ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05 вересня 2012 року 17:08 № 2а-10743/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді - Скочок Т.О., при секретарі судового засідання Новик В.М.,за участю представника позивача -Римашевської Н.О. (дов. від 12.03.12 № 08-1973), представника відповідача - ОСОБА_2 (дов. від 05.09.12 № б/н) розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Київського міського центру зайнятості доОСОБА_3 про стягнення коштів в сумі 9 415,77грн. ,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява від Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення коштів в сумі 9 415,77грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач з 14.11.2011 року по 10.05.2012 року перебувала на обліку в подільському районному центрі зайнятості. Згідн збухгалтерським перерахунком Київським міським центром зайнятості відповідачу була виплачена допомога по безробіттю та матеріуальна допомог а (типендія) у період перенавчання в сумі 6 935, 66 грн. Крім того, Київським міським центром зайнятості перераховано Національному авіаційному університету на навчання ОСОБА_4 з 15.12.2011 року по 12.03.2012 року за професією (спеціальністю) "Бухгалтерський облік та аудит" - 2 480, 11 грн. Позивач зазначив про те, що відповідач приховала інформацію про те, що вона зареєстрована як фізична особа-підприємець, що підтверджується листом Подільськогї районної в місті Києві державної адміністрації від 27.04.2012 №804. У зв'язку з викладеним, Подільським районним центром зайнятості було направлено відповідачу лист-повідомлення від 16.05.2012 року про необхідність повернення незаконно отриманих коштів у розмірі 9415, 77 грн. Однак, відповідачем в добровільному порядку не повернута сума виплаченого забезпечення, а отже позивач звернувся до суду з метою їх стягнення в примусовому порядку.
Ухвалою суду від 10 серпня 2012 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
Ухвалою суду від 23 серпня 2012 року, враховуючи находження від відповідача заперечень проти позову, суд вирішив розгляд справи здійснювати за загальними правилами адміністративного судочинства України та призначив судовий розгляд справи в судовому засіданні на 05 вересня 2012 року.
05 вересня 2012 року у судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві, оскільки на день розгляду справи в суді неправомірно отримані відповідачем кошти не сплачені.
Представник відповідача, в судовому засіданні, проти задоволення позову заперечувала, мотитвуючи свої заперечення тим, що рішенням Господарського суду м. Києва була припинена підприємницька діяльність суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_3, а про те, що відповідний запис про припинення державним реєстратором не було внесено, позивач не знала і не могла знати, оскільки не повинна здійснювати контроль за виконанням рішення суду.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача по суті спору, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
В Подільському районному центрі зайнятості з 14.11.2011 по 10.05.2012 на обліку перебувала ОСОБА_3.
Відповідач для отримання статусу безробітного 21.11.2011 подала до Подільського районного центру зайнятості відповідну заяву, в якій зазначила інформацію про те, що вона не є підприємцем, трудовою діяльністю не займається, пенсію на пільгових умовах не отримує та не має інших, передбачених законодавством доходів.
Наказом Подільського районного центру зайнятості від 21.11.2011 №НТ111121 відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення»відповідачу був наданий статус безробітного з 21.11.2011, а також відповідно до ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та п. 2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 20.11.2000 № 307 (далі - Порядок 307), відповідачу було призначено допомогу по безробіттю, яку вона отримувала в період з 21.11.2011 по 26.04.2012.
До Подільського РЦЗ 15.12.2011 року відповідачем була подана заява з проханням направити на курси до Національного авіаційного університету за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аудит».
Відповідач 15.12.2011 року подала до Подільського РЦЗ заяву про виплату матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.
У зв'язку з цим, між відповідачем та Подільським РЦЗ 15.12.2011 року був укладений договір №028511121500002 щодо направлення її на навчання для підвищення кваліфікації до Національного авіаційного університету за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аудит».
Наказом Подільського РЦЗ № НТ111219 від 19.12.2011 року припинено виплату допомоги по безробіттю відповідно до пп. 4 п.1 ст.31 Закону з 15.12.2011 року.
Наказом Подільського РЦЗ відповідача було направлено на професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації з 15.12.2011 року. У зв'язку із зарахуванням на навчання призначити матеріальну допомогу в період професійної підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки відповідно до п.1 ст.27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п.1, п. 4 ст. 22 та п.1 ст. 23 цього ж Закону з 15.12.2011 року.
Наказом Подільського районного центру зайнятості №НТ120313 від 13.03.2012 року припинено виплату матеріальної допомоги в період професійної підготовки, підвищення кваліфікації або перепідготовки у зв'язку із закінченням навчання з 13.03.2012.
Наказом Подільського районного центру зайнятості №НТ120313 від 13.03.2012 року відповідачу поновлено виплату допомоги по безробіттю відповідно до п.1 та п. 4 ст.22 та п. 1 ст. 23 Закону.
На виконання ст. 12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Подільським районним центром зайнятості та державним реєстратором Подільського району було проведено розслідування, а саме, звірка даних, що були надані гр. ОСОБА_3 та даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР). Таким чином було виявлено, що відповідач зареєстрована як фізична особа-підприємець з 22.12.1998 року та є фізичною особою - підприємцем, що підтверджується наданим Подільською районно в місті Києві державною адміністрацією листгом від 27.04.2012 року №804.
