Ухвала суду № 25964011, 06.09.2012, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
06.09.2012
Номер справи
21/163
Номер документу
25964011
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

УХВАЛА

06.09.12 Справа№ 21/163

Господарський суд Львівської області у складі:

головуючого судді Чорній Л.З.

суддів Артимович В.М.

Цікало А.І.

розглянув у засіданні суду справу за заявою ТзОВ "ЕкоТрускавецькурортцентр", м. Трускавець

про банкрутство ТзОВ "ЕкоТрускавецькурортцентр", м. Трускавець

Представники:

ліквідатор -Гупало Т.В.

УПФ України в м. Трускавець -н/з.

ДПІ в м. Трускавець - н/з.

ТзОВ "Трускавецький водоканал" -н/з.

ПАТ "Альфа-Банк" -н/з

За участю: - Вихристенко А.А. -представ. учас.

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ "ЕкоТрускавецькурортцентр", м. Трускавець звернулося до суду з заявою про порушення справи про банкрутство ТзОВ "ЕкоТрускавецькурортцентр", м. Трускавець у порядку встановленому ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Провадження у справі порушено 07.12.2009 р.

Постановою Господарського суду Львівської області від 14.12.2009 року ТзОВ "ЕкоТрускавецькурортцентр", м. Трускавець визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Шистопала П.М.

Оголошення про визнання ТзОВ "ЕкоТрускавецькурортцентр", м.Трускавець банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури опубліковано в газеті "Урядовий Кур'єр"№236 від 18.12.2009 року.

Ухвалою від 12.05.2010 року колегія суддів усунула від виконання повноважень ліквідатора ТзОВ "ЕКО Трускавецькурортцентр" Шистопала Петра Миколайовича (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, 49006, АДРЕСА_1). Обов'язки ліквідатора ТзОВ "ЕКО Трускавецькурортцентр"(код ЄДРПОУ 32323197, 82200, Львівська область, м. Трускавець, вул. Шевченка, буд. 36) ухвалила покласти на арбітражного керуючого Завору Олега Івановича (ліцензія серії АВ № 470279 від 16.03.2010р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2, 02097, АДРЕСА_2).

Заяву арбітражного керуючого-ліквідатора Завори О.І. про дострокове припинення своїх обов'язків задоволено. Повноваженя арбітражного керуючого Завори О.І. як ліквідатора - припинено. Ліквідатором у справі призначено арбітражного керуючого Гупала Тараса Вальдемаровича (АДРЕСА_3; ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії АВ №456603 від 11.06.2009р.).

Згідно довідки керівника апарату від 27.02.12 р. у зв'язку з перебуванням судді Артимовича В.М. у відрядженні призначено повторний автоматизований розподіл члена колегії суддів. Внаслідок автоматизованого розподілу членом колегії визначено суддю Цікала А.І.

В судове засідання 16.05.12р. представники учасників ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр", які через канцелярію господарського суду подали клопотання вх.№10621/12 відповідно до якого просять суд накласти заборону на відчуження об'єкту незавершеного будівництва - готельно-курортного комплексу з аквапарком та лікувально-оздоровчим басейном, що знаходиться за адресою: Л/о, м. Трускавець, вул. Роксолани та заборонити ліквідатору Гупало Т.В. вчиняти будь-які дії щодо продажу майна банкрута, в тому числі підписувати договір купівлі-продажу вказаного об'єкта.

Крім цього, подали клопотання вх.№10623/12 відповідно до якого просять усунути від виконання повноважень ліквідатора ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" Гупало Т.В., визнати недійсними торги по продажу незавершеного будівництва, які відбулися 30.11.2011 р. на товарній біржі „Кардинал" та протокол №28/11 проведення аукціону з продажу майна; накласти арешт на об'єкт незавершеного будівництва готельно-курортного комплексу з аквапарком.

Також подано клопотання №10620/12 відповідно до якого просять відсторонити арбітражного керуючого Гупало Т.В. від виконання обов'язків ліквідатора та призначити ліквідатором у даній справі арбітражного керуючого Хмеловського Т.О.

