010р. 800 000,00грн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 231 664,23грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2010р. (розрахунок № 9808 від 06.05.2010р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Платіжним дорученням № 4773 від 29.04.2011р. сплачено за користування надрами за І квартал 2011р. 900 000,00грн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 626 920,71грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за 2010р. (розрахунок № 32068 від 26.01.2011р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87.6 Податкового кодексу України.

Платіжним дорученням № 920 від 12.08.2011р. сплачено за користування надрами за II квартал 2011 р. на суму 400 000,00грн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 72,62 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2011р. (розрахунок № 9002815539 від 05.05.2011р ) в порядку календарної черговості відповідно до вимог іг.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Платіжним дорученням № 35 від 27.09.2011р. сплачено плати за користування надрами згідно рішення суду 2а-3297/11/1270 від 20.05.2011р. за вересень 2011. 7 500,00грн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 200,91 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2011р. (розрахунок № 9002815539 від 05.05.2011р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Платіжним дорученням № 980 від 27.10.2011р. сплачено за користування надрами згідно рішення суду 2а-3297/11/1270 від 20.05.2011р. за жовтень 2011 року 7 500,00грн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 393,39 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2011р. (розрахунок № 9002815539 від 05.05.2011 р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Платіжним дорученням № 2433 від 17.11.2011р. сплачено за користування надрами за III квартал 2011р. 100 000,00грн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 585,20 грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за І квартал 2011р. (розрахунок № 9002815539 від 05.05.2011р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Платіжним дорученням № 3006 від 30.11.2011р. сплачено за користування надрами згідно рішення суду №2а-3297/11/1270 від 20.05.2011р. за листопад 2011р. 7 500,0ргрн.

Зі сплаченої суми відповідач скерував 888,35грн. в рахунок сплати податкового зобов'язання з плати за користування надрами за III квартал 2011р. (розрахунок № 9010480093 від 08.11.2011р.) в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

З огляду на вищенаведене у податкового органу були відсутні повноваження змінювати призначення платежу, яке було визначене самостійно платником податків у платіжних дорученнях під час виконання ним свого конституційного обов'язку по своєчасній сплаті сум податкових зобов'язань та нараховувати пеню під час дії Закону № 2181.

Згідно пункту 87.9 статті 87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Таким чином у даний період законодавством по різному визначені повноваження Відповідача.

Приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення № 000202/1840 від 28.12.2011р.

Згідно із актом камеральної перевірки своєчасності сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища № 787/15-20/32355669 від 16.12.2011р. була встановлена затримка сплати Позивачем самостійно визначеного податкового зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців. 2009 року, 2009 рік, І та II квартали 2010 року.

У зв'язку із порушеннями, зазначеними в акті № 787/15-20/32355669, Відповідачем були прийняті наступні повідомлення-рішення № 0002081840/0 від 28.12.2011р., № 0002091840/0 від 28.12.2011р., № 0002101840/0 від 28.12.2011р. № 0002111840/0 від 28.12.2011р., № 1495 від 19.08.2010р., № 0002131840/0 від 28.12.2011р., № 0002141840/0 від 28.12.2011р., № 0002151840/0 від 28.12.2011р., № 0002161840/0 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 0002081840/0 від 28.12.2011р., застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 237 497,97грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 1 187 489,91 грн. з плати суми грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009 року, 2009 рік, І та II квартали 2010 року, по Свердловській міській раді за затримку сплати більше 30 календарних днів. Зазначена сума згідно даних Відповідача була оплачена Позивачем тринадцятьма платіжними дорученнями:

Платіжним дорученням № 9831 від 19.08.2010р. сплачено за забруднення навколишнього середовища за І півріччя 2010р.на суму 602 490,04грн.

