ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/2144/11
"03" серпня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
судді Баранюка А.З.
при секретарі судового засідання Дудар М.В.
за участю:
прокурора Житовецької О.А.
представника позивача Туцького Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засідані в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом Тернопільського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Тернопільський транспортний прокурор звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Тернопільській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Представники позивача та прокурор в судовому засіданні позов підтримали в повному обсязі та просили його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час, місце і дату проведення судового засідання був належним чином повідомлений. Наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав. За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши адміністративний позов, дослідивши наявні в матеріалах справи докази суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Так, згідно цієї статті, для водія автобуса таким документами є посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
21.04.2011 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Чернівецькій області складено акт № 003591 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезення пасажирів. Під час перевірки ОСОБА_2 в м. Чернівці по вул. Руській під час перевезення пасажирів на належному йому автомобілі марки Volkswagen LT 35 D, державний номерний знак НОМЕР_1 виявлено відсутність ліцензійної картки та договору із замовником. З пояснень ОСОБА_2 вбачається, що на момент проведення перевірки він готував документи для отримання ліцензії.
07.06.2011 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Тернопільскій області щодо ОСОБА_2 винесено постанову № 124976 про застосування фінансових санкцій на суму 1700,00 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому п. 32 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567 до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду не оскаржувалась.
Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.Києві та м.Севастополі. Відповідно до п.п. 5, 12 Порядку державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Відповідно до п. 20 при виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.
У відповідності до п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 (48751, АДРЕСА_1) 1700 грн. фінансових санкцій в дохід Державного бюджету України на рахунок Державного казначейства у м. Тернополі в Головному управлінні Державного казначейства у Тернопільській області № 31118106700002, МФО 838012, код платежу 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", код одержувача коштів 23588119.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановлення постанови апеляційної скарги у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Баранюк А.З.
копія вірна
Суддя Баранюк А.З.