Постанова № 25758006, 13.08.2012, Подільський районний суд міста Полтави (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Полтави)

Дата ухвалення
13.08.2012
Номер справи
1616/2742/2012
Номер документу
25758006
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 1616/2742/2012

Провадження № 3/1616/624/2012

П О С Т А Н О В А

13.08.2012м. Полтава

Ленінський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого Кононенка С.Д.,

при секретарі Мацицькій К.С.,

за участю прокурора Соболь Т.Є.,

та адвоката - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріал відносно:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Кременчука, зареєстрованого

та проживає: АДРЕСА_1, тимчасово не працюючого,

про порушення митних правил, передбачених ч.1 ст. 352 МК України, -

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу від 07 травня 2012 року про порушення митних правил №0115/80600/12 13.04.2012 року при перетині митного кордону України в зоні діяльності Чернігівської митниці через зону спрощеного митного контролю громадянином України ОСОБА_2 (паспорт НОМЕР_1), на автомобілі марки AUDI A6 державний НОМЕР_2, ідентифікаційний НОМЕР_3, 2000 року випуску, були надані документи: довіреність №1 від 13.04.2012 року та технічний паспорт на транспортний засіб, з метою тимчасового ввезення без сплати обов»язкових митних платежів, в зв»язку з комерційним використанням даного автомобіля.

При перевірці законності переміщення вище зазначеного автомобіля через митний кордон України, громадянин України ОСОБА_2, а саме документи які б підтверджували комерційне використання автомобіля марки AUDI A6 державний НОМЕР_2 не було надано.

Таким чином громадянин ОСОБА_2 при перетині митного кордону України були подані документи (довіреність №1 від 13.04.2012 року), що містять неправдиві дані, чим порушені вимоги статті 40, 81, 206 Митного Кодексу України та встановлений порядок переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України.

Згідно висновку про незалежну оцінку вартості дорожнього транспортного засобу від 28.05.12 №180 його вартість складає 20071 грн.00 коп.

Таким чином, гр. України ОСОБА_2 було вчинено порушення митних правил, передбачених ч.1 ст.352 МК України.

В судовому засіданні притягуємий ОСОБА_2 вину у вчиненні правопорушення не визнав, пояснивши, що правомірно ввіз транспортний засіб на територію України.

Представник притягуємого - ОСОБА_2 адвокат - ОСОБА_1 в своїх поясненнях також зазначив, що в діях ОСОБА_2 відсутні подія та склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 352 МК України та в зв»язку із скасуванням положень ч.1 статті 352 Митного кодексу України 2002 року через прийняття Митного кодексу 2012 року, в якому редакція ч.1 статті 483 МК передбачає відповідальність за подання неправдивих даних виключно щодо якісно-кількісних характеристик товару, що переміщується через митний кордон України, а тому вважає, що ОСОБА_2 повинен бути звільнений від сплати витрат у справі про порушення митних правил, а також про повернення власнику -ЗАТ «European Marketing Group» або уповноваженій ним особі, якою є ОСОБА_2, вилучених речей: автомобіля марки AUDI A6 державний НОМЕР_2, ідентифікаційний НОМЕР_3, 2000 року випуску, технічного паспорта на нього, комплекту ключів від автомобіля з брелком сигналізації, оригінального примірника довіреності від 13.04.2012 року, тощо, а у разі, якщо суд прийде до висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, відповідальність за яке на цей час є чинною, прошу суд постановити про закриття справи, в зв»язку з закінченням на момент розгляду адміністративної справи про порушення митних правил строків передбачених ч.2 ст. 38 КУпАП та ч.2 ст.467 МК України 2012 року, та повернення власнику -ЗАТ «European Marketing Group» або уповноваженій ним особі , якою є ОСОБА_2, вилучених речей: автомобіля марки AUDI A6 державний НОМЕР_2, ідентифікаційний НОМЕР_3, 2000 року випуску, технічного паспорта на нього, комплекту ключів від автомобіля з брелком сигналізації, оригінального примірника довіреності від 13.04.2012 року.

Суд заслухавши пояснення притягуємого ОСОБА_2, представника притягуємого - адвоката ОСОБА_1, представника митниці, міркування прокурора, яка підтримала матеріали про порушення митних правил відносно ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи вважає, що дії ОСОБА_2 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 352 МК України, оскільки він вчинив дії, які спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані.

