Постанова № 2609245, 28.08.2008, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2008
Номер справи
2а-6405/08
Номер документу
2609245
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

                                                                                                        Справа № 2а-6405/08         

                                ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П  О  С  Т  А  Н  О  В  А

Іменем                           України

              28 08 2008 року                                                                                          м. Харків

            Харківський окружний адміністративний суд  у складі:

головуючого судді  -               Курило Л. В.,

при секретарі -                       Сеник О.С.,

за участі представника позивача – Горелкової В.М.,

представника відповідача – Сичкарук В.В.,

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом прокурора Московського району міста Харкова в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Еллакс» про стягнення адміністративно-господарської санкції та пені, -

      встановив:

Прокурор Московського району міста Харкова в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Еллакс» про стягнення заборгованості зі сплати  адміністративно-господарських санкцій в сумі 6339,44 грн. та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 160,02 грн.  В обґрунтування своїх позовних вимог позивач  зазначив, що  відповідно до ст. 19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів  у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Статтею 20 Закону встановлено обов’язок підприємств, установ, організацій у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального  захисту інвалідів адміністративно – господарської санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному  підприємстві, установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи яка використовує найману працю. Отже, відповідачем. Станом на 17 06 2008 року адміністративно-господарські санкції в сумі

6499,46 грн.  не сплачені. Відповідно до ч.2  ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь їх строк. У зв’язку з несплатою адміністративно-господарських санкцій відповідачем, станом на 17 06 2008 року розмір пені складає 160,02 грн. Таким чином, загальна заборгованість  відповідача станом на 17 06 2008 року складає – 6499,46 грн.

 В судовому засіданні представник позивача вимоги позову  уточнила і  у зв’язку із частковою сплатою відповідачем адміністративно-господарських санкцій за незайняті робочі місця у 2007 році для інвалідів, просила стягнути з відповідача  адміністративно – господарську санкцію в сумі 5839,44 та пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 160,02 грн.

 Представник відповідача вимоги позову визнав та не заперечував проти задоволення адміністративного позову.

Вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов  наступного висновку.

           Статтею 19 Закону України “ Про основи  соціальної захищеності інвалідів в Україні”    встановлений норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньо облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 чоловік - у  кількості одного робочого місця.               

         Відповідно до  форми 10-ПІ “ Звіту про зайнятість та працевлаштування  інвалідів” за 2007 рік середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2007 році становила 71 особу, тобто, норматив для працевлаштування інвалідів  складав два робочих місця

                Пунктом 5 “Положення про робоче місце інваліда, про порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03 05 1995 року № 314 підприємства розробляють заходи  щодо   створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центр зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення ( пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Таким чином, всупереч  викладеним  вимогам  Положення , відповідач  не виконав обов’язок щодо  своєчасного інформування державної служби зайнятості про готовність прийняти інваліда на певну посаду.

Згідно ст. 18-1 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК,  наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

Відповідно до листа від 26 05 2008 року за вих. № 08/1382 Харківського міськрайонного центру зайнятості  м. Харкова  до початку та протягом 2007 року ТОВ “ЕЛЛАКС” надав до Московського районного центру зайнятості звіти форми 3-ПН «Звіт про наявність вакансій» без зазначення вільних робочих місць для інвалідів, і тому інваліди до ТОВ “ ЕЛЛАКС“ не направлялись.

 Як вбачається із  звіту по формі № 10- ПІ ,  наданого відповідачем ,  у 2007 році інваліди на підприємстві не були працевлаштовані.

Отже, відповідачем  не виконано  норматив 2 робочих місць по  працевлаштуванню інвалідів.

Суд  вважає, що саме  з вини відповідача, який своєчасно не повідомив Московський   районний центр зайнятості м. Харкова про наявність  вакансій для інвалідів, інваліди не були направлені для працевлаштування до  ТОВ “ ЕЛЛАКС” у 2007 році.

Статтею 20 Закону встановлено обов’язок підприємств, установ, організацій у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального  захисту інвалідів адміністративно – господарської санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному  підприємстві, установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких  працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно - господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування  інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.  Порушення термінів сплати адміністративно – господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати нарахованої на повну суму недоїмки за весь період її строк.

Враховуючи те, що кожна особа повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що відповідач не надав до суду доказів, які спростовують вимоги адміністративного позову.

За таких обставин суд знаходить позов  щодо стягнення з відповідача  адміністративно - господарської санкції за незайняті робочі місця, призначені для працевлаштування інвалідів у 2007 році в сумі 5839 грн. 44 коп. та пені в сумі 160 грн. 02 коп. обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню.

Судові витрати необхідно віднести за рахунок  Державного бюджету України.

        З огляду на викладене, керуючись  ст. 18-1, 19, 20 Закону України "Про  основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, п. 5 “Положення про робоче місце інваліда, про порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03 05 1995 року № 314, ст. ст. 35, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

            1. Адміністративний позов прокурора Московського району міста Харкова в інтересах держави в особі Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «Еллакс» про стягнення адміністративно-господарської санкції  та пені - задовольнити у повному обсязі.

            2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Еллакс» (код ЄДРПОУ 22701341, 61153, м. Харків, проспект 50-річчя ВЛКСМ,51 кв. 483)  на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (УДК Дзержинського району, ГУДК у Харківській області, р/р 31219230700003, МФО 851011) заборгованість зі сплати адміністративно-господарської санкції в сумі  5839,44 грн.(п’ять тисяч вісімсот тридцять дев’ять грн. 44 коп.) та пеню в сумі 160,02 грн. (сто шістдесят грн. 02 коп.).

            3. Судові витрати віднести за рахунок державного бюджету України.

             4. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня виготовлення повного тексту постанови та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

             5. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова  набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.     

      Суддя                                                                                                             Л.В.Курило