Зі сплаченої суми відповідач 19.08.2010 р. скерував 260 206,06 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009р. за розрахунком № 27939 від 06.11.2009р., 314 419,00 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення н за 2009р. за розрахунком № 35315 від 02.02.2010р., 6 081,30 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення згідно податкового повідомлення-рішення №0001071840 від 31.03.10р., 21 520,08грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення І квартал 2010р. за розрахунком № 9831 від 06.05.2010р. в порядку календарної черговості, 263,61 грн. на погашення пені відповідно до ст. 16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.08.2010р. згідно з платіжним документом № 9831 від 19.08.2010р. суми податкового боргу за платежем «збори за забруднення навколишнього природного середовища», Позивач отримав 20.08.2010р. повідомлення від 19.08.2010р. № 112130026441145, про що свідчить підпис представника позивача та печатка Позивача на корінці повідомлення.

Також розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 9831 від 19.08.2010р. на суму 602490,04 грн. відображений в обліковій картці Позивача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища по Свердловській міській рад.

Платіжним доручення № 8521 від 27.10.2010р. сплачено за забруднення навколишнього середовища за 2009р, в т.ч. штрафна санкція 11257,14грн. на суму 236 399,97 грн.

Зі сплаченої суми відповідач 27.10.2010р. скерував 123 990,12 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення І квартал 2010р. за розрахунком № 9831 від 06.05.2010р., 98 417,53грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення II квартал 2010р. за розрахунком № 17204 від 02.08.2010р. в порядку календарної черговості, 13992,32 грн. на погашення пені відповідно до ст. 16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 27.10.2010 р. згідно з платіжним документом № 8521 від 27.10.2010р. суми податкового боргу за платежем «збори за забруднення навколишнього природного середовища», Позивач отримав 01.11.2010р. повідомлення від 27.10.2010 № 112130026497707, про що свідчить підпис представника позивача та печатка Позивача на корінці повідомлення.

Розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 8521 від 27.10.2010р. на суму 236399,97 грн. відображений в обліковій картці Позивача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища по Свердловській міській раді, яка додана до матеріалів справи у судовому засіданні 27.07.12.

Платіжним дорученням № 8522 від 27.10.2010р. сплачено за забруднення навколишнього середовища згідно уточнюючого розрахунку за І квартал 2010р., в т.ч. штрафна санкція 11190,42 грн. в загальній сумі 234 998,82 грн.

Зі сплаченої суми відповідач 27.10.2010р скерував 224 612,16 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення І квартал 2010р. за розрахунком № 9831 від 06.05.2010 р. в порядку календарної черговості, 10 386,66грн. на погашення пені відповідно до ст. 16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 27.10.2010 р. згідно з платіжним документом № 8522 від 27.10.2010р. суми податкового боргу за платежем «збори за забруднення навколишнього природного середовища», Позивач отримав 01.11.2010р. повідомлення від 27.10.2010 № 112130026497706.

Розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 8522 від 27.10.2010р. на суму 234998,82 грн. відображений в обліковій картці Позивача.

Зі сплачених сум за платіжними дорученнями № 620 від 21.01.2011р. на суму 56 563,30грн.; № 1994 від 23.02.2011р. на суму 56 563,30грн.; № 3238 від 24.03.2011р. на суму 4 116,07грн.; № 3271 від 25.03.2011р. на суму 4 242,25грн.; № 4387 від 22.04.2011р. на суму 4 116,07грн.; № 4396 від 22.04.2011р. на суму 4 242,25грн.; № 5553 від 24.05.2011р. на суму 4 116,07грн.; № 5649 від 25.05.2011р. на суму 4 242,25грн.; № 591 від 24.06.2011р. на суму 4 242,25грн.; № 607 від 24.06.2011р. на суму 4 116,07грн. Відповідач скерував на сплату в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

З огляду на вищенаведене у податкового органу були відсутні повноваження змінювати призначення платежу, яке було визначене самостійно платником податків у платіжних дорученнях під час виконання ним свого конституційного обов'язку по своєчасній сплаті сум податкових зобов'язань, та нараховувати пеню під час дії Закону № 2181.

Згідно пункту 87.9 статті 87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Таким чином у даний період законодавством по різному визначені повноваження Відповідача.

Приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення № 0002081840/0 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 0002091840/0 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 3 182,21грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 15 911,11 грн. зі плати суми грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009 року, 2009 рік, та II квартали 2010 року, по Червонопартизанській міській раді, за затримку сплати більше 30 календарних днів. Зазначена сума згідно даних Відповідача була сплачена позивачем шістнадцятьма платіжними дорученнями:

Платіжним дорученням № 1490 від 19.08.2010р. сплачено за забруднення навколишнього середовища за І півріччя 2010р. на суму 7 428,19 грн.