Своїми діями притягуємий ОСОБА_2 порушив вимоги зазначені ст.81 МК України, а саме процедуру декларування з зазначенням точних відомостей про транспортний засіб, мету його переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Винність притягуємого підтверджується протоколом про порушення митних правил №0115/80600/12 від 07 травня 2012 року, іншими матеріалами справи в їх сукупності, відповідно до яких ОСОБА_2 вчинив дії, які спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані.

Посилання адвоката - ОСОБА_1 на необхідність застосування при визначенні вчиненого ОСОБА_2 положень ч.1 статті 483 Митного кодексу 2012 року, яка передбачає відповідальність за подання неправдивих даних виключно щодо якісно-кількісних характеристик товару, що переміщується через митний кордон України є безпідставною, оскільки не відповідає предмету вчиненого ОСОБА_2 правопорушення.

Разом з тим відповідно до Стамбульської Конвенції про тимчасове ввезення підписаної 26.06.1990 року, до якої держава Україна приєдналася 24.03.2004 року , конвенція набрала чинності 22.09.2004 року, а саме: статті 1 пункту a) "тимчасове ввезення" означає: митний режим, який дозволяє приймати на митну територію певні товари (у тому числі транспортні засоби), умовно звільнені від ввізного мита і податків, без застосування заборон чи обмежень економічного характеру на ввезення; такі товари (у тому числі транспортні засоби), мають ввозитися з визначеною метою і призначатися для подальшого вивезення у встановлений термін, та не піддаватися змінам, за винятком нормального зниження їхньої вартості (амортизації) внаслідок їхнього використання; b) "ввізне мито і податки" означає: ввізне мито та всі інші збори, податки, нарахування та інші платежі, які стягуються під час ввезення товарів (у тому числі транспортних засобів), за винятком платежів та зборів, розмір яких не перевищує приблизної вартості наданих послуг; d) "документи на тимчасове ввезення" означає: міжнародний митний документ, який приймається як митна декларація і дозволяє ідентифікувати товари (у тому числі транспортні засоби), та містить міжнародну дійсну гарантію для покриття ввізного мита та податків. Крім того, відповідно до додатку «С» щодо транспортних засобів до цієї й ж Конвенції в статті 1 пунткі (a) "транспортні засоби", як визначення означає: будь-яке судно (у тому числі ліхтери, баржі та шаланди, навіть якщо вони перевозяться на борту судна, і судна на підводних крилах), апарати на повітряній подушці, літальні апарати, наземні транспортні засоби (у тому числі велосипеди з двигунами, причепи, напівпричепи і поєднання транспортних засобів), і рухомий склад залізничного транспорту; а також їхні звичайні запасні частини, додаткові пристосування та обладнання, які перевозяться на борту транспортних засобів (включаючи спеціальне обладнання, що використовується для завантаження, розвантаження, обробки та захисту вантажів); (b) "комерційне використання" означає: платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів; (c) "приватне використання" означає: перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання. Відповідно до глави 3 статті 5 для того, щоб можна було скористатись правами на пільги, що надаються цим Додатком: транспортні засоби комерційного використання повинні бути зареєстрованими на території, яка не є територією тимчасового ввезення, на ім'я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення, і ввозитись та використовуватись особами, які здійснюють свою діяльність з такої території. Відповідно до статті 8 кожна Договірна Сторона має право відмовити у наданні права на тимчасове ввезення або відкликати його стосовно: (a) транспортних засобів комерційного використання, які використовуються для внутрішніх перевезень.

Статтею 3 передбачено особливості застосування законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи « МК 2012 року 01.06.2012»

1. При здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно норми законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинні на день прийняття митної декларації митним органом України.

2. У разі якщо законодавством України передбачена можливість виконання митних формальностей без подання митної декларації, застосовуються норми законів України та інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи, чинні на день виконання таких формальностей.

3.Норми законів України, які пом'якшують або скасовують відповідальність особи за порушення митних правил, передбачені цим Кодексом, мають зворотну дію в часі, тобто їх норми поширюються і на правопорушення, вчинені до прийняття цих законів. Норми законів України, які встановлюють або посилюють відповідальність за такі правопорушення, зворотної дії в часі не мають.