Відповідно до п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою КМ України від 14.02.2007 р. № 219 (далі - Порядок 219) Наказом Подільського РЦЗ від 31.05.2012 \оНТ120531 відповідача було знято з обліку у зв'язку з виявленням факту подання недостовірних даних, що мало місце під час одержання допомоги по безробіттю з 10.05.2012р.
Отже, приховування Відповідачем інформації про те, що вона зареєстрована як фізична особа-підприємець, призвело до безпідставного надання відповідачу статусу безробітного, та незаконного отримання відповідачем допомоги по безробіттю у розмірі 9415,77 грн. (дев'ять тисяч чотириста п'ятнадцять грн. 77 коп.)
Згідно з бухгалтерським перерахунком Київським міським центром зайнятості відповідачу була виплачена допомога по безробіттю та матеріальна допомога «стипендія) у період перенавчання в сумі 6 935 грн. 66 коп. (шість тисяч дев'ятсот тридцять п'ять гривень шістдесят шість копійок).
Крім того Київським міським центром зайнятості перераховано Національному авіаційному університету на навчання ОСОБА_3 з 15.12.2011р. по 12.03.2012р. за професією (спеціальністю) «Бухгалтерський облік та аудит»- 2 480 грн. 11 коп. (дві тисячі чотириста вісімдесят гривень одинадцять копійок).
Таким чином, Відповідач повинен повернути до Київського міського центру зайнятості кошти, у розмірі 9415,77 грн. (дев'ять тисяч чотириста п'ятнадцять грн. 11 коп.)
Подільським РЦЗ було направлено лист - повідомлення від 16.05.2012р. про необхідність повернення незаконно отриманих коштів. Відповідач лист отримала 24.05.2012 року, корінець поштового відправлення повернувся із її особистим підписом.
Однак, відповідач у встановлений термін виплачену допомогу не повернув, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.
Частиною першою статті 18 Закону України від 1 березня 1991 року № 803-XII «Про зайнятість населення»встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Видами соціальних послуг за цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення»є:
- професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях.
- пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних; фінансування організації оплачуваних громадських робіт для безробітних у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, тощо.
Безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.
У разі відсутності підходящої роботи рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу. Реєстрація громадян провадиться при пред'явленні паспорта і трудової книжки, а в разі потреби - військового квитка, документа про освіту або документів, які їх замінюють.
Особи, визнані у встановленому порядку безробітними, мають право на одержання допомоги по безробіттю.
Розміри та умови надання матеріального забезпечення на випадок безробіття визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Згідно пп. «б»п. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення»№ 803-ХІІ від 01.03.1991 року, до зайнятого населення і відповідно такого, що не можуть бути визнані безробітними, належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві.
Частиною 2 статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»закріплено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, а відповідно до пункту 3 цієї статті Закону сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Крім того, відповідно до п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.
Відповідно до позовної заяви ОСОБА_3 21 листопада 2011 року звернулася до Подільського районного центру зайнятості в м. Києві в пошуках роботи.
21 листопада 2011 року їй було надано статус безробітного та призначено виплату допомоги. В заяві про надання статусу безробітного відповідач зазначив, що не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності.
В період перебування на обліку в районному центрі зайнятості відповідачу виплачено допомогу по безробіттю в сумі 6 935 гривень 66 копійок, та перераховано Національному авіаційному університету на навчання відповідача 2 480 гривень 11 копійок.
31 травня 2012 року відповідача згідно наказу № НТ 120531 знято з обліку в зв'язку з виявленням факту подання недостовірних даних відповідно до п. 20 «Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних».
В квітні 2012 року проведено звірку з районною державною адміністрацією, в результаті якої підтвердилось, що відповідач з 22 грудня 1998 року зареєстрований як фізична особа-підприємець.
В зв'язку з перебування відповідача в переліку зареєстрованих суб'єктів підприємницької діяльності з 22 грудня 1998 року, позивачем направлено претензію про відшкодування незаконно отриманих коштів, яку вона отримала 24 травня 2012 року. Однак кошти відповідач не повернув.
У своїх запереченнях ОСОБА_5 посилається на наявність рішення господарського суду м. Києва від 15 червня 2012 року, яким припинено її підприємницьку діяльність, також відповідач посилався на ті обставини що виконання зазначеного рішення в частині проведення державної реєстрації припинення юридичної особи покладено на державного реєстратора.
Статтею 49 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»передбачений порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи -підприємця.
А саме, за приписами статті 49 вказаного закону суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, у тому числі рішення про визнання фізичної особи - підприємця недієздатною або про обмеження її цивільної дієздатності, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Дата надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
У разі, якщо підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем є визнання її недієздатною або обмеження її цивільної дієздатності у судовому рішенні щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця в зв'язку з визнанням фізичної особи - підприємця недієздатною або обмеженням її цивільної дієздатності суд може вказати особу, яка призначена управителем майна фізичної особи - підприємця за поданням органу опіки та піклування, якщо інше не встановлено законом.