Зі сплаченої суми відповідач 19.08.2010р. скерував 5 617,34 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009 р. за розрахунком № 27943 від 06.11.2009 р., 1 810,82 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009 р. за розрахунком № 35310 від 02.02.2010р. в порядку календарної черговості.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.08.2010р. згідно з платіжним документом № 1490 від 19.08.2010р. суми податкового боргу за платежем «збори за забруднення навколишнього природного середовища» Позивач не повідомлявся.

Зі сплачених сум за платіжними дорученнями № 621 від 21.01.2011р. на суму З 217,66грн.; № 1995 від 23.02.2011р. на суму 3 217,66грн.; № 2042 від 24.02.2011р. на суму 82,84грн.; № 3229 від 24.03.2011р. на суму 82,84грн.; № 3239 від 24.03.2011р. на суму 187,72грн.; № 3272 від 25.03.2011р. на суму 241,32грн.; № 4380 від 22.04.2011р. на суму 82,84грн.; № 4388 від 22.04.2011р. на суму 187,72грн.; № 4397 від 22.04.2011р. на суму 241,32грн.; № 5546 від 24.05.2011р. на суму 82,84грн.; № 5554 від 24.05.2011р. на суму 187,72грн.; № 5650 від 25.05.2011р. на суму 241,32грн.; № 592 від 24.06.2011р. на суму241,32грн.; № 600 від 24.06.2011р. на суму 82,84грн.; № 608 від 24.06.2011р. на суму 187,72грн.

Відповідач скерував на сплату в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Враховуючи вищевикладене нормативне обґрунтування та приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення № 0002091840/0 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 0002101840/0 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 141,37грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 706,77грн. з плати суми грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009 року та 2009 рік по Калінінській сільській раді, за затримку сплати більше 30 календарних днів. Зазначена сума згідно даних наданих сторонами була сплачена Позивачем шістнадцятьма платіжними дорученнями:

Платіжним дорученням № 1491 від 19.08.2010р. сплачено за забруднення навколишнього середовища за І півріччя 2010р. на суму 116,80 грн. Зі сплаченої суми відповідач 19.08.2010р. скерував 12,32 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009р. за розрахунком № 27942 від 06.11.2009р., 104,48грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009р. за розрахунком № 35313 від 02.02.2010р. в порядку календарної черговості.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.08.2010р. згідно з платіжним документом № 1491 від 19.08.2010р. суми податкового боргу за платежем «збори за забруднення навколишнього природного середовища» Позивач не повідомлявся.

Зі сплачених сум за платіжними дорученнями № 625 від 21.01.2011р. на суму 237,30грн.; № 2001 від 23.02.2011р. на суму 237,30грн.; № 2047 від 24.02.2011р. на суму 7,23грн.; № 3236 від 24.03.2011р. на суму 7,23грн.; № 3245 від 24.03.2011р. на суму 19,29грн.; № 3278 від 25.03.2011р. на суму 17,80грн.; № 4385 від 22.04.2011р. на суму 7,23грн.; № 4394 від 22.04.2011р. на суму 19,29грн.; № 4403 від 22.04.2011р. на суму 17,80грн.; № 5551 від 24.05.2011р. на суму 7,23грн.; № 5560 від 24.05.2011р. на суму 19,29грн.; № 5655 від 25.05.2011р. на суму 17,80грн.; № 598 від 24.06.2011р. на суму 17,80грн.; № 605 від 24.06.2011р. на суму 7,23грн.; № 614 від 24.06.2011р. на суму 19,29 грн.

Відповідач скерував на сплату в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Враховуючи вищевикладене нормативне обґрунтування та приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення № 0002101840/0 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 0002111840/0 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 51 656,07грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 258 280,31 грн. з плати суми грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009 року, 2009 рік та II квартал 2010р. по Комсомольській сільській раді, за затримку сплати більше 30 календарних днів. Зазначена сума згідно даних наданих сторонами була оплачена Позивачем шістнадцятьма платіжними дорученнями.

