Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/10426/2012
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Абдукадирова К.Е., розглянувши позовну Єнакієвської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Договору про сумісну діяльність між Державним підприємством «Луганськвугілля» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Об’єднана вантажно-транспортна компанія», Товариства з обмеженою відповідальністю «Об’єднана вантажно-транспортна компанія» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі,-
ВСТАНОВИВ:
Єнакієвська об’єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Договору про сумісну діяльність між Державним підприємством «Луганськвугілля» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Об’єднана вантажно-транспортна компанія», Товариства з обмеженою відповідальністю «Об’єднана вантажно-транспортна компанія» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Перевіривши матеріали позовної заяви слід зазначити, що позовна заява підлягає залишенню без руху згідно приписів ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, з наступних підстав.
Часиною 1 ст. 106 КАС України, встановлено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; у позовній заяві також зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ст.. 48 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами). Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь. Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Згідно зі ст. 4 Закону України від 15.05.2003р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон № 755), державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців – це засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Частиною 1 статті 17 Закону № 755 передбачено, що відомості про юридичну особу або фізичну особу-підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 755 дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи є датою державної реєстрації юридичної особи.
Як вбачається з наданих матеріалів, а саме, свідоцтв про державну реєстрацію юридичних осіб, довідок з Єдиного державного реєстра юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Державне підприємство «Луганськвугілля» зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради, ідентифікаційний код 32473323 09.04.2003р., Товариство з обмеженою відповідальністю «Об’єднана вантажно-транспортна компанія» зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Єнакієвської міської ради 06.05.2004р., ідентифікаційний код 32287238.
Таким чином, з наведеного вбачається, що зареєстрованими в установленому чинним законодавством порядку як юридичні особи є Державне підприємство «Луганськвугілля» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Об’єднана вантажно-транспортна компанія».
Відомостей щодо проведення державної реєстрації такої юридичної особи, як Договір про сумісну діяльність між Державним підприємством «Луганськвугілля» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Об’єднана вантажно-транспортна компанія» позивач не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вищевказані обставини тягнуть за собою залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків та позивачу пропонується подати поштою або особисто через канцелярію суду позовну заяву, оформлену належним чином – із зазначенням найменування належного відповідача у справі.
Керуючись частиною 3 статті 106, частинами 1, 2, 5, 6 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Єнакієвської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до Договору про сумісну діяльність між Державним підприємством «Луганськвугілля» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Об’єднана вантажно-транспортна компанія», Товариства з обмеженою відповідальністю «Об’єднана вантажно-транспортна компанія» про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі – залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - до 15 вересня 2012 року.
3. Якщо у вказаний строк не буде усунено виявлені недоліки, то позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу.
4. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили ухвалою за наслідками апеляційного провадження.
5. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
6. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
7. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя