ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" липня 2012 р. Справа № 2a-1800/12/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Біньковської Н.В.
розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Івано-Франківського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Івано-Франківський транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Позов мотивовано тим, що 16.12.2011 року працівниками територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області виявлено порушення відповідачем під час надання послуг з перевезення вантажу на договірних умовах вимог положень статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме відсутність договору обов'язкового особистого страхування водія від нещасних випадків на транспорті, індивідуальної контрольної книжки. Зазначені порушення зафіксовані в акті за № 066131 від 16.12.2011 року. За наслідками розгляду вказаного акта, 17.01.2012 року винесено постанову за № 139749 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 гривень за вчинене правопорушення. У визначений законодавством строк сума застосованих фінансових санкцій в розмірі 1700,00 гривень відповідачем добровільно не сплачена.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 183-2 КАС України 27.06.2012 року судом винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яка направлена відповідачу для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову. Вказана ухвала про відкриття скороченого провадження отримана фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 06.07.2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду в строки, передбачені статтею 183-2 КАС України, не надходили.
Суд, розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 04.04.2006 року зареєстрований Рожнятівською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області як фізична особа -підприємець (а.с.7) та якому 09.12.2008 року видано ліцезію НОМЕР_3 на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення вантажів, що підтверджується листом начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області від 28.05.2012 року (а.с.12).
Під час проведення перевірки 16.12.2011 року державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Кіровоградській області виявлено та задокументовано в акті за № 066131 (а.с.8) факт надання відповідачем послуг з перевезення вантажу на договірних умовах, транспортним засобом марки TATA LPT 613/58, державний номерний знак НОМЕР_1, без наявності договору обов'язкового особистого страхування водія від нещасних випадків на транспорті та індивідуальної контрольної книжки, що є порушенням вимог статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", пункту 6 статті 7 Закону України "Про страхування", пункту 6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 року № 340, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.09.2010 року за № 811/18106.
Відповідно до пункту 25 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт призначений на 17.01.2012 року. Відповідач про час, дату і місце розгляду справи повідомлений 13.01.2011 року, про що свідчить повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.9).
Позивачем, у відповідності до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за виявлене порушення винесено постанову за № 139749 від 17.01.2012 року про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1700,00 гривень (а.с.10), яка направлена ОСОБА_1 рекомендованим листом із повідомленням відповідно до супровідного листа за № 09-3-20/169 від 20.01.2012 року. Згідно з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення відповідач отримав постанову 28.01.2012 року (а.с.11), однак ним фінансові санкції не сплачено.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в України визначені Законом України "Про автомобільний транспорт".
Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Згідно статті 33 Закону України "Про автомобільний транспорт" в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства та одержаної ліцензії надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовують на законних підставах.
Стаття 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначає перелік документів, на підставі яких виконуються вантажні перевезення, згідно положень якої автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Відповідно до зазначеної статті в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Пунктом 6 статті 7 Закону України "Про страхування" передбачено такий вид обов'язкового страхування в Україні як особисте страхування від нещасних випадків на транспорті.
Згідно пункту 6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 року № 340, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.09.2010 року за № 811/18106 в редакції чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку.
Згідно пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
За приписами пунктів 21, 27 вказаної Постанови Кабінету Міністрів у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт та за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Відповідно до абзацу 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України визначено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому пунктом 32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після її винесення чи до суду не оскаржувалась, що підтверджується листом начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області від 28.05.2012 року (а.с.12).
Суд зазначає, що при здійсненні перевезення вантажів на договірних умовах, наявність документів, передбачених статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" є обов'язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Доказів сплати фінансових санкцій відповідачем суду не подано.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 фінансові санкції в розмірі 1700,00 гривень за постановами про застосування фінансових санкцій за № 139749 від 17.01.2012 року є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно частини 1 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Враховуючи вищевикладене, на підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 86, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути в дохід Державного бюджету на рахунок № 31110106700002, УДКСУ в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО-836014, код одержувача - 37952250 з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) фінансові санкції в с умі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок за постановою про застосування фінансових санкцій за № 139749 від 17.01.2012 року.
Постанову звернути до негайного виконання.
Відповідно до частини 9 статті 183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 та частини 8 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Біньковська Н.В.