Платіжним дорученням № 1493 від 19.08.2010р. на суму 183 501,11грн. сплачено відрахування за забруднення навколишнього середовища за І півріччя 2010р.

Зі сплаченої суми відповідач 19.08.2010р. скерував 162 894,64грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009р. за розрахунком № 27941 від 06.11.2009р., 20 606,48грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009р. за розрахунком № 35309 від 02.02.2010р. в порядку календарної черговості.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.08.2010р. згідно з платіжним документом № 1493 від 19.08.2010р. суми податкового боргу за платежем «збори за забруднення навколишнього природного середовища» Позивач не повідомлявся.

Зі сплачених сум за платіжними дорученнями № 515 від 21.01.2011р. на суму 29 262,59грн.; № 1998 від 23.02.2011р. на суму 29 262,59грн.; № 2045 від 24.03.2011р. на суму 732,71грн.; № 3234 від 24.03.2011р. на суму 732,71грн.; № 3242 від 24.03.2011р. на суму 1 297,25грн.; № 3275 від 25.03.2011р. на суму 2 194,69грн.; № 4383 від 22.04.2011р. на суму 732,71грн.; № 4391 від 22.04.2011р. на суму 1 297,25грн.; № 4400 від 22.04.2011р. на суму 2 194,69грн.; № 5549 від 24.05.2011р. на суму 732,71грн.; № 5557 від 24.05.2011р. на суму 1 297,25грн.; № 5652 від 25.05.2011р. на суму 2 194,69грн.; № 595 від 24.06.2011р. на суму 2 194,69грн.; № 603 від 24.06.2011р. на суму 732,71грн.; № 611 від 24.06.2011р. на суму 1 297,25грн. Відповідач скерував на сплату в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Враховуючи вищевикладене нормативне обґрунтування та приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення № 0002111840/0 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 0002121840/0 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 423,92грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 2 119,54грн. з плати суми грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009р. по Шахтарській сільській раді, за затримку сплати більше 30 календарних днів. Зазначена сума згідно даних Відповідача була оплачена Позивачем шістнадцятьма платіжними дорученнями:

Платіжним дорученням № 1495 від 19.08.2010р. сплачено відрахування за забруднення навколишнього середовища за І півріччя 2010р. в сумі 361,77грн.

Зі сплаченої суми відповідач 19.08.2010р. скерував 361,77грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009р. за розрахунком № 35308 від 02.02.2010р. в порядку календарної черговості.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.08.2010р. згідно з платіжним документом № 1495 від 19.08.2010р. Позивач не повідомлявся.

Зі сплачених сум за платіжними дорученнями № 627 від 21.01.2011р. на суму 699,73грн.; № 2002 від 23.02.2011р. на суму 699,73грн.; № 2048 від 24.02.2011р. на суму 21,99грн.; № 3237 від 24.03.2011р. на суму 21,99грн.; № 3246 від 24.03.2011р. на суму 33,10 грн..; № 3279 від 25.03.2011р. на суму 52,48грн.; № 4386 від 22.04.2011р. на суму 21,99грн.; № 4395 від 22.04.2011р. на суму 33,10 грн.; № 4404 від 22.04.2011р. на суму 52,48грн.; № 5552 від 24.05.2011р. на суму 21,99грн.; № 5561 від 24.05.2011р. на суму 33,10 грн.; № 5656 від 25.05.2011р. на суму 52,48грн.; № 599 від 24.06.2011р. на суму 52,48грн. ; 606 від 24.06.2011р. на суму 21,99грн.; № 615 від 24.06.2011р. на суму 33,10 грн. Відповідач скерував на сплату в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Враховуючи вищевикладене нормативне обґрунтування та приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення № 0002121840/0 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 0002131840/0 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 38 688,48грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 193 442,51грн. з плати суми грошового зобов'язання Зі збору за забруднення за 2009р., І та II квартал 2010р. по Бірюковській сільській раді, за затримку сплати більше 30 календарних днів. Зазначена сума згідно даних Відповідача була оплачена Позивачем шістнадцятьма платіжними дорученнями.

