Постанова № 25909055, 10.09.2012, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2012
Номер справи
2а-1870/6981/12
Номер документу
25909055
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія:

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 вересня 2012 р. справа № 2a-1870/6981/12

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Сумського транспортного прокурора, який діє в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу,-

В С Т А Н О В И В:

Сумський транспортний прокурор, який діє в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1700грн. Свої вимоги мотивує тим, що за результатами перевірки транспортного засобу ФОП ОСОБА_1 було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складений акт. Постановою про застосування фінансових санкцій на відповідача накладений штраф в розмірі 1700грн., який не був ним сплачений у встановлений законом строк.

Відповідачу у відповідності з вимогами ст.183-2 КАС України, надіслано копію ухвали про відкриття провадження у справі, яка отримана 22.08.2012 року /а.с.10/, пропонувалось протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали надати свої письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позову. У визначений строк відповідачем не було надано заперечень, чи заяви про визнання позову.

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документами для нерегулярних пасажирських перевезень для автомобільного перевізника є ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України, а для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Як вбачається із матеріалів справи, 23.05.2012року посадовими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області було проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, за результатами якої складений акт (а.с.4).

З акту вбачається, що перевіркою встановлено надання послуг по нерегулярному перевезенню пасажирів по маршруту Суми-Київ-Суми без ліцензійної картки, оформленого договору на перевезення пасажирів, документів про оплату транспортних послуг, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", що відображено в акті проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 23.05.2012 року (а.с.4) та не заперечується водієм (а.с.5).

Відповідно до п.25 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Згідно п.27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Як вбачається із матеріалів справи, начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області прийнято постанову про застосування фінансових санкцій від 02.07.2012року №145025, якою до ФОП ОСОБА_1 застосована штрафна санкція в розмірі 1700грн. (а.с.6).

Копія постанови була отримана відповідачем 02.07.2012року (а.с.6, зворотній бік).

Відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась, сума фінансової санкції в розмірі 1700грн. у встановлений законом строк відповідачем сплачена не була.

Враховуючи те, що на момент розгляду справи відповідачем сума штрафної санкції в розмірі 1700грн. не була сплачена у встановлений строк, відповідачем не подано доказів скасування постанови про застосування штрафних санкцій, вимога про стягнення з відповідача штрафних санкцій визнається судом обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.256 КАС України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження підлягають виконанню негайно.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 183-2, 186, 254, 256 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського транспортного прокурора, який діє в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Сумській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафу - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету України (р/р 31112106700355 УДК у м.Суми, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 37970621, МФО 837013, ГДКУ у Сумській області) фінансову санкцію в розмірі 1700грн. /одна тисяча сімсот грн./.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.О. Бондар

З оригіналом згідно:

Суддя С.О. Бондар