Постанова № 25739718, 16.08.2012, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2012
Номер справи
0670/2863/12
Номер документу
25739718
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа № 0670/2863/12

категорія 5.1.2

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2012 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сичової О.П. ,

розглянувши у порядку письмового провадження у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

до Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Житомирській області

про визнання протиправним та незаконним рішення №060010/16-21 від 26.04.2012 р. та його скасування,-

встановив:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визнання протиправним, незаконним та скасування рішення Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Житомирській області №060010/16-21 від 26.04.2012 р.

Позивач в судове засідання не з'явився. Надіслав до суду клопотання про проведення судового засідання без його участі.

Представник відповідача проти позовну заперечив з підстав зазначених в письмових запереченнях.

Оскільки немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, але прибули не всі сторони, які беруть участь у справі, суд відповідно до частини ч.6 ст.128 КАС України розглядає дану справу у письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

23 березня 2012 року працівниками ВПМ Коростенської ОДПІ було проведено перевірку приміщення магазину-бару, за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює діяльність приватний підприємець ОСОБА_1 за результатами якого було складено протокол огляду місця події від 23.03.2012 року.

Зазначеною перевіркою встановлено зберігання з метою подальшої реалізації по ціні 22,00 грн. фальсифікованих алкогольних напоїв марки «Пшенична Нива» виробництва Харьковського ЛГЗ в кількості 91 пляшки ємністю 0,5л. міцністю 40%, які були марковані підробленими марками акцизного податку, фальсифіковані алкогольні напої марки "Пшенична Нива" в кількості 91 пляшки та алкогольні напої в кількості 12 пляшок ємністю 0,7л., міцністю 38% марки «Чуднів Прополіс» за ціною 40,00 грн. за 1 пляшку знаходились у місці зберігання, що не було внесене до Єдиного реєстру місць зберігання роздрібних партій таких алкогольних напоїв. Загальна вартість алкогольної продукції в кількості 103 пляшки, що незаконно зберігалися за місцем реалізації, складає 2482,00 грн.

Тобто перевіркою встановлено, що позивачем порушено вимоги ст.11-1, ч.22 ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", ст.226 Податкового кодексу України

На підставі матеріалів перевірки ВПМ Коростенської ОДПІ відповідачем було прийнято рішення №0080010/16-24 від 26.04.2012 року, яким до позивача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 6486,00 грн., а саме 2002 грн. - за зберігання, транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв, 2002 грн. - за зберігання транспортування, реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв маркованих підробленими марками акцизного податку та 2482 грн. за зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання не внесених до Єдиного державного реєстру

Факт знаходження фальсифікованих алкогольних напоїв підтверджений висновком спеціаліста №385 від 02.04.2012 року відповідно до якого рідина в пляшках з етикеткою «Пшенична Нива», що вилучені 23 березня 2012 року оперуповноваженим ВМП Коростенської ОДПІ на підставі протоколу огляду місця події, не відповідає вимогам ДСТУ 4256:2003.

Факт підроблення марок акцизного податку підтверджений листом ДП "Поліграфічний комбінат "Україна" від 05.04.2012 року №74000-57/989.

Факт зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв в місці зберігання, що не було внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання підтверджений в протоколі огляду подій від 23.03.2012 року та в пояснені позивача від 03.04.2012 року.

Також вищезазначене підтверджується постановою Оперуповноваженого ВПМ Коростенської ОДПІ лейтенанта податкової міліції Тимошенко В.В. від 20.04.2012 року.

Відповідно до статті 190 Кримінально-процесуального кодексу України (далі КПК України) з метою виявлення слідів злочину та інших речових доказів, з'ясування обстановки злочину, а також інших обставин, які мають значення для справи, слідчий проводить огляд місцевості, приміщення, предметів та документів.

Огляд місця події у невідкладних випадках може бути проведений до порушення кримінальної справи.

Про результати огляду слідчий складає протокол.

Згідно із статтею 191 КПК України огляд проводиться в присутності не менше двох понятих і, як правило, у день.

Слідчий може запросити для участі в огляді спеціалістів, не заінтересованих в результатах справи.

В необхідних випадках слідчий проводить вимірювання, складає план і креслення оглянутого місця та окремих предметів, а також по можливості фотографує їх.

Статтею 85 КПК України встановлено, що в протоколі про кожну слідчу дію повинні бути зазначені: місце і дата його складання; посади і прізвища осіб, що проводять дію; прізвища осіб, які брали участь у проведенні слідчої дії, адреси цих осіб; роз'яснення їх прав і обов'язків; зміст проведеної слідчої дії, час її початку і закінчення; всі істотні для справи обставини, виявлені при виконанні даної слідчої дії. З метою нерозголошення даних про особу, щодо якої застосовані заходи безпеки, у протоколах слідчих дій, передбачених статтями 95, 96, 107, 145, 170, 171, 173 та 176 цього Кодексу, обмежуються відомості про цю особу в порядку, передбаченому статтею 52-3 цього Кодексу.

Протокол зачитується всім особам, що брали участь у проведенні слідчої дії, при цьому їм роз'яснюється їх право робити зауваження. Зазначені особи можуть ознайомитися з протоколом особисто.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що КПК України встановлює обов'язкову вимогу щодо присутності при проведення огляду лише понятих.

В свою чергу, зазначена вимога при вилученні горілчаних виробів оперуповноваженим ВМП Коростенської ОДПІ Тимошенко В.В. дотримана.

Відповідно до абз. 18, 19 ст. 1, ч. 29, 30 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» місце зберігання-місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання; Єдиний державний реєстр місць зберігання (надалі - Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників; зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру; внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місця знаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Згідно п.2.1, п. 2.3, п.2.5 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, затвердженого наказом ДПА України від 28.05.2002р. №251, для внесення місць зберігання спирту, алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України або до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання; про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається довідка; довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру у виді 100% вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700грн.

Відповідно до абзацу третього частини четвертої статті 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до пункту 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 № 567 (далі - Положення), вважаються немаркованими алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробникові (імпортерові) зазначеної продукції.

Відповідно до абзацу 13 частини 2 статті 17 Закону України " Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

На підставі зазначеного та враховуючи підтверджені матеріалами справи порушення позивачем вимог податкового законодавства, яке останнім не спростовані, суд приходить до висновку, що позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.158-163 КАС України, суд -

постановив:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: О.П. Сичова

Повний текст постанови виготовлено: 16 серпня 2012 р.