Платіжним дорученням № 1496 від 19.08.2010р. сплачено за забруднення навколишнього середовища за І півріччя 2010р. на суму 137 350,57 грн.

За даними облікової картки, зі сплаченої суми відповідач 19.08.2010р. скерував 112121,95грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009р. за розрахунком № 28073 від 09.11.2009р., 25 228,62грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009р. за розрахунком № 35316 від 02.02.2010р. в порядку календарної черговості.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.08.2010р. згідно з платіжним документом № 1496 від 19.08.2010р. Позивач не повідомлявся.

Зі сплачених сум за платіжними дорученнями № 622 (помилково зазначено №322) від 21.01.2011р. на суму 22 491,31грн.; № 1996 від 23.02.2011р. на суму 22 491,31грн.; № 2043 від 24.02.2011р. на суму 313,90грн.; № 3232 від 24.03.2011р. на суму 313,90грн.; № 3240 від 24.03.2011р. на суму 986,62грн.; № 3273 від 25.03.2011р. на суму 1 686,85грн.; № 4381 від 22.04.2011р. на суму 313,90грн.; № 4389 від 22.04.2011р. на суму 986,62грн.; № 4398 від 22.04.2011р. на суму 1 686,85грн.; № 5547 від 24.05.2011р. на суму 313,90грн.; № 5555 від 24.05.2011р. на суму 986,62грн.; № 5657 від 25.05.2011р. на суму 1 686,85грн.; № 593 від 24.06.2011р. на суму 1 686,85грн.; № 601 від 24.06.2011р. на суму 313,90грн.; № 609 від 24.06.2011р. на суму 986,62грн. Відповідач скерував на сплату в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Враховуючи вищевикладене нормативне обґрунтування та приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення № 0002131840/0 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 0002141840/0 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 76 657,45грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 383 289,25грн. з плати суми грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009р., 2009р., та II квартал 2010р. по Олександрівській сільській раді, за затримку сплати більше 30 календарних днів. Зазначена сума згідно даних Відповідача була оплачена Позивачем шістнадцятьма платіжними дорученнями:

Платіжним дорученням № 1494 від 19.08.2010р. сплачено за забруднення навколишнього середовища на суму 262 524,87 грн. за І півріччя 2010р.

Зі сплаченої суми відповідач 19.08.2010р. скерував 242 974,50грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009р. за розрахунком № 28072 від 09.11.2009р., 34,61 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009р. за уточнюючим розрахунком № 29527 від 26.11.2009р. та 1,73 грн. за уточнюючим розрахунком № 29527 від 26.11.2009р., 19 514,00грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009р. за розрахунком № 35311 від 02.02.2010р. в порядку календарної черговості, 0,03 грн. на погашення пені відповідно до ст. 16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.08.2010р. згідно з платіжним документом № 1494 від 19.08.2010р. суми Позивач був повідомлений отримав 20.08.2010р.

При цьому розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 1494 від 19.08.2010р. на суму 262524,87 грн. відображений в обліковій картці Позивача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища по Олександрівській сільській раді, що визнано сторонами.

Зі сплачених сум за платіжними дорученнями № 623 від 21.01.2011р. на суму 46 730,85грн.; № 1997 від 23.02.2011р. на суму 46 730,85грн.; № 2044 від 24.02.2011р. на суму 1 157,12грн.; № 3233 від 24.03.2011р. на суму 1 157,12грн.; № 3241 від 24.03.2011р. на суму 2 407,02грн.; № 3274 від 25.03.2011р. на суму 3 504,81грн.; № 4382 від 22.04.2011р. на суму 1 157,12грн.; № 4390 від 22.04.2011р. на суму 2 407,02грн.; № 4399 від 22.04.2011р. на суму З 504,81грн.; № 5548 від 24.05.2011р. на суму 1 157,12грн.; № 5556 від 24.05.2011р. на суму 2 407,02грн.; № 5651 від 25.05.2011р. на суму 3 504,81грн.; № 594 від 24.06.2011р. на суму З 504,81грн.; № 602 від 24.06.2011р. на суму 1 157,12грн.; № 610 від 24.06.2011р. на суму 2 407,02грн. Відповідач скерував на сплату в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Враховуючи вищевикладене нормативне обґрунтування та приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення № 0002141840/0 від 28.12.2011р.

