Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/7458/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 14 год.50 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Спасова Н.В.
при секретарі Очкасовій К.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі суб'єкта владних повноважень - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Альтей» про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700 грн.
За участю
прокурора: Новосельцевої О.М.
представника позивача: не з'явився;
представника відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ :
Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор (далі -"прокурор") звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі суб'єкта владних повноважень - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (далі - "позивач" або "Інспекція") до товариства з обмеженою відповідальністю «Альтей» (далі -"відповідач" або ТОВ «Альтей») про стягнення фінансових санкцій. Позов обґрунтований тим, що позивачем при проведенні перевірок ТОВ «Альтей» встановлені факти порушень Закону України "Про автомобільний транспорт" при здійсненні діяльності з надання послуг з пасажирських перевезень. За наслідками перевірки Інспекцією був складений акт та винесена постанова про застосування до ТОВ «Альтей» фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень. До теперішнього часу сума штрафних санкцій не сплачена, тому прокурор просив стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України фінансові санкції у розмірі 1700, 00 гривень.
В судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду справи відповідач у судове засідання свого представника не направив. Заяв про відкладення розгляду справи чи розгляд справи у відсутність представника відповідача до суду не надходило.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не прибув і не повідомив про причини неприбуття, суд визнав за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
13.04.2012 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області на автомобільній дорозі Знам'янка - Луганськ - Ізваріно км. 422, маршрут Белецьке - Донецьк, школа № 9 (нерегулярні). було проведено перевірку транспортного засобу IKARUS 256, номерній знак НОМЕР_1, що належить ТОВ «Альтей». За результатами перевірки складено акт від 13.04.2012, яким встановлені порушення, допущені відповідачем: надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачений статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - ліцензійної картки, договору із замовником транспортних послуг, страхового полюсу обов'язкового страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті та узгодження (а.с.6)
Повідомлення про дату, час та місце розгляду справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, що були встановлені вищезазначеним актом, направлялося відповідачу та було отримане останнім 10.05.2012року.(а.с. 35).
15.05.2012 Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області винесена постанова № 147050, якою на підставі абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до ТОВ «Альтей» застосовані фінансові санкції у сумі 1700,00 гривень.
Зазначена постанова була надіслана на адресу відповідача та ним отримана 23.05.2012року, про що свідчить копія відповідного повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 35)
Вищезазначена постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем у встановленому порядку не оскаржена.
До даного часу фінансові санкції, накладені постановою начальника ТУ ГДІ на автомобільному транспорті в Донецькій області за № 147050 відповідачем не сплачені.
При прийнятті рішення по даній справі суд виходив з наступних мотивів та керувався такими положеннями законодавства.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
На підставі пункту 2 статті 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.
Відповідно до частини 2 статті 36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчинюються у відносинах між ними або державою.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 №2344-ІІІ, в редакції Закону України від 5 липня 2011 року №3565-VI (далі -Закон № 2344-ІІІ), центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Частиною 4 статті 60 Закону №2344-ІІІ передбачено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
Пунктами 3,4 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року №1567 (далі -Порядок № 1567) визначено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Згідно пункту 15 Порядку №1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону №2344-ІІІ документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Відповідно до вимог статті 39 Закону №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України;.
Пунктом 21 Порядку №1567 встановлено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.
Згідно абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону №2344-ІІІ за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовуються санкції у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Оскільки судом встановлено, що при здійсненні відповідачем перевезень пасажирів мало місце порушення вимог статті 39 Закону №2344-III, то застосування до нього фінансових санкцій у відповідності з приписами ст.60 Закону №2344-III вбачається правомірним. Виходячи з несплати відповідачем до даного часу штрафу у розмірі 1700,00 грн., позов про стягнення зазначеної суми є підставним та обґрунтованим, в зв'язку з чим підлягає задоволенню у повному обсязі.
Питання розподілу судових витрат слід вирішити у відповідності до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 2, 8-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах держави в особі суб'єкта владних повноважень - Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Альтей» про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 1700 грн.- задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Альтей» ( 85300, Донецька обл., м. Красноармійськ, вул. Шота, 93) на користь державного бюджету м. Донецька фінансові санкції у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок, які перерахувати на р/р 31112106700002 в ГУ ДК Донецької області, МФО 834016, ОКПО 23977045 код 21081100.
Постанова прийнята і підписана в нарадчій кімнаті та її проголошено в судовому засіданні в присутності прокурора 28 серпня 2012 року.
Постанова набирає законної сили за правилами, встановленими статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Спасова Н.В.