Постанова № 25823798, 31.08.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.08.2012
Номер справи
2а-11865/12/2670
Номер документу
25823798
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

31 серпня 2012 року № 2а-11865/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Віруцькій О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні подання

Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м.Києва Державної податкової служби до Концерну "Військторгсервіс" про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з поданням про зупинення видаткових операцій на рахунках Концерну «Військторгсервіс».

В обґрунтування подання податкова інспекція зазначила, що у зв'язку із наявністю у відповідача заборгованості перед бюджетом податковим органом прийнято рішення про опис майна у податкову заставу також направлено лист з вимогою надати документи для опису майна, проте відповідач вимог податкового органу не виконав, що відповідно до ст. 89 Податкового Кодексу України є підставою для звернення до суду про зупинення видаткових операцій.

Концерн «Військторгсервіс» в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, проте не заперечував проти наявності податкового боргу та зазначив, що концерн має скрутне матеріальне становище.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника заявника, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Концерн «Військторгсервіс» знаходиться на обліку у Державній податковій інспекції у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби.

З наявних у справі доказів вбачається, що Концерн «Військторгсервіс»має заборгованість перед бюджетом у розмірі 1744632,13 грн., в тому числі: з податку на додану вартість 1 488 943,36 грн., з податку на прибуток -4018,48 грн., з земельного податку з юридичних осіб -62908,14 грн., по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства -5634,71 грн., частині чистого прибутку -3356,84 грн., штрафні санкції за порушення законодавства -86,00 грн. Доказів сплати суми податкового боргу станом на день розгляду справи в суді сторонами не надано.

Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

По податку на додану вартість: з матеріалів справи вбачається, що відповідачем до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби подано: 20.06.2012 декларації з податку на додану вартість за травень 2005 року, 13.06.2012 відповідачем подано уточнюючий розрахунок з податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за квітень 2012 року, 17.05.2012 відповідачем подано уточнюючий розрахунок з податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень 2012 року, та за лютий 2012 року, 20.04.2012 відповідачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2012 року.

По податку на прибуток: 09.08.2012, 07.05.2012 відповідачем подано податкові декларацію з податку на прибуток за відповідні звітні періоди.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів справи вказані податкові зобов'язання відповідачем не сплачені.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що 13.06.2012 Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби, на підставі акту від 13.06.2012 №4262/15-2-33689922 про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість (з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов'язань), прийнято податкове повідомлення-рішення №0031661504. Судом встановлено, що вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем поштовим повідомленням 27.06.2012.

Також. судом встановлено, що на підставі акту Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби, про результати позапланової виїзної документальної перевірки концерну «Військторгсервіс»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період діяльності з 01.04.2012 по 30.04.2012 в частині питань встановлених розбіжностей з ТОВ «Метро Кеш енд Кері Україна», прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.07.2012 №0003482208, яке отримано представником відповідача 16.07.2012.

Докази оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень в матеріалах справи відсутні.

Підпунктом 14.1.127 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п. 87. 1 ст. 87 Податкового Кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Відповідно до п. 89.1, 89.2 ст. 89 Податкового Кодексу України право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу. Право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку та у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.

17.05.2012 Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби прийнято податкову вимогу, яка отримана відповідачем поштовим повідомленням 19.06.2012.

Згідно п. 89.3 Податкового Кодексу України опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.

17.05.2012 заступником начальника Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби прийнято рішення №1377 про опис майна у податкову заставу.

Як вбачається з матеріалів справи, Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі м. Києва скеровано на адресу Концерну «Військторгсервіс» вимогою надати перелік необхідних документів для опису активів у податкову заставу та забезпечення доступу до відповідних активів податковому керуючому підприємства.

Пунктом 89.4 Кодексу передбачено, що у разі якщо платник податків не допускає податкового керуючого для здійснення опису майна такого платника податків у податкову заставу та/або не подає документів, необхідних для такого опису, податковий керуючий складає акт відмови платника податків від опису майна у податкову заставу.

Станом на 28.08.2012 вимога податкового органу виконана не була, у зв'язку з чим податковим керуючим складено акт відмови платника податку від опису майна у податкову заставу №2 від 28.08.2012.

Згідно п. 89.4 Кодексу орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, заборону відчуження таким платником податків майна та зобов'язання такого платника податків допустити податкового керуючого для опису майна у податкову заставу.

Відповідно до п. 89.4 Кодексу зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та заборона відчуження таким платником податків майна діють до дня складення акта опису майна платника податків у податкову заставу податковим керуючим або акта про відсутність майна, що може бути описано у податкову заставу, або погашення податкового боргу в повному обсязі. Податковий керуючий не пізніше робочого дня, що настає за днем складення зазначених у цьому пункті актів, зобов'язаний надіслати банкам та іншим фінансовим установам рішення про складення таких актів. Таке рішення є підставою для поновлення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Відповідно до ст.91.4 ПК України, у разі якщо платник податків, що має податковий борг, перешкоджає виконанню податковим керуючим повноважень, визначених цим Кодексом, такий податковий керуючий складає акт про перешкоджання платником податків виконанню таких повноважень у порядку та за формою, що встановлюються центральним органом державної податкової служби.

Орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Строк, на який можуть бути зупинені видаткові операції, визначається судом, але не більше двох місяців.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Отже, з аналізу норм Податкового Кодексу України вбачається, що зупинення видаткових операцій платника податку є виключним засобом забезпечення виконання обов'язків податковим керуючим щодо опису майна такого платника у податкову заставу з метою забезпечення погашення податкового боргу в повному обсязі.

Враховуючи, що у відповідача існує податковий борг та ним не надано на вимогу податкового органу документів, необхідних для опису майна та виконання податковим керуючим його обов'язків, суд дійшов висновку, що подання підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 69-71, 94, 158-163, 167,1833 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Задовольнити подання Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Державної податкової служби.

2. Зупинити видаткові операції на рахунках Концерну «Військтрогсервіс»(код ЄДРПОУ 33689922) до моменту настання обставин передбачених п. 89.4 ст. 89 Податкового кодексу України.

3. Постанова підлягає негайному виконанню.

Апеляційний перегляд постанови суду першої інстанції здійснюється за загальною процедурою, визначеною статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.І. Келеберда