Постанова № 25782132, 16.08.2012, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2012
Номер справи
2а-1670/5014/12
Номер документу
25782132
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/5014/12

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Супруна Є.Б.,

при секретарі - Дубовик О.І,

за участю представника відповідача - Дрозда О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Полтавської області до Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кремнчуцької міської ради Полтавської області про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

27 липня 2012 року Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості Полтавської області (далі - Кременчуцький МЦЗ, позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кремнчуцької міської ради Полтавської області (далі - КП "Кременчукводоканал", відповідач) про стягнення штрафу в розмірі річної заробітної плати за вивільненого працівника, що становить 23 224,93 грн.

Мотивуючи свої вимоги позивач зазначив, що за наслідками проведеної перевірки відповідача на предмет дотримання вимог законодавства України по зайнятість населення було складено акт від 05.06.2012 р. №49, яким встановлено порушення підприємством вимог п.5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", а саме - порушення терміну подання до служби зайнятості письмової інформації про фактичне вивільнення відносно одного працівника - ОСОБА_2. За допущене порушення Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Полтавського обласного центу зайнятості на відповідача був накладений штраф, який до цього часу не сплачений, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.

Представник позивача у судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні з тих підстав, що штрафні санкції до підприємства застосовані з пропуском строку давності, встановленого ст. 250 Господарського кодексу України.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши залучені до матеріалів справи та зібрані судом письмові докази, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, суд приходить до наступних висновків.

Як свідчать матеріали справи, 05.06.2012 р. заступником начальника Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Полтавського обласного центру зайнятості та головним спеціалістом Інспекції у присутності начальника відділу кадрів Саржиної Т.В. була проведена перевірка КП "Кременчукводоканал" з питань додержання вимог законодавства України про зайнятість населення за період з січня 2010 року по 01.06.2012 р., про що складено акт перевірки додержання законодавства України про зайнятість населення №49 від 05.06.2012 р.

Перевіркою встановлено, що протягом 2010 року планувалося вивільнення 6 працівників, відповідні звіти за формою 4-ПН "Про заплановане вивільнення працівників" до Кременчуцького МЦЗ подавалися у повному обсязі та своєчасно. Відповідно до наказу КП "Кременчукводоканал" №257з від 08.04.2010 р. гр. ОСОБА_2 вивільнено з посади машиніста насосних установок. Однак, звіт за формою 4-ПН "Про фактичне вивільнення працівників" подано до Кременчуцького МЦЗ лише 01.06.2012 р., тобто з порушенням 10-денного терміну, передбаченого п.5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення".

З урахуванням зазначеного генеральному директору КП "Кременчукводоканал" запропоновано в місячний термін добровільно перерахувати штраф у розмірі 23 224,93 грн. за порушення вимог п.5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення".

Надаючи правову оцінку доводам сторін, суд виходить з наступного.

Відповідно до п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р. №803-ХІІ (далі - Закон №803-ХІІ) при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Згідно з абз.3 ст.492 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган доводить до відома державної служби зайнятості про наступне вивільнення працівника із зазначенням його професії, спеціальності, кваліфікації та розміру оплати праці.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики від 19.12.2005 р. №420 затверджено форми звітності №4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" та №4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення" та інструкції щодо їх заповнення.

Форма звітності №4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" використовується для інформування підприємствами, установами, організаціями, їхніми структурними підрозділами та філіями, незалежно від форми власності та господарювання, а також фізичним особами - роботодавцями державної служби зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків щодо передбачуваного вивільнення працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у т.ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням, тобто на підставі п.1 ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю України. Дана форма звітності подається не пізніше ніж за два місяці до вивільнення працівників.

Форма звітності №4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення" підприємства, установи, організації, їхні структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності, подають до центрів зайнятості за місцем своєї реєстрації як платників страхових внесків з метою інформування про фактичне вивільнення працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у т.ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням, тобто на підставі п.1 ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю України. Дана форма звітності подається десятиденний термін після фактичного вивільнення працівників.

Таким чином, подавши до центру зайнятості відомості про працівника, якого було звільнено більше двох років тому, позивач допустив порушення вимог п.5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", у зв'язку з чим до нього правомірно було застосовано штрафну санкцію.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд відкидає доводи відповідача щодо пропуску позивачем строку давності застосування адміністративно-господарських санкцій, встановленого ст.250 Господарського кодексу України, оскільки про факт вчинення правопорушення суб'єктом господарювання стало відомо лише після подання ним звіту про фактичне вивільнення працівника до центру зайнятості 01.06.2012 р., а не після сплину 10 днів від дня звільнення працівника 08.04.2010 р., як помилково вважає відповідач.

Суму штрафних санкцій у розмірі 23 224,93 грн. підтверджено довідкою про доходи гр. ОСОБА_2 від 05.06.2012 р. (а.с. 8), яка на час розгляду справи в суді відповідачем не сплачена.

Враховуючи вищевикладене позовні вимоги Кременчуцького МЦЗ щодо стягнення з КП "Кременчукводоканал" штрафних санкцій за порушення законодавства України по зайнятість населення суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7-11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кремнчуцької міської ради Полтавської області (ідентифікаційний код 03361655) на користь Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Полтавської області (р/р №37177975900008, код 50040500 в ГУДК України в Полтавській області, код 22548262, МФО 831019) штраф у розмірі 23 224 (двадцять три тисячі двісті двадцять чотири) грн. 93 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 21.08.2012 р.

Суддя Є.Б. Супрун