ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/5187/12
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Клочко К.І., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Прокурора м. Комсомольська в інтересах держави в особі , Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
06 серпня 2012 року Прокурор м. Комсомольська в інтересах держави в особі звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при проведенні перевірки інспекторами встановлено факт порушення вимог статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року № 2344-III, а саме встановлено факт здійснення регулярних пасажирських перевезень за маршрутом "Кременчук - Дніпропетровськ" без належно оформленого паспорту маршруту та квитково - касового листа.
Як вбачається з матеріалів справи 04 вересня 2012 року відповідач отримав копію ухвали про відкриття скороченого провадження, що підтверджується поштовим повідомленням. Правом надати до суду заперечення у десятиденний строк не скористався.
Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи документи, дійшов до наступних висновків.
23 березня 2012 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області Ярославцевим В.Р. та Тонкошкуром Н.М. при проведенні перевірки Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 виявлено порушення статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року № 2344-III, а саме встановлено факт надання відповідачем послуг з регулярних пасажирських перевезень за маршрутом "Кременчук - Дніпропетровськ" без належного оформлення витягу з паспорту маршруту та квитково - касового листа, про що складено Акт № 043511 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
На підставі Акту перевірки № 043511 14 травня 2012 року позивачем винесено Постанову № 148563 про застосування фінансових санкцій до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 у розмірі 1 700,00 грн.
Вказана Постанова № 148563 15 травня 2012 року направлена відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Добровільно суму застосованих фінансових санкцій відповідач не сплатив.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, як урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, державний нагляд за забезпеченням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, безпеки автомобільних перевезень, державний контроль за додержанням вітчизняними та іноземними автомобільними перевізниками норм міжнародних конвенцій і договорів про міжнародне автомобільне сполучення, видачу відповідно до законодавства ліцензій на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і небезпечних вантажів автомобільним транспортом та контроль ліцензійних умов.
Відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України № 1567 від 08 листопада 2006 року, державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та Севастополі.
Відповідно до статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року № 2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05 квітня 2001 року № 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З огляду на те, що відповідач добровільно не сплатив суму застосованих до нього фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1 700,00 грн, та постанову про застосування фінансових санкцій не оскаржив, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора м. Комсомольська в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1, 39800) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області (вул. Чапаєва, буд. 9-А, м. Полтава, 36039) штрафні фінансові санкції у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 (нуль) копійок на р/р 31111106700006, одержувач УДКСУ у м. Комсомольську, код за ЄДРПОУ 37802029, банк одержувача:ГУДКУ у Полтавській області, місце знаходження: м. Полтава, МФО 831019, згідно бюджетної класифікації 21081100, символ 106.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя К.І. Клочко