Постанова № 26018451, 12.09.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.09.2012
Номер справи
2а/1270/6570/2012
Номер документу
26018451
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №5.1.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 вересня 2012 року Справа № 2а/1270/6570/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Каюди А.М.,

при секретарі: Опейкіній Є.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції в Луганській області, Державного реєстратора Виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради Луганської області про скасування державної реєстрації.,-

ВСТАНОВИВ:

23 серпня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції в Луганській області, Державного реєстратора Виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради Луганської області в якому позивач просить:

- визнати незаконно створеною юридичну особу публічного права Відділ державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції у Луганській області, за ідентифікаційним кодом 34988646, реєстраційним номером юридичної особи ЄДР 10004036585 за місцезнаходженням: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. 8-го березня, будинок,1;

- визнати недійсним запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про проведення державної реєстрації 05.04.2007 юридичної особи публічного права Відділу державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції у Луганській області, ідентифікаційним кодом 34988646 та реєстраційним номером юридичної особи ЄДР 10004036585 за місцезнаходженням: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. 8-го березня, будинок,1;

- винести судове рішення щодо припинення державної реєстрації юридичної особи публічного права відділу державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції у Луганській області, ідентифікаційним кодом 34988646, реєстраційним номером юридичної особи ЄДР 10004036585 за місцезнаходженням: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. 8-го березня, будинок,1; Відділ державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції у Луганській області що не пов'язано з банкрутством юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб фізичних осіб - підприємців

- зобов'язати державного реєстратора вчинити певні дії і внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис щодо цього судового рішення про припинення з 05.04.2007 державної реєстрації юридичної особи публічного права Відділ державної виконавчої служби Первомайського міського управління юстиції у Луганській області, ідентифікаційним кодом 34988646, реєстраційним номером юридичної особи ЄДР 10004036585 за місцезнаходженням: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. 8-го березня, будинок,1.

В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що 29.07.2011 року позивачем поштою було отримано витяг з Державного реєстру рухомого майна, відповідно до якого на підставі постанови про відкриття виконавчого провадження №27828963 від 27.07.2011 ВДВС Сєвєродонецького МУЮ було внесено до реєстру запис про публічне обтяження всього рухомого майна боржника ОСОБА_1

04.08.2011 року позивачем було отримано постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №27828963 від 27.07.2011.

Вважає, що відділ Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління у Луганській області не має правоздатності та дієздатності як юридична особа публічного права унітарної республіки Україна, від імені якою датою від 27.07.2011 року діяв державний виконавець відділу Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції.

Відповідно до положень ч.3 ст.5 Закону України «Про державну виконавчу службу» (у редакції від 10.01.2002) створення органів державної виконавчої служби, як юридичних осіб публічного права УРСР до 01.01.2004 відбувалась тільки згідно положень ЦК УРСР та покладалась виключно на Міністерство юстиції України.

Відповідно до ч.6 ст.3 Закону України «Про державну виконавчу службу» районні, міські (міст обласного значення), районні у містах відділи державної виконавчої служби є юридичними особами, мають поточні та вкладні (депозитні) рахунки в установах банків, гербову печатку.

Після дати 01.01.2004 введення на державній території УРСР вже ЦК України, створення вищевказаних органів державної виконавчої служби, як юридичних осіб публічного права унітарної Республіки Україна могло відбутися тільки відповідно до положень п.п.2 або 3 п.2 ст.81 ЦК України, з підстав, що унітарна Республіка Україна не має доказів своєї правонаступності УРСР.

Державні органи виконавчої влади унітарної Республіки Україна не є правонаступниками тотожних державних органів виконавчої влади УРСР, а тому після 01.01.2004 підлягали новому створенню, відповідно до положень п.п.3 п.2 ст.81 ЦК України.

Відповідно з положеннями розділу 1 ст.8 Закону України «Про державну виконавчу службу» під час розгляду цього позову необхідно встановити факти, які в наступному будуть мати юридичне значення, а саме, «Президентом якої з двох вищевказаних країн було видано Указ № 1085/2012 від 09.12.2010 «Про утворення центральних органів виконавчої влади України», у тексті якого за невідомих обставин у тому числі не знайшлось місця для створення на державній території УРСР юридичної особи публічного права з назвою «Міністерство юстиції України», до органів та підрозділів якого відноситься відповідач Сєвєродонецьке міське управління юстиції.

На підставі вищевикладеного позивач просила позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Позивач в судове засідання не з'явилась, просила провести розгляд справи за її відсутністю.

Представник відділу Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, вважав їх необґрунтованими, просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Державний реєстратор Виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради в судове засідання не з'явився про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду заперечення на адміністративний позов в якому зазначив, що Відділ державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції був зареєстрований 05.04.2007 року відповідно до чинного законодавства на підставі наданих документів згідно статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців». Підстав для відмови в проведенні державної реєстрації юридичної особи не було. Також просив провести розгляд справи за відсутністю Державного реєстратора.

Заслухавши пояснення представників відповідача відділу Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції, перевіривши матеріали справи, суд встановив наступне.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження (ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України).

У відповідності із ч.1 ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Згідно із п.1 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Таким чином, виходячи з системного аналізу вищенаведених норм Кодексу адміністративного судочинства України, випливає, що фізична особа має право звернутися до адміністративного суду із позовом щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, відповідно прийнятих або вчинених при здійсненні ними владних управлінських функцій щодо цієї фізичної особи.

Згідно ст.3 Закону України «Про державну виконавчу службу» районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні відділи державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції є юридичними особами, мають відповідні рахунки в органах Державного казначейства України для обліку депозитних сум і зарахування стягнутих з боржників коштів та їх виплати стягувачем у національній валюті, а також відповідні рахунки для обліку аналогічних операцій в іноземній валюті в банках, гербову печатку.

Відділ Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції було зареєстровано в якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області, про що свідчить копія Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, згідно якого також вбачається що датою проведення державної реєстрації зазначеного відділу є 05.04.2007, (а.с.38).

Як вбачається з матеріалів справи підстав щодо відмови в проведенні державної реєстрації відділу Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції у Державного реєстратора не було.

Крім того, суд вважає за потрібне зазначити, що позивачем не надано суду жодних доказів того, що свідчили б про наявність порушень його прав як фізичної особи з боку відповідачів при створенні та реєстрації Відділу Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції.

Відтак, відсутні підстави для задоволення позову, оскільки відсутній сам предмет судового захисту - порушене право.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що передумовою звернення позивача до суду з даним позовом стала не сама реєстрація 1-го відповідача як така, а прийняття останнім у відношенні позивача постанови про відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Сєвєродонецького міського управління юстиції в Луганській області, Державного реєстратора Виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради Луганської області про скасування державної реєстрації відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 17 вересня 2012 року

Суддя А.М. Каюда