Враховуючи вищенаведене, у зв'язку з неявкою ліквідатора, ухвалою суду від 16.05.12 р. розгляд справи відкладено на 24.05.12 р. у зв'язку із необхідністю надати можливість ліквідатору надати суду обгрунтовані письмові пояснення на подані клопотання.

24.05.12 р. ліквідатор в судове засідання з'явився, подав письмові заперечення по суті заявлених представниками учасників ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" клопотань, відповідно до яких повідомив суд про наступне.

Твердження представників учасників ТзОВ„ЕКО Трускавецькурортцентр" щодо того, що ліквідатором не було проведено інвентаризацію майна банкрута та складено акт інвентаризації, не відповідає дійсності, оскільки акт інвентаризації незавершеного будівництва належного ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" затверджено 30.09.2009р. попереднім ліквідатором Шистопалом П.М., який проведений інвентаризаційною комісією у складі голови комісії Клянцко В.В. та члена комісії Грехової М.С. Тобто твердження представника учасників ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»Пелеха О.Р. про порушення приписів ч.1 ст. 30 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не відповідає дійсності, оскільки акт інвентаризації об'єкту незавершеного будівництва належного банкруту наявний в матеріалах справи та скріплений печаткою ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" за підписами ліквідатора банкрута - Шистопала П.М., голови інвентаризаційної комісії - Клянцко В.В. та члена інвентаризаційної комісії - Грехової М.С.

Твердження представників учасників товариства про те, що ліквідатором здійснено експертну оцінку майна боржника з порушенням ст.ст.29, 30 Закону, а саме не погоджено з комітетом кредиторів порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна, а також те, що звіт про експертну оцінку виконаний на замовлення ПАТ „Альфа- Банк", а не ліквідатора, суперечить вимогам Закону виходячи з наступного.

Провадження у даній справі здійснюється в порядку положень ст.51 Закону України «Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом», у зв'язку з чим у процедурі банкрутства відсутня стадія розпорядження майном, комітет кредиторів не створюється, а відповідно у ліквідатора не виникає зобов'язання звітувати і погоджувати з комітетом кредиторів свої дії, ліквідатором подані до суду докази виконання дій у ліквідаційній процедурі відповідно до вимог Закону. Порядок та умови продажу майна у ліквідаційній процедурі регулюються, зокрема, положеннями ст. 30 Закону. Частиною 1 цієї статті встановлено, що після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута. Отже, законодавцем започаткований продаж майна банкрута на відкритих торгах, комітет кредиторів може встановити інший порядок продажу майна лише за його наявності, а ст. 51 Закону створення комітету кредиторів не передбачено. Вищезазначена позиції знаходить своє відображення в постанові Вищого Господарського суду України від 16.06.2010р. у справі №10/68 (копію долучено до матеріалів справи).

Стосовно експертної оцінки належного банкруту майна, ліквідатор зазначає, що у зв'язку з тим, що ПАТ „Альфа-Банк" є кредитором з найбільшою сумою грошових вимог до банкрута, ним 09.09.2011р. листом №01-09/09-2011 на адресу ПАТ «Альфа - Банк» направлено пропозицію щодо розгляду можливості забезпечення проведення експертної оцінки об'єкта незавершеного будівництва готельно - курортного комплексу з аквапарком та закритим лікувально - оздоровчим басейном - готовність 2% за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Роксолани, б/н, з метою визначення реальної ринкової вартості такого активу. В свою чергу ПАТ „Альфа -Банк" забезпечив виготовлення Звіту про експертну оцінку ринкової вартості об'єкту незавершеного будівництва, даний звіт виготовлено від 10.10.2011р. В подальшому, звіт був актуалізований та відповідно ліквідатором ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" отримано висновок про дійсну вартість об'єкту оцінки з метою прийняття управлінського рішення.

