ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" вересня 2012 р. Справа № 2а-2518/12/0970
м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді М.І.Кишинського
при секретарі М.М.Дякун
за участю представників сторін:
від позивача: У.П.Мазур
від відповідача: Л.В.Маланюк
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Даноша"
до відповідача: Галицької районної державної адміністрації
про зобовязання вчинення дій,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Даноша" (надалі-позивач) звернулося в суд з позовною заявою до Галицької районної державної адміністрації (надалі-відповідач) про зобовязання вчинення дій.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач по справі всупереч статті 134 Земельного кодексу України відмовив позивачу у надані дозволу на розробку проекту відводу земельної ділянки на якій розташоване нерухоме майно позивача.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги викладені в позовній заяві підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову фактично не заперечила, при вирішенні даного питання покладається на розсуд суду.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши представника позивача та представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступне.
Позивачем, 22 вересня 2009 року на підставі розробленої та затвердженої проектної документації отримано від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області дозвіл на виконання будівельних робіт №1515 з реконструкції свинокомплексу для утримання 18,9 тис. свиней вагою від 30 до 100 кг. з добудовою «Лагун», очисних споруд та двох ферм на 5000 голів в с.Тустань, Галицького району.
В грудні 2010 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області видано позивачу сертифікат відповідності №ІФ 000987 який засвідчує відповідність закінченого будівництвом об'єкта (окремого пускового комплексу), а саме реконструкцію свинокомплексу для одночасного утримання 18,9 тис. свиней вагою від 30 до 100 кг. в с.Тустань Галицького району та підтверджує даний об'єкт про його готовність до експлуатації.
В зв'язку з закінченням будівництва зазначеного свинокомплексу, позивачу на підставі рішення Тустанської сільської ради на даний об'єкт було видано свідоцтво на право власності на зазначене та інше нерухоме майно зазначене в описі даного свідоцтва нерухоме майно, яке зареєстроване Івано-Франківським обласним бюром технічної інвентаризації за реєстраційним номером 11607070, номер витягу 31507052 від 02 жовтня 2011 року.
Як встановлено судом, що на даний час земельна ділянка, на якій розташовані «Лагуни» знаходиться в оренді згідно договору оренди, термін якого закінчився 1 травня 2012 року. В зв'язку із закінченням терміну даного договору оренди землі та для необхідності укладення нового договору оренди землі, позивач звернувся до відповідача з листом, в якому просить надати дозвіл на розроблення проекту відводу земельної ділянки орієнтовною площею 3,5 га. в с.Тустань Галицького району в урочищі Котилева 1, на які розміщені «Лагуни», що є власністю позивача.
Відповідач на дане звернення надіслав позивачу лист від 18 квітня 2012 року №745/01-048/004, в якому фактично відмовив позивачу в наданні дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для обслуговування «Лагун» та зазначив, що позивачем не здійснено необхідних заходів передбачених законодавством та фактично самовільно без землевпорядної документації та без конкурсного набуття права на землю влаштовано на площі 3,5 га. гноєсховища-лагуни.
Однак, суд не погоджується з даною відмовою відповідача виходячи з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В пункті 15 частини 2 статті 18 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» зазначено, що районна державна адміністрація реалізує повноваження, визначені законом.
Саме такі повноваження у сфері земельних відносин передбачені Земельним кодексу України в частині 3 статті 123 якого зазначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Змістом частини 2 статті 134 даного Кодексу передбачено, що не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Отже в з наведених норм Земельного кодексу України вбачається, що підставою відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, а також те, що не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Як вбачається з довідки управління держкомзему у Галицькому районі від 10 вересня 2012 року №204109, що земельна ділянка площею 3,5 га. в урочищі Котилева Тустанської сільської ради за межами населеного пункту с.Тустань на яку претендує позивач і на якій знаходиться приватне нерухоме майно позивача згідно земельно-облікових документів станом на 01 липня 2012 року обліковується як рілля.
Позивачем в свою чергу, в процесі розроблення проектно-технічної документації було отримано необхідні погодження, в тому числі було складено акт вибору земельної ділянки для будівництва та реконструкції свинокомплексу в с.Тустань Галицького району. Даний акт було підписано представником Галицької районної державної адміністрації, головним архітектором Галицького району, сільським головою с.Тустань, начальником районного відділу земельних ресурсів, представником управління екології та природних ресурсів та начальником Галицького РЕМ.
Таким чином, позивачем здійснено усі необхідні заходи щодо надання йому дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки, а відповідач в свою чергу у своїй письмовій відмові жодним чином не обґрунтовує невідповідності місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, а також відмова відповідача суперечить вимогам статті 134 Земельного кодексу України.
За таких обставин, суд вважає, що відмова відповідача суперечить нормам законодавства України, в зв'язку з чим вбачає підстави зобов'язати відповідача надати позивачу в установленому законом порядку дозвіл на розробку проекту відводу земельної ділянки площею 3,5 га в с.Тустань Галицького району, урочище Котилева 1, на якій розміщені споруди (лагуни), що є власністю позивача.
На підставі частини 1 статті 94 КАС України суд стягує з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору в сумі 37,00 гривень.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Зобов'язати Галицьку районну державну адміністрацію надати товариству з обмеженою відповідальністю "Даноша" в установленому законом порядку дозвіл на розробку проекту відводу земельної ділянки площею 3,5 га в с.Тустань Галицького району, урочище Котилева 1, на якій розміщені споруди (лагуни), що є власністю товариства з обмеженою відповідальністю "Даноша".
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Даноша" судовий збір в сумі 37 (тридцять сім) гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: М.І.Кишинський
Постанова складена в повному обсязі 17 вересня 2012 року.