Постанова № 25926582, 26.07.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.07.2012
Номер справи
2а-14822/11/0170/14
Номер документу
25926582
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 липня 2012 р. 09:55 Справа №2а-14822/11/0170/14

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Цатурян С.О.

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився;

від відповідача - не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Дочірнього підприємства "Фесто виробництво" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим,про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень № 0000774001 від 20.07. 2011р., № 0007034001 від 17.10.2011р.

Суть спору: Дочірнє підприємство "Фесто виробництво" (далі - позивач) звернулося до адміністративного суду з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.07. 2011р. № 0000774001 про зменшення бюджетного відшкодування за травень 2011р. на суму 7347,00грн. та податкове повідомлення - рішення № 0007034001 від 17.10.2011р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1,00грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 24.11.11 відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справа призначена до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.01.2012 зупинено провадження по справі до набрання законної сили судовим рішенням Окружного адміністративного суду АР Крим по справі № 2а-13204/11/0170/15. Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 04.07.2012 року поновлено провадження по справі.

Представник позивача у судове засідання 26.07.2012 року не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання 26.07.2012 не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим, на підставі ст. 128 КАС України, розглянути справу за наявними матеріалами, за відсутністю представників сторін.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч.2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст.ст. 1, 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, спеціалізовані державні податкові інспекції, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах. Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України.

Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Дочірнє підприємство "Фесто виробництво" зареєстровано рішенням Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради від 24.12.1993 року за № 1670. Перереєстровано 14.11.2001 року, реєстраційний номер 04055630Ю0010352 (у зв'язку зі зміною засновників). Місцезнаходження суб'єкта господарювання: АР Крим, м. Сімферополь, вул.. Вузлова, 8.

Дочірнє підприємство "Фесто виробництво" взято на податковий облік в органах державної податкової служби з 17.11.2009 року за № 5470, на час розгляду справи позивач перебуває на обліку в Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим.

Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість від 28.11.2001 року за № 100258445, нове свідоцтво від 11.02.2010 року № 100268101

Судом встановлено, що працівниками Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим було проведено камеральну перевірку з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку декларації з ПДВ за травень 2011 року «ДП «Фесто-Виробництво» (ЄДРПОУ 20718805).

За результатами вищенаведеної перевірки було складено акт № 276/40-01/20718805 від 07.07.2011 року, за висновками якого встановлено завищення податкового кредиту на 7 347,00 грн., що призвело до завищення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту (ряд. 19, ряд 20.2 розділу ІІІ) на 7 347,00 грн.

Не погодившись з зазначеним актом податкового органу позивач надав заперечення, за результатом розгляду яких на підставі довідки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 20.07.2011 року № 0000774001, яким визначена сума завишення від'ємного значення податку на додану вартість на суму 7347,00 грн.

Не погодившись з зазначеним рішенням позивач оскаржував його в адміністративному порядку до Державної податкової адміністрації в АР Крим, Державної податкової адміністрації України. За результатом розгляду скарг позивача податковими органами прийняті рішення, якими скарги залишені без задоволення, а податкове повідомлення рішення - без змін.

17 жовтня 2011року відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0007034001 по застосування фінансових (штрафних) санкцій у сумі 1 грн.

Перевіряючи обґрунтованість визначення суми завишення від'ємного значення податку на додану вартість на суму 7347,00 грн. ДП "Фесто Виробництво", суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно.

Тому, вирішуючи справу стосовно позовних вимог позивача щодо скасування податкового повідомлення - рішення, суд зобов'язаний перевірити, чи є правомірними дії відповідача у зв'язку прийняттям такого повідомлення - рішення, яким позивачеві визначені податкові зобов'язання з податку на додану вартість та нараховані штрафні санкції.

Судом встановлено що, згідно Акту перевірки № 276/40-01/20718805 від 07.07.2011 року підставою для завищення податкового відшкодування за травень 2011 року на суму 7 347, грн. є акт камеральної перевірки від 09.06.2011 року№236/40-01/20718808 та податкове повідомлення-рішення від 24.06.2011 року № 0000624001.

Не погодившись з зазначеним актом перевірки та податковим повідомленням -рішенням позивач оскаржив їх до суду.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 09 грудня 2011 року по справі №2а-13204/11/0170/15 адміністративний позов Дочірнього підприємства "Фесто Виробництво" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим від 24.06.2011р. № 0000624001 задоволено. Визнано протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим від 24.06.2011р. № 0000624001, яким Дочірньому підприємству "Фесто Виробництво" визначена сума завищення від'ємного значення податку на додану вартість у розмірі 7347,00 грн.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 21 травня 2012 року по справі № 13204/11/0170/15 апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим залишено без задоволення. Постанову Окружного адміністративного суду від 09 грудня 2011 року у справі № 2а-13204/11/0170/5 залишено без змін.

Розглядаючи адміністративну справу суд здійснює правосуддя у відповідності до принципів адміністративного судочинства, що викладені у статті 7 КАС України, зокрема, змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі. Вказаний принцип полягає у процесі доведення сторонами перед судом своєї позиції у справі (вимог та заперечень). Змагальність реалізується передусім через доказування, тобто підтвердження сторонами обставин, на які вони посилаються для обґрунтування своїх вимог чи заперечень, доказами.

За ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до статті 72 КАС України не належить доказувати обставини, встановлені в іншому судовому рішенні, що набрало законної сили. Обставини вважаються встановленими в іншому судовому рішенні, якщо про це зазначено у мотивувальній чи резолютивній частинах цього рішення

Аналізуючи наведене суд надходить висновку про обґрунтованість адміністративного позову та задовольняє його. Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 94,158-163,167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.07. 2011р. № 0000774001 про зменшення бюджетного відшкодування за травень 2011р. на суму 7347,00грн. та податкове повідомлення - рішення № 0007034001 від 17.10.2011р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1,00 грн.

3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Дочірнього підприємства "Фесто Виробництво" (ЄДРПОУ 20718803) витрати зі сплати судового збору у сумі 28,23 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кірєєв Д.В.