Також варто зазначити, що при визначення вартості об'єкта незавершеного будівництва СПД ОСОБА_1 від 26.10.2009р. та аудиторською фірмою „Дайм" від 28.07.2009р. та 01.02.2010р. до уваги бралося те, що на час визначення вартості ОНБ діяв договір оренди земельної ділянки. Строк дії договору закінчився 22.06.2011р., що в свою чергу суттєво знизило вартість об'єкту відчужуваного майна.

Крім цього, відповідно до витягу з реєстру права власності на нерухоме майно від 19.04.2012р., отриманого ліквідатором в Дрогобицькому МБТІ зазначено, що надземна частина фундаменту-бетонні сваї, зруйновані. Таким чином, станом на сьогоднішній день можна говорити про руйнування безпосередньо самого об'єкта незавершеного будівництва. (Фототаблиця додається).

Також в своїх клопотаннях представник учасників ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»Вихристенко А.А., як на підставу своїх вимог посилається на порушення ліквідатором ч.2 ст.15 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", а саме допущення порушення строків опублікування інформації про об'єкти, що підлягають продажу на аукціоні. Вказане спростовується наступним

Провадження у справах про банкрутство, зокрема здійснення ліквідаційної процедури, регулюється нормами Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Так, у відповідності до ч. 2 ст. 30 Закону, ліквідатор забезпечує через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна. Порядок продажу майна банкрута, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з комітетом кредиторів. При цьому продаж майна підприємств-банкрутів, заснованих на державній власності, здійснюється з урахуванням вимог Закону України „Про приватизацію державного майна»та інших нормативно-правових актів з питань приватизації, а згідно ч.3 вказаної норми Закону у разі надходження двох і більше пропозицій щодо придбання майна банкрута ліквідатор проводить конкурс (аукціон). Порядок проведення конкурсу (аукціону) визначається згідно із Законом України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)".

При цьому, визначаючи порядок проведення аукціонів, законодавець керувався загальноприйнятими нормами, які регулюють порядок проведення аукціонів при реалізації державного майна. Так, до 2007 року єдиним нормативним документом який визначав би порядок проведення таких аукціонів був Закон України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)". При цьому у відповідності до преамбули Закону такий встановлює правовий механізм приватизації єдиних майнових комплексів невеликих державних підприємств шляхом їх відчуження на користь одного покупця одним актом купівлі-продажу. В подальшому Постановою КМ України №803 від 06.06.2007 року „Про затвердження порядку відчуження об'єктів державної власності" встановлено порядок продажу державного майна, що не входить в склад цілісних майнових комплексів підприємств. Зокрема п. 21 Постанови КМУ від 6 червня 2007 р. №803 „Про затвердження Порядку відчуження об'єктів державної власності" передбачено, що інформація про майно, що підлягає продажу на аукціоні публікується не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати проведення аукціону у друкованих засобах масової інформації. З огляду на те, що об'єкт незавершеного будівництва готельно - курортного комплексу з аквапарком та закритим лікувально - оздоровчим басейном - готовність 2% за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Роксолани, б/н, не є цілісним майновим комплексом, відчуження такого об'єкта правомірно здійснено з врахуванням положень Постанови КМУ від 6 червня 2007 р. №803 „Про затвердження Порядку відчуження об'єктів державної власності". Аналогічна позиція викладена в листі Товарної біржі „Кардинал" (копія додається).

При цьому слід зазначити, що ст. 30 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено про необхідність застосування положень Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" при проведенні аукціону і жодним чином не регламентує порядок організації аукціону. Так, порядок проведення аукціону регулюється ст. 17 Закону України „Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)". Вказана норма Закону не містить вимоги щодо публікації оголошення за 30 днів до моменту проведення аукціону, оскільки публікація оголошення не є складовою частиною проведення аукціону, а є заходом спрямованим на організацію аукціону.