Державний реєстратор зобов'язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем внести до Єдиного державного реєстру запис про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та в той же день повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та фізичну особу - підприємця, щодо якої було постановлено судове рішення, про внесення такого запису.
З дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем застосовуються обмеження, які встановлені законом, зокрема частиною восьмою статті 47 цього Закону.
Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності за судовим рішенням, що не пов'язано з банкрутством фізичної особи - підприємця, здійснюється за процедурами, встановленими частинами дев'ятою - вісімнадцятою статті 47 цього Закону.
А саме, для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням фізична особа - підприємець або уповноважена нею особа не раніше двох місяців з дати публікації повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу такі документи:
- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням;
- свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця;
- довідку відповідного органу державної податкової служби про відсутність заборгованості по податках, зборах (обов'язкових платежах);
- довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості;
- довідки відповідних органів фондів соціального страхування про відсутність заборгованості або про те, що вона не перебувала на обліку.
Державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для проведення державної реєстрації припинення фізичної особи - підприємця, якщо вони не передбачені частиною дев'ятою цієї статті.
Якщо документи для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем подаються заявником особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт.
Документи, які подаються для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається рекомендованим листом) заявнику з відміткою про дату надходження документів.
Дата надходження документів для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем вноситься до журналу обліку реєстраційних дій.
Державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які передбачені частиною дев'ятою цієї статті, якщо:
- документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;
- документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою та другою статті 8 цього Закону;
- документи подані не в повному обсязі;
- документи подані раніше строку, встановленого абзацом першим частини дев'ятої цієї статті.
Про залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, без розгляду заявнику в день надходження документів державним реєстратором видається (надсилається рекомендованим листом з описом вкладення) відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, без розгляду та документи, що подавалися для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, відповідно до опису.
Залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем, без розгляду не перешкоджає повторному зверненню заявника до державного реєстратора в загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення цих документів без розгляду.
За відсутності підстав для залишення документів, які передбачені частиною тринадцятою цієї статті, без розгляду державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем є датою державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.
Строк державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем не повинен перевищувати два робочих дні з дати надходження документів для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.
Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем повинен видати або надіслати заявнику копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця із спеціальною відміткою про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем.
Порядок надання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування встановлюється статтею 51 цього Закону.
Державний реєстратор у день державної реєстрації припинення фізичної особи - підприємця у порядку, визначеному статтями 47 - 50 цього Закону, зобов'язаний надіслати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування повідомлення про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем та відомості реєстраційної картки про проведення державної реєстрації припинення фізичної особи - підприємця.
Повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у разі її смерті або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою або повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за судовим рішенням щодо визнання фізичної особи - підприємця банкрутом, а також відомості відповідної реєстраційної картки є підставою для зняття фізичної особи - підприємця з обліку в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування.
У статті 19 цього Закону визначено обов'язки та права державної служби зайнятості, до яких, зокрема відносяться: розпоряджатися в установленому законодавством порядку коштами Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; в установленому законодавством порядку подавати громадянам допомогу по безробіттю та матеріальну допомогу по безробіттю, припиняти і відкладати їх виплати.
Відповідно до частини третьої статті 36 Закону України від 2 березня 2000 року № 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Названа норма Закону передбачає врегулювання відповідних правовідносин іншим нормативно-правовим актом, до якого, в даному випадку, слід віднести наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 року № 307, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 року за № 915/5136, яким затверджено Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, за правилами пункту 6.14 якого, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітний відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.
За таких обставин, оскільки навіть за наявності судового рішення, для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, Закон зобов'язує саме фізичну особу вчинити певні дії і лише при належному їх виконанні державний реєстратор вносить відповідний запис до Єдиного державного реєстру, суд дійшов висновку що до задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Аналогічна позиція викладена і в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 16 травня 2012 року К/9991/6691/11.
Частиною 1 статті 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Беручи до уваги усе вищенаведене, враховуючи те, що відповідач, звернувшись до Подільського центру зайнятості в м.Києві із заявою від 21.11.2011 року в якій повідомив, що не зареєстрваний як суб'єкт підприємницької діяльності, будучи зареєстрованим з 22.12.998 року фізичною особою підприємцем, отримав, внаслідок умисного невиконання ним своїх обов'язків, кошти у розмірі 9 415, 77 грн., які добровільно не повернув на вимогу позивача, суд дійшов висновку щодо обгрунтованості позовних вимог та задоволенню позову в повному обсязі.
Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони -суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 167 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов Київського міського центру зайнятості задовольнити в повному обсязі.
2.Стягнути з ОСОБА_3 (адреса: 03065, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-б, ідентифікаційний код 03491091, р/р 37179301900001 ГУДКУ м.Києва МФО 820019) кошти в сумі 9 415, 77 грн. (дев'ять тисяч чотириста п'ятнадцять гривень 77 копійок).
Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.О. Скочок