ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
31 серпня 2012 року № 2а-10961/12/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Смолія І.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
За позовом
Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва
до
Державного науково-виробничого підприємства «Захід»
про
стягнення заборгованості у розмірі 5 412,80 грн.,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва з позовом до Державного науково-виробничого підприємства «Захід»про стягнення заборгованості у розмірі 5 412,80 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 серпня 2012 року було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 2а-10961/12/2670.
Надіслана на адресу відповідача копія ухвали була вручена 21.08.12р. представнику Державного науково-виробничого підприємства «Захід», що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Таким чином, відповідач належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, а також про його права та обов’язки, зокрема про право надати свої заперечення проти позову або заяву про визнання позову.
У строк, встановлений судом, відповідач не скористався своїми правами та не подав до канцелярії суду заперечення проти позову або заяву про визнання позову.
Згідно з ч. 4 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України справа в порядку скороченого провадження розглядається суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
З огляду на викладене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.
В Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва (далі –позивач), зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування - Державне науково-виробниче підприємство «Захід».
Порядок справляння та використання страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування визначено Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року № 1058-IV та Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР.
Відповідно до статті 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.
Державне науково-виробниче підприємство «Захід»є таким страхувальником відповідно до вимог статті 14 цього Закону і, відповідно до Розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, та зобов'язане сплачувати страхові внески, що перераховуються до солідарної системи на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” для відвідних платників збору.
Згідно із п. 6 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Абзац другий пункту 13 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачає, що, у разі, якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України “Про наукову та науково-технічну діяльність” та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на яку має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України “Про наукову та науково-технічну діяльність”.
Згідно ч. 6 ст. 24 вищезазначеного Закону (в редакції до 1 січня 2004 року) та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-технічним) працівникам державних підприємств і організацій згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи»від 13.12.2000 року № 1826 (чинній до 09.04.2004 року) різницю між сумою призначеної пенсії за Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших нормативно-правових актів, на яку має право дана особа, фінансувалося для наукових працівників небюджетних установ і організацій - за рахунок коштів цих підприємств і організацій.
Законом України від 20 листопада 2003 року № 1316-IV та постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 з 1 квітня 2004 року змінено порядок фінансування різниці між сумою пенсій, призначених науковим працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи. Зокрема, ч. 6 ст. 24 вищевказаного Закону різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.
Пункт 5 цього Порядку передбачає, що розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20-го січня поточного року та протягом 10 з дня призначення пенсії відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”, про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає сплаті у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25-го числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
У разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, в порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 р., Закону України “Про наукову та науково-технічну діяльність” та Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, відповідач щомісячно до управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва, зазначену, в надісланих їм повідомленнях місячну суму відповідних коштів для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у поточному році за період - квітень 2012р., травень 2012р. не вносив.
Таким чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи документами, станом на день звернення до суду, заборгованість Державного науково-виробничого підприємства «Захід»по сумах фактичних витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України “Про наукову та науково-технічну діяльність”, і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів становить 5412,80 грн.
Відповідно до п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 р. № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 даного Положення передбачено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування, забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення повного і своєчасного фінансування витратна виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються з коштів Пенсійного фонду України.
Відповідно до п. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Внаслідок невиконання відповідачем своїх обов'язків по сплаті заборгованості в розмірі 5412,80 грн., бюджету Пенсійного фонду завдано збитків, чим відповідно порушені інтереси та завдано школи державі шляхом підриву державної політики в галузі пенсійного забезпечення та створення належних умов для виплати пенсій.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно зі ст. 23 Закону, спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.
Представник відповідача належних доказів сплати заборгованості суду не надав.
Оскільки позивач, як суб’єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з Державного науково-виробничого підприємства «Захід»заборгованості в розмірі 5412,80 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Державного науково-виробничого підприємства «Захід»ідентифікаційний номер 14307819 заборгованості по відшкодуванню коштів на виплату різниці між сумами пенсій у розмірі 5412,80 грн. (п»ять тисяч чотириста дванадцять грн. 80 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва за реквізитами: р/р 256053012612 в Головному управлінні Ощадбанку по м. Києву та Київській області, МФО 322669, код ЄДРПОУ 22869431.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова прийнята у скороченому провадженні виконується негайно.
Суддя І.В. Смолій