Копія
Справа № 2270/5586/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКасапа В.М. при секретарі Бориславській К.В. за участі:представника позивача: Вонсовича М.М. представника відповідача: Шмагалова Д.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Нарс Авто" до Старокостянтинівського відділення Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
ТОВ "Нарс Авто" звернулося з позовом до Старокостянтинівського відділення Красилівської МДПІ про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 000611170 від 30.07.2012 року.
В обгрунтування позовних вимог вказує, що працівниками податкової інспекції проведено камеральну перевірку даних розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, за результатами якої складений акт № 402/17/33965307 від 13.07.2012 року та винесено податкове повідомлення-рішення № 000611170 від 30.07.2012 року, яким визначено суму штрафних санкцій по збору за першу реєстрацію транспортних засобів в розмірі 10 200 грн.
В результаті проведеної перевірки виявлено порушення п. 239.2 ст. 239 Податкового кодексу України, яке полягає в неподанні у десятиденний строк розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів.
Не погоджуючись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням зазначає, що всупереч положенням ст. 120 Податкового кодексу України податковий орган визначив суму штрафних санкцій за ч. 2 п. 120.1 цієї статті без попереднього застосування ч. 1 п. 120.1 даної статті. Крім того, посилаючись на положення п. 56.21 ст. 56 Податкового кодексу України вказує, що останній містить неоднозначне (множинне) трактування обов'язку щодо визначення базового звітного (податкового) періоду для подання розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів, а тому рішення слід приймати на користь такого платника податків.
Просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 000611170 від 30.07.2012 року, яким визначено суму штрафних санкцій по збору за першу реєстрацію транспортних засобів в розмірі 10 200 грн.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, подав заперечення проти позову, в якому вказує, що застосування до позивача штрафних санкцій за ч. 2 п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України є правомірним з огляду на те, що податковими повідомленнями-рішеннями № 0000041700 від 12.01.2012 року та № 0000441500 від 15.03.2011 року до позивача застосовувались штрафні санкції, а в силу зазначеної норми ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 020 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. З приводу посилань представника позивача на неоднозначне (множинне) трактування Податковим кодексом обов'язку визначення базового звітного (податкового) періоду для подання розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів зазначає, що п. 239.2 ст. 239 Податкового кодексу України чітко встановлено порядок та строки подання такого розрахунку, а тому, в даному випадку, Податковий кодекс не містить неоднозначних (множиних) трактувань своїх норм.
Вважає прийняте податкове повідомлення-рішення правомірним та просить відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши повно і всебічно обставини справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 13.07.2012 року працівниками Старокостянтинівського відділення Красилівської МДПІ проведено камеральну перевірку даних розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів. В результаті проведеної перевірки виявлено порушення п. 239.2 ст. 239 Податкового кодексу України, яке полягає в неподанні у десятиденний строк розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів за період ІV квартал 2011 року та І квартал 2012 року. Даною перевіркою виявлено 10 випадків несвоєчасного подання зазначеного розрахунку. На підставі виявлених порушень складено акт № 402/17/33965307 від 13.07.2012 року та винесено податкове повідомлення-рішення № 000611170 від 30.07.2012 року, яким позивачу визначено суму штрафних санкцій в розмірі 10 200 грн. (1 020 х 10).
Відповідно до п. 239.2 ст. 239 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) юридичні особи в десятиденний строк після першої реєстрації в Україні транспортних засобів подають відповідному органу державної податкової служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу. До розрахунку обов'язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.
Згідно п. 115.1 ст. 115 Кодексу у разі вчинення платником податків двох або більше порушень законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) застосовуються за кожне вчинене разове та триваюче порушення окремо.
Пунктом 120.1 сттаті 120 Кодексу передбачено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
З наведених норм вбачається, що за кожне неподання або несвоєчасне подання розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів застосовується штраф в розмірі 170 грн.
Застосування штрафу в розмірі 1 020 грн. можливо лише за умови, якщо платник податків вчинив ті ж самі дії і до нього протягом року застосовувався штраф за таке порушення.
Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на те, що податковим органом приймались податкові повідомлення-рішення, оскільки податкове повідомлення-рішення № 0000041700 від 12.01.2012 року, яким позивачу визначено суму штрафних санкцій по збору за першу реєстрацію транспортних засобів в розмірі 29 580 грн., скасовано постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 07.02.2012 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 27.04.2012 року. Щодо податкового повідомлення-рішення № 0000441500 від 15.03.2011 року, то ним визначено штрафну санкцію в розмірі 170 грн. за платежем податок на прибуток приватних підприємств, яке не має жодного відношення до збору за першу реєстрацію транспортних засобів.
З врахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що податковий орган не мав права застосовувати штрафну санкцію у розмірі, визначеному ч. 2 п. 120.1 ст. 120 Кодексу, без попереднього застосування ч. 1 п. 120.1 вказаної статті.
Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що застосовуючи до позивача штраф в розмірі 10 200 грн. відповідач діяв з порушенням вимог податкового законодавства, а тому податкове повідомлення-рішення № 000611170 від 30.07.2012 року є протиправним та підлягає скасуванню.
Керуючись ст.ст. 71, 158 - 163 КАС України, ст.ст. 115, 120, 239 Податкового кодексу України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
позов товариства з обмеженою відповідальністю "Нарс Авто" задоволити.
Податкове повідомлення-рішення Старокостянтинівського відділення Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції № 000611170 від 30.07.2012 року визнати протиправним та скасувати.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 06 вересня 2012 року
Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя В.М. Касап