Постанова № 2580, 05.06.2006, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
05.06.2006
Номер справи
17/147
Номер документу
2580
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"05" червня 2006 р.

Справа № 17/147

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Таран С. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 17/147

за позовом: Новоукраїнського районного центру зайнятості, м. Новоукраїнка Кіровоградської області

до відповідача: Новоукраїнського житлово-комунального підприємства, м. Новоукраїнка Кіровоградської області

про стягнення 6 349,02 грн.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача - Дмитрієв М.О. , довіреність № 252 від 07.04.05 , головний спеціаліст-юрисконсульт;

від відповідача - участі не брали ;

Подано позов про стягнення з Новоукраїнського житлово-комунального підприємства 6349,02 грн. заборгованості по страховим внескам на випадок безробіття за період з листопада 2004 року по лютий 2006 року та 823,56 грн. пені за їх несвоєчасну сплату за період з 01.11.2004 р. по 01.02.2006 р.

В судове засідання відповідач не з'явився, про причини неявки не повідомив, хоча належним чином сповіщений про час і місце розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення №271559 від 19.05.2006 року (а.с. 21); відзив на позовну заяву не подав, позовні вимоги не заперечив.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.

Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури покладено функції представництва інтересів держави у суді.

Згідно пунктів 1, 11 Положення про Новоукраїнський районний центр зайнятості на центр, який користується правами юридичної особи, має самостійний баланс, реєстраційний рахунок Державного казначейства, покладені функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до вимог пункту 2 статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" робочі органи фонду уповноважені вести реєстрацію платників страхових внесків, проводити збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

Новоукраїнське житлово-комунальне підприємство зареєстровано як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування України на випадок безробіття (а.с. 18).

Відповідно до статей 17, 19, підпункту 2 пункту 2 статті 35 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески на випадок безробіття, а саме: один раз на місяць в день одержання коштів на оплату праці.

В порушення вказаних вимог Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач при виплаті зарплати не сплатив страхові внески на випадок безробіття.

Як вбачається із матеріалів справи повноважною особою позивача 27.02.2006 року проводилась перевірка правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За результатами вказаної перевірки було складено акт перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття №22 від 27.02.2006 року, яким зафіксовано несвоєчасну сплату страхових внесків відповідачем (а.с. 6-9).

Відповідно до вимог пункту 3 статті 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені статтею 38 цього Закону.

Пунктом першим статті 38 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” встановлено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

На підставі вказаного вище акту перевірки та з урахуванням викладених норм розпорядженням №40 про стягнення коштів та застосування фінансових санкцій від 03.04.2004 року за несвоєчасне перерахування страхових внесків відповідачу за період з 01.11.2004 р. по 01.02.2006 р. нараховано пеню на загальну суму 823,56 грн. (а.с. 10).

Вказане розпорядження відповідачем отримано 13.04.2006 року, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні №373 (а.с. 13).

У відповідності до статті 12 Закону України "Про зайнятість населення" рішення про застосування економічних санкцій може бути оскаржене до вищестоящого за підпорядкованістю органу, а також до суду в порядку, встановленому чинним законодавством.

Докази оскарження вказаного розпорядження відповідачем суду не подано.

Враховуючи відсутність в матеріалах справи доказів сплати боргу (недоїмки) в сумі 5525,46 грн. та пені в сумі 823,56 грн. за несвоєчасну сплату страхових внесків позовні вимоги заявлені обґрунтовано і повністю підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160, 162, 163, частинами 1-4 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 6 "Прикінцевих та перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Новоукраїнського житлово-комунального підприємства (27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Воровського, 83/14, р/р №26001328 в ВОБУ №3017 м. Новоукраїнка, МФО 323914, код 23221436) на користь Новоукраїнського районного центру зайнятості (27100, Кіровоградська область, м. Новоукраїнка, вул. Леніна, 52/1, р/р №37173975900322 в УДК у Кіровоградській області, МФО 823016, код 23900522) – 5525,46 грн. заборгованості по страховим внескам на випадок безробіття та 823,56 грн. пені за їх несвоєчасне перерахування за період з 01.11.2004 року по 01.02.2006 року.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 08.06.2006 року.

Суддя

С.В. Таран