ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/2941/11
"27" жовтня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Баранюка А.З.
при секретарі Дудар М.В.
за участю:
прокурора - Житовецької О.А.;
представника позивача - Туцького Ю.В.;
представників відповідача - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу
за адміністративним позовом Тернопільського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
Тернопільський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 510,00 грн.
Представник позивача та прокурор в судовому засіданні позов підтримали в повному обсязі та просили його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час, місце і дату проведення судового засідання був належним чином повідомлений. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав. За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши адміністративний позов, дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до витягу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець Кременецькою районною державною адміністрацією 18.10.2005 року.
Згідно з ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Так, згідно частини 3 цієї статті, для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі необхідно мати ліцензію та інші документи, передбачені законодавством України.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
19.05.2011 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Тернопільській області складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 239562, яким встановлено відсутність ліцензійної картки у ОСОБА_2 при здійсненні ним пасажирських перевезень на автомобілі ВАЗ, номерний знак НОМЕР_1, облаштованому як таксі.
15.07.2011 року т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Тернопільскій області щодо ОСОБА_2 винесено постанову № 133917 про застосування фінансових санкцій на суму 510,00 грн. за порушення, передбачені абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому п. 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567 до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду не оскаржувалася.
Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі. Відповідно до п.п. 5, 12 Порядку державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Відповідно до п. 20 при виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.
У відповідності до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, інд. код НОМЕР_2) 510 грн. фінансових санкцій в дохід Державного бюджету України на рахунок Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства у Тернопільській області № 31118106700002, МФО 838012, код платежу 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», код одержувача коштів 23588119.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 186 Кодексу адміністративного судочинства.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Баранюк А.З.
копія вірна
Суддя Баранюк А.З.