Постанова № 26072597, 03.09.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
03.09.2012
Номер справи
2а-8521/12/0170/8
Номер документу
26072597
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 вересня 2012 р. (10:10 год.) Справа №2а-8521/12/0170/8

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря Богацької А.О., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу

Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Виробничо-комерційної фірми «Гермес-ДС»

про стягнення,

без участі представників сторін,

Суть спору: До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим до Виробничо-комерційної фірми «Гермес-ДС» про стягнення 1020,00грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Вимоги позивача обґрунтовані тим, що відповідачем не подані декларації з ПДВ за грудень 2008 року, січень-лютий 2009 року, несвоєчасно подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 1 квартал 2009 року, за 2009 рік, 1 квартал 2010 року, за що позивачем нараховані штрафні санкції в загальному розмірі 1020 грн.

Сторони явку своїх представників у судове засідання 03.09.2012 року не забезпечили.

До дня розгляду справи від позивача надійшло клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про місце, день та час його проведення повідомлений належним чином - на адресу, зазначену у позовній заяві (а.с.2-3) та у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.7), направлено судову повістку про виклик у судове засідання рекомендованою кореспонденцією, але повідомлення повернулось з відміткою пошти про закінчення терміну зберігання (а.с.35). Враховуючи те, що відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України особа, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином, суд вважає, що відповідач про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників сторін.

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб'єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є суб'єктами владних повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючі господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.

Виробничо-комерційна фірма «Гермес-ДС» (далі - ВКФ «Гермес-ДС») 17.11.1999 року зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як юридична особа, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом (а.с.7-8) та взята на податковий облік до ДПІ в м. Сімферополь 24.11.1999 року, про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків від 07.02.2008 року (а.с.9).

Судом встановлено, що у період з 19.06.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності з питання неподання податкової звітності з ПДВ за грудень 2008 року, січень 2009 року, про що складено Акт № 5703/15-2/30624702 (а.с.11).

Перевіркою встановлені порушення вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-111 зі змінами та доповненнями, Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997р. зі змінами та доповненнями в частині неподання декларацій з ПДВ за грудень 2008 року, січень - лютий 2009 року.

На підставі вказаного акту перевірки 5703/15-2/30624702 від 19.06.2009 року ДПІ в м. Сімферополі було винесено податкове повідомлення - рішення № 0012401502/0 від 24.07.2009 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 510 грн. (а.с.12).

Вказане податкове повідомлення - рішення було отримано відповідачем 24.07.2009 року, про що свідчить підпис на корінці повідомлення - рішення (а.с.12).

Доказів оскарження податкового повідомлення - рішення № 0012401502/0 від 24.07.2009 року встановленому Законом порядку суду не надано.

Також судом встановлено, що 04.09.2009 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності неподання податкової звітності за результатами якої складений Акт перевірки № 8517/15-2 (а.с.14).

Перевіркою встановлені порушення вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-111 зі змінами та доповненнями, та п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про податок на додану вартість» № 334/94-ВР від 28.12.1994р. зі змінами та доповненнями в частині неподання декларацій з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року.

На підставі вказаного акту перевірки № 8517/15-2 від 04.09.2009 року ДПІ в м. Сімферополі прийняте податкове повідомлення - рішення № 0018251501/0 від 14.10.2009 року на суму 170,00грн. (а.с.13).

Доказів оскарження податкового повідомлення - рішення № 0018251501/0 від 14.10.2009 року у встановленому Законом порядку суду не надано.

Крім того, судом встановлено, що 11.06.2010 року Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складений Акт перевірки № 8981/15-1 (а.с.18).

Перевіркою встановлені порушення вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-111 зі змінами та доповненнями, та п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про податок на додану вартість» № 334/94-ВР від 28.12.1994р. зі змінами та доповненнями в частині неподання декларацій з податку на прибуток за 2009 рік та 1 квартал 2010 року.

На підставі вказаного акту перевірки № 8981/15-1 від 11.06.2010 року ДПІ в м. Сімферополі прийняте податкове повідомлення - рішення № 0010931501/0 від 01.07.2010 року на суму 340,00грн. (а.с.16).

Доказів оскарження податкового повідомлення - рішення № 0010931501/0 від 01.07.2010 року у встановленому Законом порядку суду не надано.

Таким чином, за відповідачем склалася податкова заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за неподання податкової звітності - декларацій з податку на додану вартість за грудень 2008 року, січень-лютий 2009 року, декларацій з податку на прибуток за 1 квартал 2009 року, 2009 рік, 1 квартал 2010 року в загальному розмірі 1020,00 грн. (510+170+340).

Оскільки спірні відносини виникли до набрання чинності Податковим кодексом України № 2755-VI від 02.12.2010 року, суд вважає необхідним застосовувати норми законодавства, що діяли у той період.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном «базовий податковий період» слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Відповідно до п.п.7.8.1. п.7.8. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.

Підпунктом 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача були надіслані податкові вимоги № 1/2396 від 07.10.2008 року про сплату заборгованості у розмірі 150,00 грн. та № 2/675 від 19.02.2009 року про сплату заборгованості у розмірі 150,00 грн. (а.с.21, 23).

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не сплатив у повному обсязі податковий борг, не спростував жодних фактів з приводу необґрунтованості позовних вимог та доказів про сплату податкової заборгованості у повному обсязі суду не надав.

На підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача про стягнення 1020,00грн. штрафних (фінансових) санкцій є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з розрахункових рахунків Виробничо-комерційної фірми «Гермес-ДС» (код ЄДРПОУ 30624702; 95015, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Генерала Родіонова, 6) заборгованість з:

- податку на додану вартість - код платежу 3014010100 (р/р 31114029700002 в ГУ ДКСУ в АРК, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026) у сумі 510,00 грн.;

- податку на прибуток, штрафних санкцій - код платежу 3011021000 (р/р 31112009700002 в ГУ ДКСУ в АРК, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026) у сумі 510,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кушнова А.О.