Постанова № 25842091, 31.07.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.07.2012
Номер справи
2а-7613/11/2670
Номер документу
25842091
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

31 липня 2012 року 10:28 № 2а-7613/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Скочок Т.О., при секретарі судового засідання Новик В.М.,

за участю представників:

від прокуратури -

від позивача - Кутєпов О.Є.,

від відповідача - Харченко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора Оболонського району м.Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства трест "Київміськбуд-1" імені М.П.Загороднього про стягнення штрафу у розмірі 17 000,00 грн.,-

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся Заступник прокурора Оболонського району м. Києва в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у м. Києві та Київській області з позовом до Публічного акціонерного товариства трест "Київміськбуд-1" імені М.П.Загороднього про стягнення штрафу у розмірі 17 000 гривень.

Ухвалою суду від 24 червня 2011 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі,

На підставі ч.4 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України суд дійшов висновку про необхідність здійснення розгляду справи №2а-7613/11/2670 за загальними правилами Кодексу адміністративного судочинства України про що Окружним адміністративним судом міста Києва 07 липня 2011 року було постановлено ухвалу.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 вересня 2011 року провадження у справі №2а-7613/11/2670 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 2а -6279/11/2670. Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 березня 2012 року поновлено провадження у справі №2а-7613/11/2670 та призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні.

Ухвалою суду від 16 липня 2012 року поновлено провадження у справі, з огляду на те, що 19 червня 2012 року Київським апеляційним адміністративним судом винесено рішення по справі №2а-1842/12/2670 яким у задоволенні апеляційної скарги ПАТ трест "Київміськбуд-1" ім. М.П. Загороднього було відмовлено.

В судовому засіданні 31 липня 2012 року судом було замінено неналежного позивача, а саме, Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на налжного - Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

В обґрунтування позовних вимог заступник прокурора Оболонського району м. Києва зазначає те, що Публічним акціонерним товариством трест «Київміськбуд-1» ім. М.П.Загороднього порушено п.10.ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а саме: несвоєчасно виконано розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 28.01.2010 року №97-КУ, термін виконання якого закінчився 18.02.2010 року. За даних обставин, до Публічного акціонерного товариства трест «Київміськбуд-1» ім. М.П.Загороднього були застосовані фінансові санкції, передбачені правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів у розмірі 17 000 грн. Факт накладення штрафу підтверджується Постановою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.02.2011 року №51-КУ. Вищевказана постанова у встановленому законом порядку не скасована. Станом на дату розгляду справи штраф не сплачено.

31 липня 2012 року у судовому засіданні прокурор позов підтримав в повному обсязі та просив суд задовольнити позовні вимоги Представник позивача позов підтримав в повному обсязі та просив задовольнити позовні вимоги. Представник відповідача проти задоволення позову заперечував та просив суд відмовити в його задоволенні.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, вислухавши пояснення представника прокуратури, позивача та відповідача по суті спору, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"(далі -Закон N 448/96-ВР в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України, що здійснює державне регулювання на ринку цінних паперів шляхом здійснення комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних. Згідно зі статтею 6 вищевказаного Закону N 448/96-ВР Комісія здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

На Комісію, згідно статті 7 Закону N 448/96-ВР одним із основних завдань покладено здійснення державного регулювання та контролю за випуском та обігом цінних паперів, захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.

Згідно з пунктом 10 статті 8 Закону N 448/96-ВР Комісія відповідно до покладених на неї завдань має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до пункту 15 частини 2 статті 7 Закону N 448/96-ВР Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги, порядок та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства.

12 січня 2011 року уповноваженою особою Комісії у відношенні ВАТ Трест «Київміськбуд-1» ім.М.П.Загороднього» було порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів. Постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів 12 січня 2011 року в порядку, передбаченому Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року за № 2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811(далі -Правила № 2272) було надіслано Відповідачу, що підтверджується наявним в матеріалах справи реєстром рекомендованих поштових відправлень від 18.01.2011 року.

Відповідно до пункту 2 розділу ІV Правил уповноваженою особою про вчинення правопорушення складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів. Акт про правопорушення на ринку цінних паперів складається та підписується не пізніше 15 робочих днів з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.

20 січня 2011 року у відношенні Відповідача було складено та підписано акт про правопорушення на ринку цінних паперів №55-КУ. Відповідно до вищевказаного акту, ВАТ Трест «Київміськбуд-1» ім. М.П.Загороднього» встановлено порушення п.10 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів України», а саме: несвоєчасне виконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від.28.01.2010 року № 97-КУ, термін виконання якого закінчився 18.02.2010 року.

Акт про правопорушення на ринку цінних паперів №55-КУ від 20 січня 2011 року та Постанову про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 20 січня 2011 року було надіслано Відповідачу 25 січня 2011 року, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією реєстру рекомендованих поштових відправлень від 25.01.2011 року.

Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів України" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачена відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Враховуючи викладене, за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів Уповноваженою особою Комісії було винесено Постанову про накладення санкції про правопорушення на ринку цінних паперів № 51-КУ від 02.02.2011 р. відповідно до якої до ВАТ Трест «Київміськбуд-1» ім.М.П.Загороднього» застосовано штраф у розмірі 17 000, 00 грн., в порядку передбаченому статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та п. 1.8 розділу XVII Правил № 2272.

Не погоджуючись з постановою відповідача від 2 лютого 2011 року № 51-КУ, ПАТ трест "Київміськбуд-1" імені М.П. Загороднього звернувся до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку зі скаргою за № 161, в якій просив продовжити строк на оскарження постанови від 2 лютого 2011 року № 51-КУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, скасувати вказану постанову та прийняти рішення про направлення на новий розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, за якою складено Акт № 55-КУ від 20 січня 2011 року.

Вказана скарга отримана Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку 24 лютого 2011 року (вх. № 2415з) та листом від 2 березня 2011 року № 16/03/3608 направлена до територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області для прийняття відповідного рішення.

Листом Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області від 21 березня 2011 року № 06/3765/0920 позивача повідомлено про неможливість прийняття скарги до розгляду у зв'язку з тим, що остання не відповідає пункту 2 розділу XV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р. № 2272.

Не погоджуючись із вказаною відповіддю, відповідач звернувся до суду з позовом до Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області про визнання нечинними дій відповідача щодо відмови у прийнятті до розгляду скарги позивача на постанову № 51-КУ від 02.02.2011р. про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів та зобов'язання відповідача прийняти скаргу до розгляду. 30 березня 2012 року Окружним адміністративним судом м. Києва відмовлено в задоволенні позову ПАТ трест "Київміськбуд-1" імені М.П. Загороднього, станом на дату винесення рішення постанова набрала законної сили.

Згідно зі статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах. Враховуючи те що несплата відповідачем вищевказаної суми спричиняє матеріальну шкоду державі, прокуратурою пред'явлено відповідний позов в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На час розгляду справи, суду не надано доказів на підтвердження сплати Відповідачем суми штрафу заявленої Позивачем до стягнення.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Заступника прокурора Оболонського району м.Києва в інтересах держави в особі Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.

2. Стягнути з Публічного акціонерного товариства трест "Київміськбуд-1" (код ЄДРПОУ: 04012655, адреса: 04209, м.Київ, вул. Лебединська,6) до Державного бюджету України (на рахунок, відкритий в Державному казначействі за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106) штраф у розмірі 17 000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 копійок) .

Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адмінісчтративного суду за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя Т.О. Скочок