Податковим повідомленням-рішенням № 0002151840/0 від 28.12.2011р. застосований штраф у розмірі 20%, у сумі 4 331,80 грн. за порушення граничного терміну сплати податкового зобов'язання в розмірі 21 659,02 грн. з плати суми грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009р., 2009р. та II квартал 2010р. по Матвеевській сільській раді, за затримку сплати більше 30 календарних днів.

Зазначена сума згідно даних сторін була оплачена Позивачем шістнадцятьма платіжними дорученнями:

Платіжним дорученням № 1497 від 19.08.2010р. сплачено за забруднення навколишнього середовища за І півріччя 2010р. у сумі 15 789,58грн.

Зі сплаченої суми відповідач 19.08.2010р. скерував 14 321,78грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009р. за уточнюючим розрахунком № 34036 від 19.01.2010р., 1 429,50грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009р. за розрахунком № 35314 від 02.02.2010р. в порядку календарної черговості, 38,30грн. на погашення пені відповідно до ст.16 Закону 2181.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.08.2010р. згідно з платіжним документом № 1497 від 19.08.2010р. Позивач був повідомлений 20.08.2010р. повідомлення від 19.08.2010р. № 112130026441157,

Розподіл сплати суми податкового боргу за платіжним дорученням № 1497 ви 19.08.2010р. на суму 15789,58 грн. відображений в обліковій картці Позивача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища по Матвеєвській сільській раді, яка додана до матеріалів справи у судовому засіданні 27.07.12.

Зазначені обставини визнаються сторонами.

Зі сплачених сум за платіжними дорученнями № 624 від 21.01.2011р. на суму 2728,24грн.; № 1999 від 23.02.2011р. на суму 2 728,24грн.; № 2046 від 24.02.2011р. на суму 62,96грн.; № 3235 ви 24.03.2011р. на суму 62,96грн.; № 3243 від 24.03.2011р. на суму 140,03грн.; № 3276 від 25.03.2011р. на суму 204,62грн.; № 4384 від 22.04.2011р. на суму 62,96грн.; № 4392 від 22.04.2011р. на суму 140,03грн.; № 4401 від 22.04.2011р. на суму 204,62грн.; № 5550 від 24.05.2011р. на суму 62,96грн.; № 5558 від 24.05.2011р. на суму 140,03грн.; № 5653 від 25.05.2011р. на суму 204,62грн.; № 596 від 24.06.2011р. на суму 204,62грн.; № 604 від 24.06.2011р. на суму 62,96грн.; № 612 від 24.06.2011р. на суму 140,03грн. Відповідач скерував на сплату в порядку календарної черговості відповідно до вимог п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України.

Враховуючи вищевикладене нормативне обґрунтування та приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення № 0002151840/0 від 28.12.2011р.

Рішенням Державної податкової служби у Луганській області від 06.03.2012 № 2574/10-408 ( Т.1 а.с.37-39) скасоване податкове повідомлення - рішення ДПІ в м. Свердловську від 28 грудня 2012 року № 0002161840/0 у частині 6507,79 грн. штрафних санкцій ( оскільки перевіряючими платіжне доручення від 19 серпня 2010 року № 1492 на загальну суму 22728,98 грн. враховано частково у сумі 36154,41 грн., замість 2615,41 грн. в погашення частини узгодженої суми грошових зобов'язань по податковому розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік від 02 лютого 2010 року.).

Відповідно п.п.60.1.3 п. 60.1 ст.60 ПКУ податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення-рішення або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі.

Відповідно до п. 60.4 ст.60 ПКУ у випадках, визначених підпунктами 60.1.3 і 60.1.5 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги, які містять зменшену суму грошового зобов'язання або податкового боргу.

13 березня 2012 року відповідно до акту перевірки № 787-15-20-32355669 від 16.12.2011 та рішення про розгляд первинної скарги відповідачем було прийнято рішення від 13.03.2012 № 0000221840, яким визначено штраф у сумі 9675,27 грн. ( т.1 а.с.50) - з урахуванням зменшення грошового зобов'язання, за прострочення сплати якого нараховано штраф.

