Постанова № 25822342, 26.07.2011, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2011
Номер справи
2-а/1970/1959/11
Номер документу
25822342
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/1959/11

"26" липня 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:

судді Баранюк А.З.

при секретарі судового засідання Дудар М.В.

за участю: представників позивача - Креховця В.І., Лихач А.Я.

представника відповідача - нез'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській область до Гримайлівської обласної комунальної санаторної школи-інтернату для дітей із захворюванням органів травлення про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській область (надалі -позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Гримайлівської обласної комунальної санаторної школи-інтернату для дітей із захворюванням органів травлення (надалі -відповідач) про виконання пункту 2 обов'язкових вимог, а саме донарахування та виплати лікарняних в сумі 1029,95 грн. та стягнення з відповідача на користь обласного бюджету з відповідача 38360,33 грн. незаконних видатків.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до п.1.3.1 плану контрольно-ревізійної роботи Контрольно-ревізійного відділу в Гусятинському районі на І квартал 2011 року проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Гримайлівської обласної комунальної санаторної школи-інтернату для дітей із захворюванням органів травлення за період з 01.05.2008 року по 01.02.2011 року. Ревізією було встановлено незаконних видатків на заробітну плату в сумі 38360,33 грн. та недонарахування лікарняних в сумі 1029,95 грн. На момент розгляду справи відповідачем донараховано лікарняні так відшкодовано 30709,14 грн.

Представник Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області Креховець В.І. надав до суду клопотання, в якому зазначив, що у зв'язку з частковим відшкодуванням відповідачем порушень, встановлених ревізією, позивач зменшує позовні вимоги та просить зобов'язати Грималійвську обласну комунальну санаторну школу-інтернат для дітей із захворюванням органів травлення виконати в повному обсязі п. 7 обов'язкових вимог від 28.03.2011 року № 19-21-22-14/213 в частині відшкодування зайво виплаченої заробітної плати в сумі 874,44 грн. та виконати п. 8 вимог щодо відшкодування зайво виплаченої заробітної плати в сумі 5844,75 грн., та просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Представник позивача Лихач А.Я. також пояснила, що зазначені кошти підлягають поверненню до обласного бюджету.

Представник відповідача пояснив, що відповідачем вже нараховано лікарняні та відшкодовано 30709,14 грн. зайво здійснених витрат. Щодо повернення в обласний бюджет 6719,19 грн. заперечив, оскільки ці кошти повинні бути повернуті в касу Гримайлівської обласної комунальної санаторної школи-інтернату для дітей із захворюванням органів травлення. В останнє судове засідання представник відповідача не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи.

Враховуючи достатність доказів суд визнав за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Гримайлівська обласна комунальна санаторна школа-інтернат для дітей із захворюванням органів травлення 48210, провулок Пилипа Орлика, 20, смт. Гримайлів, Гусятинського району, код ЄДРПОУ 04590926, належить до спільної власності територіальних громад Тернопільської області, засновником школи-інтернату є Тернопільська обласна рада.

Відповідно до п.1.3.1 плану контрольно-ревізійної роботи Контрольно-ревізійного відділу в Гусятинському районі на І квартал 2011 року була проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності Гримайлівської обласної комунальної санаторної школи-інтернату для дітей із захворюванням органів травлення за період з 01.05.2008 року по 01.02.2011 року, за результатами якої складено акт від 21.03.2011 року № 21-22/9. Ревізією було встановлено невиплату лікарняних в сумі 1029,95 грн. та незаконні видатки на заробітну плату в сумі 38360,33 грн.

28.03.2011 року листом № 19-21-22-14/213 Контрольно-ревізійним управлінням в Гусятинському районі було направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень.

На час розгляду справи відповідачем не повернуто незаконні видатки по заробітній платі в сумі 874,44 грн. на виконання п. 7 вимог стосовно повернення до обласного бюджету 1238,45 грн. доплат працівникам за суміщення професій, які виплачувались з порушенням п.4 Наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 р. № 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ".

Також не виконано п.8 вимог щодо відшкодування переплати заробітної плати в сумі 5844,75 грн., виплаченої з порушенням постанови Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. № 695 "Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва".

Повноваження контрольно-ревізійної служби визначені Законом України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні".

Статтею 2 Закону визначено, що головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і організаціях, які отримують (отримували в період, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували в період, який перевіряється).

Пунктом 7 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»передбачено право органів державної контрольно-ревізійної служби пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Відповідно до ч.2 ст.15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

На даний час відповідачем залишаються невиконаними вимоги щодо відшкодування зайво виплаченої заробітної плати в сумі 6719,19 грн.

Пунктом 10 ст. 10 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" передбачено право органів КРУ звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Оскільки, відповідач в порушення вимог ч. 2 ст. 15 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" зобов'язань щодо усунення виявлених ревізією порушень не виконав в повному обсязі позовні вимоги про зобов'язання відповідача виконати вищезазначені вимоги є підставними та підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Грималівської обласної комунальної санаторної школи-інтернату для дітей із захворюванням органів травлення в дохід обласного бюджету кошти в сумі 6719 грн. 19 коп. (банк одержувач - ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012, номер рахунку 31414544700001, код банку 2358819, код надходжень 24060300).

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги у порядку і строки, передбачені статтями 186 Кодексу адміністративного судочинства.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 01 серпня 2011 року.

Головуючий суддя Баранюк А.З.

копія вірна

Суддя Баранюк А.З.