Постанова № 25821545, 14.07.2012, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2012
Номер справи
1170/2а-2200/12
Номер документу
25821545
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УКРАЇНА -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 липня 2012 року Справа № 1170/2а-2200/12

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Чубари Н.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до Державного підприємства „Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2" Державного агентства резерву України про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Кіровоградська об'єднана державна податкова інспекція Кіровоградської області Державної податкової служби звернулася до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства „Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2" Державного агентства резерву України щодо стягнення з відповідача заборгованості розмірі 73919,11 грн.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що за відповідачем рахується податковий борг по земельному податку в сумі 73919,11 грн., в т.ч. пеня в сумі 855,27 грн.

06.05.2010 р. було сформовано першу податкову вимогу № 1/507, яку відповідачем отримано 11.05.2010 р.

10.06.2010 р. було сформовано другу податкову вимогу № 2/710, яку відповідачем отримано 10.06.2010 р.

На час звернення до суду, відповідачем податковий борг в сумі 73919,11 грн. не погашено.

13.07.2012 р. відповідачем подано до суду письмові заперечення, в яких посилається про неможливість своєчасно розрахуватися у зв'язку зі скрутним фінансовим становищем підприємства. (а.с.33)

Суд, дослідивши надані сторонами докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції, зокрема, виконують такі функції як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.

Відповідно до абз. 1-2 ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Підпунктом 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 41.1.1. п.4.1. ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема, органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2. цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Органом стягнення, у відповідності до приписів п.п. 14.1.137. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, є державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п. 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Згідно поданого підприємством податкової декларації земельного податку за 2011 рік №9000139925, відповідачем самостійно обчислено суму податкового зобов'язання по земельному податку, не сплачено, нараховано податковим органом по строку сплати: 30.01.2012 р. за грудень 2011 року в сумі 19220,44 грн.

В зв'язку з частковим погашенням боргу в розмірі 3817,92 грн., борг складає 15402,52 грн.

Згідно поданого підприємством податкової декларації земельного податку за 2012 рік №9004520904, відповідачем самостійно обчислено суму податкового зобов'язання по земельному податку, не сплачено, нараховано податковим органом по строку сплати:

- 01.03.2012 р. за січень 2012 року в сумі 19220,44 грн.

- 30.04.2012 р. за лютий 2012 року в сумі 19220,44 грн.

- 30.05.2012 р. за березень 2012 року в сумі 19220,44 грн.

За відповідачем рахується пеня в сумі 855,27 грн. (а. с. 3 -8)

Загальна сума податкового боргу Державного підприємства „Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2" Державного агентства резерву України" складає 73919,11 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника. (а. с. 14 -27)

Відповідно до п.п.16.1.3. п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

У відповідності до п. п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) -протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно п.54.1., п.54.2 ст.54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до 57.1 ст.57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг -сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.14.1.39 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності;

Згідно п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, а тому податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, є узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до абз. 1 п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно з п. 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.5 статті 59 передбачено, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

06.05.2010 р. було сформовано першу податкову вимогу № 1/507, яку відповідачем отримано 11.05.2010 р., що підтверджується зворотнім повідомленням про вручення поштової кореспонденції. (а. с. 9)

10.06.2010 р. було сформовано другу податкову вимогу № 2/710, яку відповідачем отримано 10.06.2010 р. (а.с.10)

Станом на час розгляду даної адміністративної справи відповідачем не надано жодного доказу, підтверджуючого часткову сплату боргу, який не переривався з моменту його виникнення.

Отже, у встановлені строки відповідачем заборгованість в розмірі 73919,11 грн. не сплачена.

На підставі викладеного, враховуючи те, що відповідачем на час розгляду справи не сплачений податковий борг в сумі 73919,11 грн., що підтверджено перевіреними судом доказами, суд дійшов висновку, що вимоги податкового органу є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Крім того, 13.07.2012 р. в письмових запереченнях відповідач просить розстрочити податковий борг в сумі 73 919,11 грн. на 10 місяців, а саме: щомісячно в сумі 7391,91 грн. (а. с. 33)

Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Згідно ч. 4 ст. 257 КАС України примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України „Про виконавче провадження".

З матеріалів справи вбачається, що станом на 13.07.2012 р., справа № 1170/2а-2200/12 за адміністративним позовом Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області Державної податкової служби до Державного підприємства „Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2" Державного агентства резерву України про стягнення заборгованості знаходиться на розгляді в скороченому провадженні у відповідності до п. 4 ст. 183-2 КАС України.

Виконавчий лист по примусовому виконанню рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду по даній справі не видавався та позивачем не отримувався, а відтак, постанова суду в порядку Закону України „Про виконавче провадження" на виконанні у відповідному органу державної виконавчої служби України не знаходиться.

За таких обставин, заява про розстрочення виконання судового рішення подана відповідачем передчасно.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що заява про розстрочення виконання рішення суду є необґрунтованою та не підлягає задоволенню.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства „Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2" Державного агентства резерву України, який має податковий борг, кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника на частину суми податкового боргу в розмірі 73919 (сімдесят три тисячі дев'ятсот дев'ятнадцять) грн. 11 коп. на користь державного бюджету України на рахунок: отримувач: Міськфінуправління Банк: ГУДКСУ у Кіровоградській області МФО 823016 ЗКПО банка: 38037409 рахунок: 33212811700002 код платежу:13050100.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Н.В.Чубара