Податкове повідомлення-рішення № 0002161840/0 від 28.12.2011р. скасоване Рішенням Державної податкової служби у Луганській області у частині 6507,79 грн. штрафних санкцій згідно ст.60 ПКУ вважається відкликаним, у зв'язку з чим відсутні підстави для його скасування.

Що стосується податкового повідомлення - рішення від 13.03.2012 № 0000221840, яким визначено штраф у сумі 9675,27 грн. ( а.с.50), суд приходить до наступного.

Платіжним дорученням № 1492 від 19.08.2010р. сплачено забруднення навколишнього середовища за І півріччя 2010р. на суму 22 728,98грн.

Зі сплаченої суми відповідач 19.08.2010р. скерував, 19 113,57 грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 9 міс. 2009р. за розрахунком № 27945 від 06.11.2009р., 36154,41грн. в рахунок сплати грошового зобов'язання зі збору за забруднення за 2009р. за розрахунок № 35312 від 02.02.2010р. в порядку календарної черговості.

Про здійснення розподілу сплаченої 19.08.2010р. згідно з платіжним документом № 1492 від 19.08.2010р. Позивач не повідомлявся.

Враховуючи вищевикладене нормативне обґрунтування та приймаючи до уваги відсутність у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181 суд приходить до висновку про необхідність скасування повідомлення - рішення від 13.03.2012 № 0000221840.

Податковим повідомленням - рішенням від 13 березня 2012 року № 0000191840/0 до позивача застосовано штраф у розмірі 3,24 грн. ( а.с.47), винесеного з урахуванням рішення про розгляд первинної скарги № 2574/10-408 від 06.03.2012 .

Рішенням про розгляд первинної скарги № 2574/10-408 від 06.03.2012 встановлено, що під час перевірки перевіряючими не було враховано платіжне доручення від 18 листопада 2010 року № 2528 у сумі 16,24 грн. ( у тому числі пеня 0,03 грн.) в погашення узгодженої суми грошового зобов'язання за 2009 рік у розмірі 1461,88 грн., визначеній у податковому розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища від 02 лютого 2010 року № 35313. За рахунок зазначеного порушення штрафна санкція визначена в податковому повідомлення - рішенні від 28 грудня 2011 року № 0002101840/0 занижена на 3,24 грн.

Враховуючи, що податкове повідомлення - рішення від 28 грудня 2011 року № 0002101840/0 підлягає скасуванню у зв'язку з відсутністю у суду повноважень на визначення в даному випаду розміру штрафу та протиправну зміну Відповідачем призначення платежів за період 2010 року під час дії закону № 2181, суд приходить до висновку , що податкове повідомлення - рішення від 13 березня 2012 року № 0000191840/0 прийняте у зв'язку з заниженням штрафної санкції у податковому повідомленні - рішенні від 28 грудня 2011 року № 0002101840/0, також підлягає скасування з зазначених підстав.

Рішенням про розгляд первинної скарги № 2574/10-408 від 06.03.2012 встановлено, що під час перевірки перевіряючими при визначені суми несплаченого узгодженого податкового зобов'язання по податковому розрахунку з плати за користування надрами видобування корисних копалин за 2010 рік від 19 лютого 2011 року № 32068 не враховано переплату визначену в картці особового рахунку ДП «Свердловантрацит» , розрахованого відділом обліку та звітності на виконання ухвал ДААС у розмірі 370519,07 грн. ( нарахованого по податковому розрахунку до сплати 3628473,66 грн.).

Таким чином несвоєчасно сплачена сума узгодженого податкового зобов'язання по податковому рахунку № 32068 складає 2189954,49 грн., що на 2560,22 грн. більше ніж визначено перевіряючими в розрахунку штрафних санкцій.

За рахунок зазначеного штрафні санкції визначені в податкових повідомленнях - рішеннях від 28 грудня 2011 року № 0002011840 та № 000102 1840 занижені на 1661,33 грн. та 773, 66 грн. відповідно.

