Справа №: 1424/1956/2012 Провадження №2-а/1424/151/2012
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2012 року суддя Южноукраїнського міського суду
Миколаївської області Франчук О. Д.,
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Відділу державної виконавчої служби Южноукраїнського міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Южноукраїнського міського управління юстиції, в якому просить визнати дії відповідача протиправними, скасувати постанову ВДВС від 06.08.2012 року «Про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу» та визнати недійсним акт «Про оголошення прилюдних торгів, такими що не відбулися та передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу».
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів віднесено спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб'єктом владних повноважень згідно з п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як видно з позовної заяви предметом спору у справі є виконання судового рішення у цивільній справі та здійснення виконавчого провадження.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 3 від 13.12.2010 року «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби», до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених ч. 2 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження" (606-14), крім тих, відносно яких законом установлено інший, виключний порядок їх оскарження. Зокрема, розділом VII Цивільного процесуального кодексу України (1618-15) від 18 березня 2004 року визначено інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами цивільного судочинства, тому такі спори не належать до юрисдикції адміністративних судів.
Відповідно до ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що ОСОБА_2 являється стороною виконавчого провадження, а саме боржником.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
В силу ч. 5 ст. 109 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до Відділу державної виконавчої служби Южноукраїнського міського управління юстиції про визнання дій протиправними та скасування постанови.
Роз'яснити позивачу, що вказана справа повинна розглядатись місцевим загальним судом в порядку цивільного судочинства.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Южноукраїнського міського суду О. Д. Франчук