Категорія №11.5
УХВАЛА
13 вересня 2012 року Справа № 2а/1270/6796/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Кравцової Н.В.,
при секретарі Бойко В.В.,
за участю сторін:
позивача: не прибув,
представника відповідача: не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про визнання незаконними та скасування постанов про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП №33839720 від 15.08.2012, ВП №33839531 від 15.08.2012 та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
04 вересня 2012 року на адресу суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про визнання незаконними та скасування постанов про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП №33839720 від 15.08.2012, ВП №33839531 від 15.08.2012 та зобов'язання вчинити певні дії.
У судовому засіданні судом встановлено, що Луганським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі, яка підсудна іншому суду, а саме - Ленінському районному суду м. Луганська.
Позивач у судове засідання не прибув, просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, місце та час розгляду справи був повідомлений належним чином, до суду надав заперечення на адміністративний позов, згідно якого просив відмовити у задоволенні позову.
Згідно ч. 4 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає за необхідним передати адміністративну справу до іншого адміністративного суду за правилами предметної підсудності.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
Відповідно до частини 4 статті 82 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач просить скасувати постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП №33839720 від 15.08.2012, ВП №33839531 від 15.08.2012, прийняту головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області під час примусового виконання виконавчого листа № 2а-28/09 від 15.05.2012, виданого Ленінським районним судом Луганської області.
Таким чином, враховуючи приписи статті п.5 ч. 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України та ч.4 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження» адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про визнання незаконними та скасування постанов про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП №33839720 від 15.08.2012, ВП №33839531 від 15.08.2012 та зобов'язання вчинити певні дії повинна вирішуватися місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
Згідно частини 4 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи розглядається судом у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Питання про передачу адміністративної справи суд відповідно до частини 5 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
На підставі викладеного, керуючись п.4 ч.1 ст.18, п.2 ч.1 ст.22, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу № 2а/1270/6796/2012 за позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області про визнання незаконними та скасування постанов про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП №33839720 від 15.08.2012, ВП №33839531 від 15.08.2012 та зобов'язання вчинити певні дії передати на розгляд Ленінського районного суду м. Луганська за правилами предметної підсудності.
Відповідно до частини 6 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Н.В. Кравцова