Постанова № 25822971, 06.08.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.08.2012
Номер справи
2а-5491/12/2670
Номер документу
25822971
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

06 серпня 2012 року 11:50 № 2а-5491/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Гладії А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Алусто»

до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби

про визнання дій протиправними

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Алусто»(надалі - Товариство, позивач) звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби (надалі –відповідач, податковий орган) про визнання протиправними дій щодо проведення зустрічної звірки.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 квітня 2012 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, які обгрунтовані тим, що відповідачем не було дотримано вимог законодавства, яке регулює порядок проведення зустрічних звірок, зокрема не надіслано запит про надання інформації та її документальне підтвердження, складено акт про неможливість проведення такої звірки замість довідки, який за своїм змістом на думку позивача свідчить про проведення відповідачем перевірки.

Представник відповідача в судових засіданнях та письмових запереченнях проти позову заперечив, вказуючи, що податковим органом дотримано усіх вимог чинного законодавства при проведенні зустрічної звірки, включаючи надсилання запиту про надання інформації. Доводи позивача щодо змісту акту про неможливість проведення зустрічної звірки вважає безпідставними та надуманими.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, враховуючи заперечення відповідача , всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову, виходячи з наступного.

Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби складено акт від 05.04.2012р. № 629/22-8/23167004 про неможливість проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Алусто»з питань дотримання вимог податкового законодавства при проведенні фінансово-господарських відносин з ТОВ «Уральські метали»за період з 01.11.2011р. по 30.11.2011р.

Згідно висновків вказаного акту зустрічну звірку ТОВ «Алусто»щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період з 01.11.2011р. по 30.11.2011р. провести неможливо.

Відповідно до п.п.73.5 ст.73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження господарських виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Правовідносини щодо проведення податковими органами зустрічних звірок платників податків деталізовані нормами Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок (затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010р. №1232; (далі - Порядок №1232), пунктом 3 якого передбачено, що з метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних. Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.

За приписами п.4 Порядку №1232 орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Таким чином, обов'язковою умовою проведення зустрічної звірки є направлення податковим органом платнику податків запиту про подання інформації та її документального підтвердження.

Як встановлено судом, ДПІ у Печерському районі м. Києва надіслано рекомендованим листом на адресу позивача запит від 14.03.2012р. №109/10/22-210 про надання інформації на, який відповіді позивач не надав. Підтвердженням надіслання запиту є наявна в матеріалах справи копія фіскального чеку УДППЗ «Укрпошта»від 15.03.2012р.

Таким чином доводи позивача щодо відсутності вказаного запиту суд вважає необґрунтованими та непідтвердженими.

Отже, ДШ у Печерському районі м. Києва з метою проведення зустрічної звірки вчинили всі можливі дії для отримання інформації та її документального підтвердження.

За приписами «Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок»затверджених Наказом ДІІА України від 22 квітня 2011 року N 236 (далі - Методичні рекомендації №236), зокрема п. 4.4 встановлює, що у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання .

Відповідно до п. 4.6 Методичних рекомендацій №236 за результатами проведення зустрічної звірки складається Довідка про результати проведення зустрічної звірки.

Таким чином, Методичні рекомендації №236 встановлюють два види оформлення результатів зустрічних звірок, а саме результати оформлюються у формі «Довідки про результати проведення зустрічної звірки», або у формі «Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання».

Враховуючи викладене, ДПІ у Печерському районі м. Києва ДПС складено акт від 05.04.2012 №629/22-8/23167004 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Алусто».

Беручи до уваги наведене суд не бере до уваги доводи позивача про необхідність складання довідки про неможливість проведення зустрічної звірки.

Також в судовому засіданні представником відповідача було підтверджено помилку у вступній частині акту від 05.04.2012р. № 629/22-8/23167004, оскільки замість слів «про неможливість проведення зустрічної звірки» було зазначено «про неможливість проведення документальної позапланової виїзної перевірки», яка змістовно також мала місце у описовій частині акту.

Суд звертає увагу на те, що згідно змісту вказаного акту податковим органом не зроблено жодних висновків щодо наявності порушень вимог податкового законодавства з боку позивача, не винесено податкових повідомлень-рішень, натоміть вказано про неможливість проведення зустрічної звірки.

Таким чином суд приймає до уваги доводи відповідача про наявність вищевказаної помилки та вважає, що податковим органом фактично були вчинені дії на проведення зустрічної звірки, яка в силу наведених вище обставин проведена не була, про що зафіксовано у акті від 05.04.2012р.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на сих ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи все вищевикладене, беручи до уваги досліджені судом обставини та правові норми, суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.

Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Вєкуа Н.Г.

постанова складена у повному обсязі 13 серпня 2012 року