Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 серпня 2012 року Справа № 2а/1270/5703/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Качуріної Л.С.,
при секретарі судового засідання - Горобець В.О.
в присутності сторін:
від позивача: Кулигіна О.М., довіреність від 07.03.2012 № 1489/10
від відповідача: не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Слов'яносербському районі Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Відродження» Лозівської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області про стягнення податкової заборгованості у сумі 6 354,94 грн., -
ВСТАНОВИВ:
24 липня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Слов'яносербському районі Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Відродження» Лозівської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області про стягнення податкової заборгованості у сумі 6 354,94 грн., в обґрунтування якого зазначено наступне.
Комунальне підприємство «відродження» засноване Лозівською селищною радою на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішенням сесії Лозівської селищної ради 25 скликанння від 19 вересня 2006 року № 5/54. Дата проведення державної реєстрації 19.10.2006, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 1 375 102 0000 000441. Відповідач є юридичною особою та внесений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій відповідно до довідки від 23.10.2006 № 123.
КП «Відродження» як платник податків перебуває на обліку в ДПІ в Слов'яносербському районі з 23.10.2006 року, номер реєстрації в ДПІ 467.
Станом на 20.07.2012 року Комунальне підприємство «Відродження» має податковий борг в загальній сумі 6 354,94 грн., який виник по податку на додану вартість, земельному податку та складається:
- основне зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 5847,00 грн.(декларація з податку на додану вартість від 13.06.2012 № 9034280946);
- пеня - 818,52 грн.;ї
- основне зобов'язання по земельному податку - 507,94 грн. (податковий розрахунок від 20.02.2012 № 1189).
ДПІ в Слов'яносербському районі Луганської області Державної податкової служби відповідно до п. п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» № 2181, норми якого діяли на час виникнення податкового боргу, застосовані відповідні заходи щодо стягнення податкового боргу: направлені перша та друга податкові вимоги: від 01.11.2008 року № 1/212 та від 03.11.2008 року № 2/241.
Майно боржника знаходиться в податковій заставі згідно витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна номер витягу 21346827 дата видачі 17.10.2008 року.
Таким чином, прийняті податковим органом заходи, спрямовані на погашення відповідачем податкового боргу, результатів не надали.
На підставі викладеного, позивач просить стягнути з Комунального підприємства «Відродження» Лозівської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області податкової заборгованості у сумі 6 354,94 грн.
У судове засідання прибув представник позивача, який надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
У судове засідання не прибув відповідач, який був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином. Представником позивача було надано в судовому засіданні заяву відповідача про визнання позовних вимог, яка підписана керівником КП «Відродження».
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
У відповідності із ст.14 ПК України:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).
Згідно із ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).
Відповідно до ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право визначати у передбачених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).
Згідно із п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
У відповідності із п.49.18 ст.49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).
Платник податків відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст.58 ПК України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Комунальне підприємство «Відродження» Лозівської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області зареєстроване Слов'яносербською районною державною адміністрацією Луганською області 19.10.2006 року за № 1 375 102 0000 000411 (а. с. 6).
Відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Слов'яносербському районі Луганської області Державної податкової служби як платник податків з 23.10.2006 року (а. с. 9).
Із матеріалів справи вбачається, що станом на день розгляду справи за відповідачем рахується податковий борг в сумі 6 354, 94 грн., у тому числі, сума податкового боргу з:
- податку на додану вартість у загальній сумі - 5847,00 коп., з якої основне зобов'язання з ПДВ - 5028,48 грн. згідно податкової декларації з податку на додану вартість від 13.06.2012 № 9034280946; та пеня у сумі 818,52 грн.;
- земельного податку у загальній сумі 507,94 грн. згідно податкового розрахунку від 20.02.2012 № 1189.
Судом встановлено, що позивачем з метою погашення податкового боргу на адресу відповідача направлялися:
- перша податкова вимога № 1/212 від 03.11.2008 року, яка була отримана відповідачем 0901.10.2008 року (арк. справи 11);
- друга податкова вимога № 2/241 від 03.11.2008 року, отримана відповідачем 03.11.2008 року (арк. справи 10).
Відповідно до ст.126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Згідно з п.п.6.2.3 п.6.2 ст. 6 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога -не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога -не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до п.п.6.3.1 п.6.3 ст. 6 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове повідомлення виставляється за кожним окремим податком, збором (обов'язковим платежем).
Доказів про відкликання податкових вимог суду не надано.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 136 КАС України судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідачем визнано позовні вимоги в повному обсязі, що було викладено у письмовій заяві наданій відповідачем у судовому засіданні.
З урахуванням того, що визнання відповідачем позовної заяви не суперечить закону, та його дії не порушують чиї-небудь права та інтереси, суд приймає до уваги визнання позову.
Враховуючи те, що заявлену до стягнення суму у встановлені строки відповідач не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог про стягнення з Комунального підприємства «Відродження» Лозівської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області податкової заборгованості у загальній сумі 6 354,94 грн., з якої податок на додану вартість у розмірі 5847,00 грн. та земельний податок у розмірі 507,94 грн.
Враховуючи вимоги ч.4 ст.94 КАС України, а також те, що позивач від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 09 серпня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 14 серпня 2012 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови в судовому засіданні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 136, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Слов'яносербському районі Луганської області Державної податкової служби до Комунального підприємства «Відродження» Лозівської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області про стягнення податкової заборгованості у сумі 6 354,94 грн., задовольнити повністю.
Стягнути кошти Комунального підприємства «Відродження» Лозівської селищної ради Слов'яносербського району Луганської області (юридична особа: 93745, Луганська область, Слов'яносербський район, смт. Лозівський, вул. Леніна, буд. 7а, код ЄДРПОУ 34201901) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків, в рахунок сплати податкового боргу з:
- податку на додану вартість у розмірі 5847 грн. 00 коп. (п'ять тисяч вісімсот сорок сім гривень 00 копійок) на р/р 31118029700298 код платежу 14010100, одержувач УДКСУ у Слов'яносербському районі Луганської області, банк одержувач ГУДКСУ в Луганській області, код казначейства 37969169, МФО 804013;
- земельного податку у розмірі 507 грн. 94 коп. (п'ятсот сім гривень 94 копійки) на р/р 33211811700301 код платежу 13050105, одержувач УДКСУ у Слов'яносербському районі Луганської області, банк одержувач ГУДКСУ в Луганській області, код казначейства 37969169, МФО 804013.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Повний текст постанови складено та підписано 14 серпня 2012 року.
СуддяЛ.С. Качуріна