Враховуючи зазначене рішення про розгляд первинної скарги № 2574/10-408 від 06.03.2012 відповідачем були прийняті податкові повідомлення - рішення від 13.03.2012 № 0000201840 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 1661,33 грн. ( а.с.48) та №0000211840 про зобов'язання сплатити штраф у розмірі 773,66 грн.( а.с.49).

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Штрафні санкції за зазначеними податковими повідомленнями - рішеннями нараховані у зв'язку з виявленням при перевірці заниження несвоєчасної сплати сум узгодженого податкового боргу та не пов'язані зі зміною призначення платежу відповідачем.

Позивач надав заяву в якій просив суд розглянути справу на підставі наявних доказів, без участі уповноваженого представника, при цьому не надав жодного доказу та обґрунтування не згоди з зазначеними податковими повідомленнями - рішеннями.

Враховуючи вищевикладене, суд не вбачає підстав для скасування податкових повідомлень - рішень від 13.03.2012 № 0000201840 та №0000211840.

Предметом спору по даній справі є правомірність винесення відповідачем оскаржених повідомлень-рішень, тому суд не приймає до уваги посилання відповідача на факт не оскарження окремо Позивачем повідомлень про розподіл коштів.

При вирішенні питання щодо зобов'язання Відповідача зарахувати сплачені позивачем кошти згідно призначення платежу за відповідними платіжними дорученнями, суд виходить з наступного.

Наказом ДПА України № 276 від 18.07.2005 затверджена Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України (далі наказ № 276).

У судовому засіданні сторонами визнавались вищезазначені терміни та розміри сплати податків до бюджету України, зазначені зміни призначення платежів та їх відображення в обліковій картці, але не досліджувалась податкова звітність позивача та відображення в ній змін призначення платежу. При цьому на виконання вимог статей 69-71 КАС України п. 9.3 Наказу 276 Позивач не надавав данні щодо звірки облікових показників наявних з урахуванням вчинених відповідачем дій та прийнятих повідомлень-рішень.

З урахуванням викладеного, суд вважає передчасними вимоги про зобов'язання Відповідача зарахувати сплачені позивачем кошти згідно призначення платежу, за відповідними платіжними дорученнями.

Відповідно до ч.3 ст. 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Згідно ЗУ «Про судовий збір» судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру не повинен перевищувати 2 розмірів мінімальних заробітних плат - 2146,00 грн.

Позивачем сплачено судовий збір згідно платіжного доручення № 10811 від 31.05.2012 в максимальному розмірі 2146,00 грн.

Загальна сума штрафних санкцій за податковими повідомленнями - рішеннями, в скасуванні яких відмовлено становить 3% від зальної суми штрафних санкцій за податкових повідомлень - рішень в пред'явленому позові.

Враховуючи зазначене, судовий збір підлягає поверненню в сумі 2081,62 грн. (2146,00 - ( 2146,00х3%).

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державного підприємства "Свердловантрацит" до Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області про скасування податкових повідомлень - рішень та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Скасувати податкові повідомлення рішення:

- № 000204/1840 від 28.12.2011р. на суму 30935,92 грн.

- № 000202/1840 від 28.12.2011р. на суму 197696,17 грн.

- № 0002081840/0 від 28.12.2011р. на суму 237497,97 грн.,

- № 0002091840/0 від 28.12.2011р. на суму 3182,21 грн.,

- № 0002101840/0 від 28.12.2011р. на суму 141,37 грн.,

- № 0002111840/0 від 28.12.2011р. на суму 51656,07 грн.,

- № 0002121840/0 від 28.12.2011р. на суму 432,92 грн.,

- № 0002131840/0 від 28.12.2011р. на суму 38688,48 грн.,

- № 0002141840/0 від 28.12.2011р. на суму 76657,45 грн.

- № 0002151840/0 від 28.12.2011р. на суму 4331,80 грн.

- № 0000191840 у сумі 3,24 грн.,

- № 0000211840 у сумі 9675,27 грн.

В решті позовних вимог відмовити за необгрунтованістю.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства "Свердловантрацит" судові витрати у розмірі 2081,62 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складено та підписано 13 вересня 2012 року.

СуддяС.М. Чиркін