Cправа № 2a-0770/2071/12
Ряд стат. звіту № 10.1
Код - 03
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 вересня 2012 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шешеня О.М. за участю секретаря судового засідання Куля Т.Т. сторін та осіб, які беруть участь у справі:
прокурора: представник - Гребеник І.А.;
позивача: Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі, представник -Сабо О.В.;
відповідача: Відкрите акціонерне товариство "Тячівське автотранспортне підприємство 12141", представник - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Прокурора Тячівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі до Відкритого акціонернерного товариства "Тячівське автотранспортне підприємство 12141" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Тячівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Відкритого акціонернерного товариства "Тячівське автотранспортне підприємство 12141" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 116225,12 грн.
Представник прокуратури в судовому засіданні підтримав позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві та просив суд позов задовольнити в повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позов та просив зодовольнити позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві, мотивуючи наступним. Відповідач є платником єдиного внеску у відповідності до частини 3 абзацу 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі - Закон України №2464). Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Однак, відповідно до особової картки платника, відповідач має заборгованість в розмірі 116225,12 грн., в тому числі по сплаті єдиного внеску в сумі 102212,09 грн., фінансових санкцій 4799,18 грн. та пені 9213,85 грн. Відповідачем вказана заборгованість не була сплачена в добровільному порядку.
Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився без поважних причин, заперечення на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. Суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовна заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до Довідки Управління статистики у Тячівському районі від 14.02.2011 року № 12/1-08/37 відповідач був зареєстрований, як юридична особа та відомості щодо нього значаться в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (а.с. 4).
Відповідач являється платником єдиного внеску у відповідності до частини 3 абзацу 1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464.
За відповідачем рахується несплачена заборгованість в розмірі 116225,12 грн., в тому числі по сплаті єдиного внеску в сумі 102212,09 грн., фінансових санкцій 4799,18 грн. та пені 9213,85 грн. Дана заборгованість виникла на підставі наступного.
Відпоідно до ч. 1 ст. 8 Закону України № 2464 розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом та пропорції його розподілу за видами загальнообов'зкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'кове державне соціальне страхування, фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків, створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам, покриття адміністративних витрат із забезпечення фунціонування системи загальнообов'зкового державного соціального страхування.
У відповідності до ч. 5 ст. 8 Закону України № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу 7) ч. 1 ст. 4 Закону України № 2464, встановлюється у відсотках до визначеної абз. 1 п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України № 2464 бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно до ч. 12 ст. 9 Закону України № 2464 зазначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
У відповідності до ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим, звітним періодом.
Оскільки, відповідач не сплатив єдиний внесок за відповідний базовий звітний період, то даний єдиний внесок вважається простроченою заборгованістю. Відповідно до ч. 11 ст. 9 Закону України № 2464 у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом.
Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464 передбачено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми недоїмки нараховується пеня в розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Позивачем розрахунок фінансових санкцій та пені здійснювався на підставі облікових даних картки особового рахунку відповідача, у відповідності до п.9.3.2 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та формувався на підставі самостійно поданих та розрахованих звітів платника (а.с. 7-55).
Таким чином, за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності у відповідності до п. 4 ч. 11 статті 25 Закону України № 2464 до відповідача була застосована фінансова санкція в розмірі 170,00 грн., про що позивачем винесено рішення № 329 від 08.06.2011 року (а.с. 57), яке було отримано відповідачем, однак не оскаржувалося ним.
За несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску за період з 21.02.2011 року по 12.10.2011 року у відповідності до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464 до відповідача застосована фінансова санкція на суму 1000,00 грн. та нараховано пеню в сумі 1873,88 грн., про що винесено рішення № 846 від 27.10.2011 року (а.с. 56), яке було отримано відповідачем, однак не оскаржувалося ним.
За несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску за період з 21.02.2011 року по 27.10.2011 року у відповідності до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464 до відповідача застосована фінансова санкція на суму 383,87 грн. та нараховано пеню в сумі 952,00 грн., про що винесено рішення № 1040 від 08.11.2011 року (а.с. 60), яке було отримано відповідачем згідно повідомлення про вручення (а.с. 61), однак не оскаржувалося ним.
За несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску за період з 21.02.2011 року по 20.12.2011 року у відповідності до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464 до відповідача застосована фінансова санкція на суму 2495,31 грн. та нараховано пеню в сумі 4359,39 грн., про що винесено рішення № 53 від 10.01.2012 року (а.с. 64), яке було отримано відповідачем згідно повідомлення про вручення (а.с. 65), однак не оскаржувалося ним.
За несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску за період з 21.02.2011 року по 31.01.2012 року у відповідності до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464 до відповідача застосована фінансова санкція на суму 250,00 грн. та нараховано пеню в сумі 753,58 грн., про що винесено рішення № 104 від 06.02.2012 року (а.с. 62), яке було отримано відповідачем згідно повідомлення про вручення (а.с. 63), однак не оскаржувалося ним.
За несплату (несвоєчасну сплату) єдиного внеску за період з 20.06.2011 року по 01.03.2012 року у відповідності до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464 до відповідача застосована фінансова санкція на суму 500,00 грн. та нараховано пеню в сумі 1275,00 грн., про що винесено рішення № 334 від 12.03.2012 року (а.с. 58), яке було отримано відповідачем згідно повідомлення про вручення (а.с. 59), однак не оскаржувалося ним.
За період з 11.11.2011 року по 21.05.2012 року відповідачем було самостійно частково сплачено заборгованість в сумі 32623,00 грн., яка згідно ч.6 ст. 25 Закону України № 2464 була зарахована в порядку календарної черговості виникнення боргу за єдиний внесок, який виник у відповідача до 11.11.2011 року.
Таким чином, за відповідачем рахується несплачена заборгованість в сумі 116225,12 грн., в тому числі по сплаті єдиного внеску в сумі 102212,09 грн., фінансова санкція в розмірі 4799,18 грн. та пеня в сумі 9213,85 грн. (а.с. 5-6).
Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених, для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.
На підставі вище вказаного суд приходить до висновку, що позов підглягає задоволенню, позовні вимоги підтверджено належними та допустимими доказами.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Прокурора Тячівського району в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі до Відкритого акціонернерного товариства "Тячівське автотранспортне підприємство 12141" - задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонернерного товариства "Тячівське автотранспортне підприємство 12141" (90500, вул. Леніна, буд. 205, м. Тячів, Закарпатська область, р/р 26009358077410, МФО 312668 в Закарпатській філії ПАТ "Брокбізнесбанк", код ЄДРПОУ 03113940) на користь Управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 116225,12 (сто шістнадцять тисяч двісті двадцять п'ять гривень дванадцять копійок) грн.
3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Шешеня О.М.
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 11 вересня 2012 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 14 вересня 2012 року.