4. У разі якщо норми законів України чи інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків підприємств і громадян, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України або здійснюють операції з товарами, що перебувають під митним контролем, чи прав та обов'язків посадових осіб митних органів, внаслідок чого є можливість прийняття рішення як на користь таких підприємств та громадян, так і на користь митного органу, рішення повинно прийматися на користь зазначених підприємств і громадян.

Законом України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України» із змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 1 липня 2004 року N 1970-IV, від 30 листопада 2005 року N 3151-IV, від 6 грудня 2006 року N 427-V тимчасове ввезення транспортних засобів за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності на митну територію України громадянами-резидентами дозволяється терміном до одного року після сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів. Цей термін може бути продовжено Державною митною службою України або уповноваженими Державною митною службою України митними органами з урахуванням гуманітарної, наукової, господарської та інших видів діяльності громадян, які ввезли такі транспортні засоби. Тимчасове ввезення транспортних засобів дозволяється громадянам-нерезидентам для власних потреб терміном до одного року. Цей термін може бути продовжено Державною митною службою України або уповноваженими Державною митною службою України митними органами з урахуванням гуманітарної, наукової, господарської та інших видів діяльності громадян, які ввезли такі транспортні засоби. Транспортні засоби за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, тимчасово ввезені під письмове зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам. Такі транспортні засоби можуть бути оформлені для постійного користування після сплати відповідних податків та зборів, передбачених законодавством при ввезенні транспортних засобів для вільного використання. Тимчасове ввезення транспортних засобів за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності дозволяється за наявності документа, що підтверджує їх реєстрацію за межами України. У разі невиконання цієї умови зазначені транспортні засоби підлягають митному оформленню для постійного користування. Транспортні засоби за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, тимчасово ввезені громадянами-нерезидентами на митну територію України для власного користування на термін, що перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України. Дія цієї статті не поширюється на транспортні засоби за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, що належать співробітникам дипломатичних представництв України та іноземних держав, міжнародних, міжурядових організацій і представництв іноземних держав при них, які не є резидентами України.

Враховуючи характер вчиненого порушення, час та обставини його вчинення, суд приходить до висновку, що за таких обставин необхідно закрити провадження по справі, в зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення та конфіскувати автомобіль марки AUDI A6 державний НОМЕР_2, ідентифікаційний НОМЕР_3, 2000 року випуску, а в разі неможливості конфіскації - стягнути з ОСОБА_2 на користь держави вартість вказаного транспортного засобу, який був предметом порушення митних правил.

Відповідно до ч.1 п. 18-1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 8 від 03 червня 2005 року «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» визначено, що відповідно до статті 385 МК України витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладення стягнення, окрім послуг перекладача, які здійснюються за рахунок Державного бюджету України. Конкретний розмір витрат, які підлягають відшкодуванню свідкам, експертам і перекладачам визначається відповідним нормативним актом і має бути підтверджений документами, які долучаються до справи. Суми витрат, що підлягають відшкодуванню, зазначаються в постанові суду у справі про порушення митних правил.

На підставі викладено, керуючись ст.ст. 9, 38, 284 КУпАП, ст.ст.40, 81, 206, 352 МК України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 352 МК України.

Провадження по справі відносно ОСОБА_2 в частині накладення адміністративного стягнення у вигляду штрафу на підставі ч.2 ст. 38 КУпАП - закрити.

Конфіскувати автомобіль марки AUDI A6 державний НОМЕР_2, ідентифікаційний НОМЕР_3, 2000 року випуску, а в разі неможливості конфіскації - стягнути з ОСОБА_2 на користь держави вартість транспортного засобу, який був предметом порушення митних правил в розмірі 20 071 грн.00 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати за зберігання майна вилученого по протоколу про ПМП 0115/80600/12 від 07.05.2012 року по даній справі в сумі 10 грн. 00 коп. на користь Полтавської митниці.

Кошти перерахувати за реквізитами: одержувач- Полтавська митниця; ідентифікаційний код 13958503; банк одержувача- ГУДКУ у Полтавській області; МФО 831019; р/р 31253272210054; призначення платежу - витрати за зберігання майна, з обо`язковим вказанням коду класифікації доходів #25010100#.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави С. Д. Кононенко