УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" травня 2012 р.справа № 2а-9132/10/0470
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Чепурнова Д.В.
суддів: Поплавського В.Ю. Сафронової С.В.
при секретарі судового засідання: Хімушкіній О.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Комунального підприємства «ОСОБА_1 виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року у справі за адміністративним позовом Комунального підприємства «ОСОБА_1 виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»до ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби України про скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
КП «ОСОБА_1 виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»
звернулося з вищевказаним позовом до ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби України в якому, просило скасувати податкові повідомлення-рішення №00004621530/0/56488 (№00004621530/1/4537).
В обґрунтування позову посилається на те, що виплачуючи в першу чергу заробітну плату відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати», позивач не мав можливості проводити своєчасну сплату податкового зобов'язання з надходження збору за спеціальне використання водних ресурсів, внаслідок чого утворилась заборгованість перед Нікопольською ОДПІ, на яку нараховується штраф. Крім того, співробітники Нікопольської ОДПІ шляхом перекидання платежів за поточний період на погашення податкових зобов'язань минулих періодів штучно створюють податковий борг по поточним зобов'язанням.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року в задоволені позову було відмовлено.
Не погодившись з прийнятим рішенням, КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просило постанову суду скасувати та прийняти нове рішення яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В письмових запереченнях на апеляційну скаргу Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби просить відмовити в її задоволенні та залишити без змін постанову суду першої інстанції.
На підставі ст. 55 КАС України судом допущено заміну первісного відповідача Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції на Нікопольську об'єднану державної податкову інспекцію Дніпропетровської області Державної податкової служби
В судове засідання апеляційної інстанції сторони не з'явились, про час та місце слухання справи повідомлялися належним чином, а тому відповідно до ст. 41 КАС України фіксування судового засідання не здійснюється.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 18 грудня 2009 року посадовою особою Нікопольської ОДПІ проведено перевірку КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»з питання своєчасності сплати до бюджету збору за спеціальне використання водних ресурсів за період з 05 жовтня 2009 по 18 грудня 2009 року, за результатами якої складено Акт від 18 грудня 2009 року №2522/153.03341339 (а.с. 41-43).
Перевіркою встановлено порушення пункту 14 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1999 року №1494, та підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ, в частині несвоєчасної сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів: за ІІ квартал 2009 року по строку 17 серпня 2009 року у сумі 38821,74 грн., за ІІІ квартал 2009 року по строку 19 серпня 2009 року у сумі 13543,91 грн.
За результатами перевірки у відношенні позивача винесено податкове повідомлення-рішення від 30 грудня 2009 року №00004621530/0/56488, за яким позивачу визначено суму штрафу за платежем «збір за спеціальне використання водних ресурсів»у розмірі 10641,33 грн. (а.с. 46). Податкове повідомлення-рішення направлено позивачу поштою та вручено 04 січня 2010 року (а.с. 47).
Не погодившись із податковим повідомленням-рішенням від 30 грудня 2009 року №00004621530/0/56488, КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»оскаржило зазначене рішення до Нікопольської ОДПІ (а.с. 9).
Нікопольською ОДПІ за результатами розгляду скарги винесено рішення від 04 лютого 2010 року, яким податкове повідомлення-рішення від 30 грудня 2009 року №00004621530/0/56488 на суму 10641,33 грн. залишено без змін, а скаргу без задоволення.
За результатами апеляційного оскарження податкового повідомлення-рішення №00004621530/0/56488 Нікопольською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення №00004621530/1/4537 від 04.02.2010 року, яке було отримано позивачем 08.02.2010 року (а.с.8).
КП «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства»було подано до Нікопольської ОДПІ розрахунки по збору за спеціальне використання водних ресурсів:
- за II квартал 2009р. (вх. № 9000787326 від 17.08.2009р.), яким самостійно нараховане до сплати суму податкового зобов'язання в розмірі 38 821,74 грн., строк сплати зазначеного податкового зобов'язання - 17.08.2009р.;
- за III квартал 2009р. (вх. № 9000305545 від 10.07.2009р.), яким самостійно нараховане до сплати суму податкового зобов'язання в розмірі 13 543,91 грн., строк сплати зазначеного податкового зобов'язання - 19.08.2009р.
Статтею 1 цього Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) визначено податковий борг як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов'язання.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону №2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Згідно підпункту 5.3.1 пункту 5.3 цієї статті, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Таким чином зазначені суми є узгодженими.
Згідно із підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф: при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Зазначені у розрахунку суми податкового зобов'язання були сплачені позивачем із затримкою більше 90 днів, що є підставою для нарахування штрафних (фінансових) санкцій згідно із підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181. Тому відповідачем нараховане позивачу штрафні санкції у розмірі 50 відсотків від суми узгодженого зобов'язання - в сумі 10641,33 грн.
Згідно з приписами пункту 7.7 статті 7 Закону України № 2181 податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними а податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.
Письмові матеріали справи не підтверджують факт перерозподілу податковим органом платежів на погашення податкових зобов'язань за ІІ та ІІІ квартали 2009 року на погашення податкових зобов'язань минулих періодів.
Враховуючи вищезазначені обставини та норми чинного законодавства, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції об'єктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, застосував до правовідносин, які виникли між сторонами по справі, норми права які регулюють саме ці правовідносини, зроблені судом першої інстанції висновки відповідають фактичним обставинам справи та підтверджуються зібраними по справі доказами, рішення суду прийнято без порушення норм процесуального та матеріального права.
Доводи апеляційної скарги спростовуються дослідженими по справі доказами і не можуть бути підставою для скасування постанови суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 198, ст.ст. 200, 205, 206 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Комунального підприємства «Нікопольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» - залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16 травня 2011 року -залишити без змін.
Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий: Д.В. Чепурнов
Суддя: В.Ю. Поплавський
Суддя: С.В. Сафронова