Оголошення про продаж майна банкрута надруковане в газеті „Львівські оголошення" №43 від 09.11.2011р. Посилання представника Вихристенка А.А. на те, що газета обласна, а не міська, спростовується тим, що дана газета виходить не лише у м. Львові, але й в інших районних центрах Львівської області, що підтверджується примірником газети „Львівські оголошення". Також в повному тексті оголошення про продаж майна банкрута вказано про дату, час, місце проходження торгів, а також місцезнаходження об'єкту продажу: вул. Роксолани, м. Трускавець, Львівської області (примірник оголошення про проведення аукціону з продажу майна додається).

Що стосується клопотання про визнання недійсними торгів по продажу незавершеного будівництва від 30.11.2011р. з підстав неправильної (заниженої) оцінки вартості незавершеного будівництва, визначеної на підставі звіту про експертну оцінку ринкової вартості об»єкту незавершеного будівництва готельно- курортного комплексу з аквапарком та закритим лікувально-оздоровчим басейном (готовність 2%), що знаходиться за адресою: Львівська обл.., м.Трускавець, вул.Роксолани, буд.б/н проведеного ТзОВ «Бі.Еф.Сі.», суд вважає, що на даний час вказане клопотання є передчасним.

Представники учасників просять накласти арешт на об»єкт незавершеного будівництва готельно- курортного комплексу з аквапарком та закритим лікувально-оздоровчим басейном (готовність 2%), що знаходиться за адресою: Львівська обл.., м.Трускавець, вул.Роксолани, буд.б/н з метою збереження майна банкрута. Однак, з матеріалів справи вбачається, що станом на даний час ліквідатором укладено договір купівлі-продажу від 07.05.2012р. незавершеного будівництва готельно-курортного комплексу з аквапарком та закритим лікувально-оздоровчим басейном (готовність 2%), що знаходиться за адресою: Львівська обл.., м.Трускавець, вул.Роксолани, буд.б/н. На момент звернення з клопотанням про забезпечення заяв про визнання недійсним вищезазначеного договору купівлі-продажу сторонами не подавалося. Відтак, у суду відсутні правові підстави вжиття заходів до забезпечення позову в порядку ст.66,67 ГПК України.

Заслухавши представника учасника ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" Вихристенка А.А. та пояснення ліквідатора Гупала Т.В., оглянувши документи, долучені до матеріалів справи, колегія суддів дійшла висновку, відмовити представникам учасників ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" у задоволенні клопотань від 16.05.12 р. за вх.№10621/12, вх.№10623/12, №10620/12, оскільки вказані спростовуються поясненнями ліквідатора в судовому засіданні та документами, що долучені до матеріалів справи.

В судове засідання від 29.08.12р. арбітражним керуючим -ліквідатором Гупало Т.В. подано клопотання про призначення судової експертизи з метою визначення ліквідаційної вартості об»єкту незавершеного будівництва готельно- курортного комплексу з аквапарком та закритим лікувально-оздоровчим басейном (готовність 2%), що знаходиться за адресою: Львівська обл.., м.Трускавець, вул.Роксолани, буд.б/н станом на день проведення оцінки судовим експертом. Дане клопотання мотивоване тим, що проведеною перевіркою правоохоронними органами встановлено, що звіт про експертну оцінку ринкової вартості об»єкту незавершеного будівництва готельно- курортного комплексу з аквапарком та закритим лікувально-оздоровчим басейном (готовність 2%), що знаходиться за адресою: Львівська обл.., м.Трускавець, вул.Роксолани, буд.б/н проведений ТзОВ «Бі.Еф.Сі.»з порушеннями, що в свою чергу могло призвести до помилкового визначення вартості об»єкту незавершеного будівництва (рецензія Експертної ради Українського Товариства Оцінювачів від 27.07.12р.). Проведення судової експертизи просить доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Представником учасників також подано клопотання про призначення судової експертизи з метою встановлення ринкової вартості об»єкту незавершеного будівництва готельно- курортного комплексу з аквапарком та закритим лікувально-оздоровчим басейном (готовність 2%), що знаходиться за адресою: Львівська обл.., м.Трускавець, вул.Роксолани, буд.б/н, оскільки як стверджує рецензія Експертної ради Українського Товариства Оцінювачів від 27.07.12р. звіт про експертну оцінку ринкової вартості об»єкту незавершеного будівництва, не відповідає вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна, є неякісним і не може бути використаний.

