Постанова № 26017644, 06.09.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
06.09.2012
Номер справи
2а-3297/11/0170/13
Номер документу
26017644
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 вересня 2012 р. Справа №2а-3297/11/0170/13

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю секретаря судового засіданні Ківа А.С., представника позивача- Гришин Р.Ю., довіреність №2 від 06.03.12, представника відповідача - не з'явився, адміністративну справу

за позовом Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Автономної Республіки Крим Державної податкової служби

до Приватного підприємства "Технопласт плюс"

про стягнення заборгованості 901520,47 грн.,

Обставини справи: Феодосійська об'єднана державна податкова інспекція Автономної Республіки Крим Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Технопласт плюс" про стягнення заборгованості у сумі 901520,47 грн..

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у позові.

Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Вислухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, спеціалізовані державні податкові інспекції, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби).

Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України.

Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні, спеціалізовані та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (стаття 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні").

Згідно із статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" основним завданням органів державної податкової служби є завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Враховуючи обсяг повноважень, наданих державній податковій службі законодавством, суд дійшов висновку, що позивач у відносинах з фізичними та юридичними особами є суб'єктом владних повноважень та даний спір належить до розгляду у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим 13.11.2003 проведено державну реєстрацію юридичної особи -Приватного підприємства "Технопласт плюс", що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та довідкою з ЄДРПОУ.

Згідно з довідкою від 25.05.2009 №567 відповідач перебуває на податковому обліку 10.12.2003 у ДПІ в м. Феодосія.

Відповідачем була надана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності "4368 від 01.02.2010 якою було узгоджено податкове зобов'язання у сумі 351520,64 грн. за 2010 рік, однак допущена несплата :

-за лютий 2010 року у сумі 29293,39 грн.;

-за березень 2010 року у сумі 29293,39 грн.;

-за квітень 2010 року у сумі 29293,39 грн.;

-за травень 2010 року у сумі 29293,39 грн.;

-за червень 2010 року у сумі 29293,39 грн.;

-за липень 2010 року у сумі 29293,39 грн.;

-за серпень 2010 року у сумі 29293,39 грн.;

-за вересень 2010 року у сумі 29293,39 грн;

-за жовтень 2010 року у сумі 29293,39 грн.;

-за листопад 2010 року у сумі 29293,39 грн.;

-за грудень 2010 року у сумі 29293,39 грн..

Відповідачем була надана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №4367 від 01.02.2010, якою було узгоджено податкове зобов'язання у сумі 31914,36 грн. за 2010 рік, однак податкове зобов'язання за січень 2010 року у сумі 2659,53 грн. сплачено не в повному обсязі, та залишилась заборгованість у сумі 733,46 грн..

Крім того, відповідачем надана податкова декларація з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності №55275 від 22.12.2010, якою узгоджено податкове зобов'язання у сумі 488928,80 грн. за рік. Сплата повинна була здійснюватись з серпня по грудень 2010 (серпень- 22596,60 грн., з вересня по грудень-116583,05 грн.. Однак відповідачем допущена несплата:

-за серпень-жовтень 2010 року у сумі 255762,70 грн.;

-за листопад 2010 року у сумі 116583,05 грн.;

-за грудень 2010 року у сумі 116583,05 грн..

Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 25.02.2010 проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності приватного підприємства "Технопласт Плюс" за період з 30.12.2008 по 28.12.2009. За результатами перевірки складено акт від 25.02.2010 №279/15-3/32641735, в якому зафіксовано порушення відповідачем статті 17 Закону України "Про плату за землю", підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Акт перевірки було отримано відповідачем 25.02.2010.

На підставі даних акту перевірки позивачем 10.03.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001481503/0 на суму 116350,61 грн.. Було вручене 10.03.2010 під підпис бухгалтером приватного підприємства "Технопласт плюс". Дане зобов'язання було погашено відповідачем не в повному обсязі, залишилась заборгованість у сумі 83774,96 грн.

Посадовими особами ДПІ в м. Феодосії АР Крим 10.06.2010 проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності сплати податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності приватного підприємства "Технопласт Плюс" за період з 02.03.2010 по 21.05.2010. За результатами перевірки складено акт від 10.06.2010 №1007/15-3/32641735, в якому зафіксовано порушення відповідачем статті 17 Закону України "Про плату за землю", підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Акт перевірки було отримано відповідачем 10.06.2010.

