Постанова № 25782665, 28.08.2012, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.08.2012
Номер справи
2а-4675/10/1770
Номер документу
25782665
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-4675/10/1770

28 серпня 2012 року 15год. 05хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Бондаренко В.Ю. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: не з'явився,

податкового органу: представник не з'явився,

відповідача: представник не з'явився,

третьої особи позивача: представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області доСуб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафу в сумі 1700,00 грн.,ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафу в сумі 1700,00 грн., застосованого Постановою про застосування фінансових санкцій № 0279 від 26.04.2010 року.

Прокурор в судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому зазначає, що він позовні вимоги заявлені, в адміністративному позові, підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу без його участі.

Представник Державної податкової інспекції у м. Рівне в судове засідання не прибув, подав клопотання, в якому просить розглянути справу без його участі.

Від представника третьої особи на стороні позивача - Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області - надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач позовне не визнав, подав письмове заперечення (а.с.37-39). В запереченні вказує, що Постанова про застосування фінансових санкцій № 0279 від 26.04.2010 року є протиправною, оскільки СПД ОСОБА_2 притягнуто до відповідальності за порушення, яке ним допущено не було. В судове засідання відповідач не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.56). Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представників сторін на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Водій, що здійснює внутрішнє перевезення вантажів, повинен мати ліцензійну картку.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області 17.03.2010 року на 322 км + 100 м а/д Київ-Чоп, здійснено перевірку транспортного засобу ЗИЛ 131, номерний знак НОМЕР_1, під час якої встановлено, що водій надавав послуги з перевезення вантажу без оформлення ліцензійної картки, в результаті якої було складено акт № 172131 від 17.03.2010 року (а.с.9), який був підписаний водієм без зауважень.

Відповідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року № 1567, винесено постанову № 0279 від 26.04.2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (а.с.6).

Відповідачем вищевказана постанова була оскаржена в судовому порядку.

Провадження у справі зупинялось до набрання законної сили рішенням у справі № 2а-2740/10/1770 за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області про скасування Постанови про застосування фінансових санкцій № 0279 від 26.04.2010 року. Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 05.08.2010 року у справі № 2а-2740/10/1770 в задоволені позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 - відмовлено повністю (а.с.32-33). Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 05.07.2012 року постанова Рівненського окружного адміністративного суду від 05.08.2010 року у справі № 2а-2740/10/1770 залишена без змін (а.с.49-50).

Постанова про застосування фінансових санкцій № 0279 від 26.04.2010 року судом не скасована, отже вона є чинною, а зобов'язання є узгодженим.

На момент розгляду справи судом відповідачем заборгованість не сплачена.

Згідно статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до п.3 ст.50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законодавства.

Відповідно до статті 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Оцінивши надані прокурором докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 1700,00 грн., який перерахувати в дохід Державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р 31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дорошенко Н.О.