КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2012 року 2а-3037/12/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Києві адміністративну справу
за позовом
Прокурора Рокитнянського району Київської області в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"
до
Комунального підприємства "Рокитневодоканал"
про
стягнення штрафу,
в с т а н о в и в:
Прокурор Рокитнянського району Київської області звернувся до Київського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - Позивач) з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Рокитневодоканал" (далі - Відповідач) про стягнення штрафу до Державного бюджету України в сумі 1700,00 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, 23 листопада 2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області проведено перевірку Комунального підприємства "Рокитневодоканал" щодо обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства соціально важливих споживачів електроенергії в осінньо-зимовий період та в умовах надзвичайних ситуацій.
В ході перевірки встановлено порушення Відповідачем вимог Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, про що було складено Акт від 23.11.2011 року № 08/25-36-092.
На підставі ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" та Акту від 23.11.2011 року № 08/25-36-092 Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області винесено Припис № 08/25-36-092 від 23.11.2011 року про усунення Відповідачем порушень виявлених перевіркою та зазначених в Акті № 08/25-36-092 від 23.11.2011 року.
21 лютого 2012 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області проведено перевірку Комунального підприємства "Рокитневодоканал" щодо виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпоряджень щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме Припису від 23.11.2011 року № 08/25-36-092.
За результатами проведеної перевірки складено акт № 08/25-36-023 від 21.02.2012 року.
В ході перевірки встановлено, що відповідач не виконав вимоги припису від 23.11.2011 року № 08/25-36-092, яким вимагалось усунути порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, які були виявлені за результатами перевірки від 23.11.2011 року (Акт перевірки від 23.11.2011 року № 08/25-36-092).
За несвоєчасне виконання припису Держенергонагляду в Київській області від 23.11.2011 року № 08/25-36-092, постановою від 14.03.2012 року № 29 Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Київській області наклала на Комунальне підприємство "Рокитневодоканал" штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн.
З матеріалів справи вбачається, що постанова про накладення штрафу від 14.03.2011 року № 29 отримана відповідачем, що підтверджується підписом енергетика Комунального підприємства "Рокитневодоканал" на зазначеній постанові.
Згідно з ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" та п. 1 Положення "Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної енергії та теплової енергії", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року №929, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована Міністерству палива та енергетики України, та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".
Відповідно до п. 15.2 Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Київській області, основним завданням Інспекції Держенергонагляду в Київській області є здійснення у межах своєї компетенції контролю за усуненням суб’єктами електроенергетики, суб’єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" від 16.10.1998 року №575, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб’єктів електроенергетики.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: давати споживачам та суб’єктам електроенергетики обов’язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів давати споживачам та суб’єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров’ю населення.
Споживач енергії, відповідно до ст. 26 Закону України "Про електроенергію" несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб’єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 2 Положення про порядок накладення на суб’єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312 (далі - Положення), штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб’єктів господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.
Пунктом 7 Положення передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб’єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Суб’єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Відповідачем в добровільному порядку штраф до Державного бюджету України у розмірі 1700,00 грн. сплачений не був.
Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 9, 27 Закону України "Про електроенергетику", статтями 69, 70, 71, 94, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов Прокурора Рокитнянського району Київської області - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Рокитневодоканал" (09600, Київська область, селище міського типу Рокитне, вулиця Волі, будинок 133, ідентифікаційний код 35512176) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31111106700522, одержувач - УДКСУ у Рокитнянському районі, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 37800105, код бюджетної класифікації 21081100) штраф у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя Балаклицький А. І.