На підставі даних акту перевірки позивачем 18.06.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення № 004721503/0 на суму 5856,00 грн.. Було вручене 18.06.2010 під підпис бухгалтером приватного підприємства "Технопласт плюс".Дане зобов'язання не було сплачено.

Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю у період з 01.01.2008 по 30.04.2011 були передбачені Законом України "Про плату за землю" від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ (далі по тексту -Закон № 2535).

Відповідно до статті 2 Закону № 2535 використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з частиною 2 статті 2 Закону України "Про плату за землю" сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.

Згідно зі статтею 14 Закону № 2535 платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", чинному на момент виникнення спірних правовідносин (далі по тексту -Закон № 2181) було передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», чинному на момент виникнення спірних правовідносин, було передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На підставі зазначеного вище, позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога від 10.03.2010 №1/84 на суму 31896,77 грн. (отримана відповідачем 22.04.2010) та друга податкова вимога від 27.05.2010 №2/189 на суму 144513,74 грн. (отримана під підпис 27.05.2010).

Податкові вимоги у встановленому законом порядку оскаржені відповідачем не були, однак, визначена у них сума податкового боргу відповідачем сплачена не була.

Підпунктом 16.4.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» було передбачено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Таким чином, станом на день розгляду справи загальна сума заборгованості відповідача з земельного податку становить 901520,47 грн..

Відтак, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені статтею 20 Податкового кодексу України.

Згідно з підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.

У судовому засіданні, яке відбулось 06.09.2012, оголошено вступну та резолютивну части постанови. Відповідно до вимог ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України постанову оформлено та підписано 13.09.2012.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.Стягнути з з розрахунків Приватного підприємства "Технопласт плюс" (98100, АР Крим, м. Феодосія, вул. Українська, 44;Крим. філія АБ "Експрес-Банк" м. Сімферополь р/р26006024087 валюта-долар США; Кримська філія АБ "Експрес-Банк" м. Сімферополь р/р26006024087 валюта-українська гривня; Кримська філія АБ "Експрес-Банк" м. Сімферополь р/р2600102408701 валюта-українська гривня; Кримська філія АБ "Експрес-Банк" м. Сімферополь р/р2600202408702 валюта-українська гривня; Сімферопольська філія ТОВ "УкрПромбанк" м. Сімферополь р/р2600401300653 валюта-українська гривня; Феодосійське відділення ВАТ "Ощадбанк" м. Феодосія р/р2600730130491 валюта-українська гривня; Феодосійське відділення ВАТ "Ощадбанк" м. Феодосія р/р26000301300491 валюта-українська гривня; Крим. ФАКБ "Тас-Комерцбанк" м. Сімферополь р/р 26000614554901 валюта-українська гривня; Крим. ФАКБ "Тас-Комерцбанк" м. Сімферополь р/р 26000914554901 валюта-українська гривня; АТ "Сведбанк" (публічне) р/р26004047004201 валюта-українська гривня; Феодосійська філія ЗАТ КБ "Приватбанк" м. Феодосія р/р 26004052000208 валюта-українська гривня; перша Київська філія ВАТ "Віейбі банк" м. Київ р/р 26005300111231 валюта-українська гривня; АТ "УкрСиббанк" р/р 26006278949800 валюта-українська гривня; Крим. РУПАТКБ "Приватбанк" м. Сімферополь р/р 26009052000208 валюта-українська гривня; Феодосійське відділення ВАТ "Ощадбанк" м. Феодосія р/р 26009302300491 валюта-українська гривня; Крим. РУПАТКБ "Приватбанк" м. Сімферополь р/р 26105054900802 валюта-українська гривня; ГУ ДК України в АР Крим, м. Сімферополь р/р 37129664059011 валюта-українська гривня; ЄДРПОУ 32641735) на користь державного бюджету м. Феодосія (р/р33211812700024, код платежу 13050200, ЄДРПОУ 34740709 в ГУ ДКС України в АР Крим, м. Сімферополь) податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності у розмірі 901520,47 грн..

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.