Відповідно до вимог ст.41 ГПК України для роз»яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу. Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз»яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі.

Відповідно до ст.ст.3, 4 Закону України «Про судову експертизу»судово-експертна діяльність здійснюється на принципах законності, незалежності, об»активності і повноти дослідження. Однією з гарантій незалежності судового експерта та правильності його висновку є процесуальний порядок призначення судового експерта.

Відповідно до п.1.5 Інструкції передбачено, що експертизи проводяться експертними установами, як правило, за зонами регіонального обслуговування. Однак, звіт про експертну оцінку ринкової вартості об»єкту незавершеного будівництва виконаний Консалтинговою компанією «Бі.Еф.Сі.», яка регіонально знаходиться у Львівському регіоні.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку задоволити клопотання ліквідатора та частково представника учасників ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр»та призначити судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.

Керуючись ст.5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст.30, 41, 79, 86 ГПК України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити представнику учасників ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" Пелеху О.Р. у задоволенні клопотання від 16.05.12 р. №10620/12 щодо відсторонення арбітражного керуючого Гупало Т.В. від виконання обов'язків ліквідатора ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Хмеловського Т.О.

2. Відмовити представнику учасників ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" Пелеху О.Р. у задоволенні клопотання від 16.05.12 р. №10621/12 щодо накладення заборони на відчуження об'єкту незавершенного будівництва готельно-курортного комплексу з аквапарком та лікувально-оздоровчим бассейном, що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Трускавець, вул. Роксолани.

3. Відмовити представнику учасників ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" Вихристенку А.А. у задоволенні клопотання від 16.05.12 р. №10623/12 щодо усуненя від виконання обов'язків ліквідатора ТзОВ „ЕКО Трускавецькурортцентр" та призначення ліквідатором Хмеловського Т.О.; щодо визнання недійсними торгів по продажу незавершеного будівництва, які відбулися 30.11.11 р. на товарній біржі „Кардинал" та Протоколу №28/11 проведення аукціону з продажу майна; щодо накладення арешту на об'єкт неавершеного будівництва готельно-курортного комплексу, що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Трускавець, вул. Роксолани.

4. Задоволити клопотання ліквідатора Гупало Тараса Вальдемаровича від 28.08.12 р. №03-28/08-2012 про призначення у справі судової будівельно-технічної експертизи.

5. Призначити у справі №21/163 судову будівельно-технічну експертизу.

6. Проведення експертизи доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз (03057, м. Київ, вул. Смоленська,6).

7. На вирішення експерту поставити наступні питання:

- яка ліквідаційна вартість об'єкту незавершеного будівництва готельно-курортного комплексу з аквапарком та лікувально-оздоровчим бассейном (готовність 2%), що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Трускавець, вул. Роксолани, буд. б/н станом на день проведення оцінки судовим експертом?

- яка ринкава вартість об'єкту незавершеного будівництва готельно-курортного комплексу з аквапарком та лікувально-оздоровчим бассейном (готовність 2%), що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Трускавець, вул. Роксолани, буд. б/н станом на день проведення оцінки судовим експертом?

8.Витрати на проведення експертизи покласти на ТзОВ «ЕКО Трускавецькурортцентр».

9.Зобов'язати сторони, у випадку необхідності, надати для експертного аналізу матеріали, необхідні для дачі висновку останнього.

10. Попередити експерта про кримінальну відповідальність передбачену ст.ст.384,385 КК України.

11. Провадження у справі зупинити. Про поновлення провадження у справі сторони будуть повідомлені ухвалою суду.

При направленні на адресу суду документів - посилання на номер справи є обов'язковим.

Головуюча суддя Чорній Л.З.

суддя Артимович В.М.

суддя Цікало А.І.