Постанова № 25739417, 23.08.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2012
Номер справи
2а/0470/7548/12
Номер документу
25739417
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2012 р. Справа № 2а/0470/7548/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Куделько Н.Є., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпродзержинської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби до Державного підприємства "Магніт" про погашення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

09.07.2012 року Дніпродзержинська об'єднана державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби (далі -позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства "Магніт" (далі -відповідач) про стягнення з відповідача до бюджету загальну суму боргу у розмірі 88076,49 грн. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач знаходиться на обліку у позивача з 05.11.2001 року, що підтверджується довідкою (а.с.13). Відповідач має податковий борг по земельному податку з юридичних осіб у розмірі 41705,49 грн., з податку на додану вартість -46320,00 грн. та по комунальному податку -51,00 грн. Заборгованість відповідача перед бюджетом не погашена. Просить суд стягнути з відповідача заборгованість.

Представник позивача звернувся до суду з заявою про розгляд справи за його відсутності, з урахуванням доводів викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Станом на 16.08.2012 року заперечень на адміністративний позов від відповідача не надійшло.

За даних обставин суд, керуючись положеннями ч. 6 ст. 128 КАС України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що Державного підприємства "Магніт" 23.04.2008 року зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що підтверджується довідкою з Єдиного державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 25.05.2012 року (а.с.8), та знаходиться на обліку в Дніпродзержинській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби, як платник податків з 05.11.2001 року.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Податкового Кодексу України, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року №509-12 9 (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин), Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року №2181-3 (в редакції чинній на момент виникнення правовідносин).

Згідно ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданнями органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів) та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п.14.1.147 ч. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згід із п. 269.1 ст. 269 Податкового Кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового Кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно з п. 287.3 ст. 287 Податкового Кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Податковий борг по земельному податку, виник внаслідок несвоєчасної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з земельного податку, згідно поданий податкових розрахунків № 42277 від 26.01.2010 року за період серпень 2010 року -на суму 2606,59 грн., вересень 2010 року -на суму 2606,59 грн., жовтень 2010 року -на суму 2606,59 грн., листопад 2010 року -на суму 2606,59 грн., грудень 2010 року -на суму 2606,64 грн. та № 3953 від 28.01.2011 року за період січень 2011 року - на суму 2606,59 грн., лютий 2011 року - на суму 2606,59 грн., березень - на суму 2606,59 грн., квітень 2011 року - на суму 2606,59 грн., травень 2011 року - на суму 2606,59 грн., червень 2011 року - на суму 2606,59 грн., липень 2011 року - на суму 2606,59 грн., серпень 2011 року - на суму 2606,59 грн., вересень 2011 року - на суму 2606,59 грн., жовтень 2011 року - на суму 2606,59 грн. та листопад - на суму 2606,59 грн.

Таким чином, загальна сума податкового боргу з земельного податку становить 41705,49 грн.

Крім того, відповідачем було подані декларації з податку на додану вартість, зокрема: № 102313 від 17.09.2010 року за серпень 2010 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2723,00 грн., № 114329 від 19.10.2010 року за вересень 2010 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 3629,00 грн., № 125154 від 18.11.2010 року за жовтень 2010 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 3085,00 грн., № 129262 від 17.12.2010 року за листопад 2010 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 3139,00 грн., № 13986 від 19.01.2011 року за грудень 2010 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 4151,00 грн., № 6559 від 17.02.2011 року за січень 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2620,00 грн., № 18350 від 17.03.2011 року за лютий 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2260,00 грн., № 45592 від 19.04.2011 року за березень 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2108,00 грн., № 53992 від 17.05.2011 року за квітень 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2521,00 грн., № 57001 від 20.06.2011 року за травень 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 1808,00 грн., № 62780 від 12.07.2011 року за червень 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2889,00 грн., № 72532 від 19.08.2011 року за липень 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2772,00 грн., № 74036 від 16.09.2011 року за серпень 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2274,00 грн., № 80427 від 18.10.2011 року за вересень 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2541,00 грн., № 86724 від 17.11.2011 року за жовтень 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 2622,00 грн. та № 9012836743 від 20.12.2011 року за листопад 2011 року, в якій сума податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду складає 5172,00 грн.

Таким чином, загальна сума податкового боргу з податку на додану вартість становить 46320,00 грн.

Також, за відповідачем рахується заборгованість по комунальному податку, яка виникла внаслідок несвоєчасної сплати узгоджених сум податкових зобов'язань згідно наданих податкових розрахунків: № 119613 від 03.11.2010 року на суму 15, 30 грн. (за ІІІ квартал 2010 року) та № 147331 від 08.02.2011 року суму 35,70 грн. (за VІ квартал 2010 року) на загальну суму 51,00 грн.

Пунктами 57.1. та 57.3. статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

При цьому статтею 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли платник не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення. У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги.

Відповідно до п. 58.3. статті 58 Податкового Кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога № 2/333 від 01.04.2003 року, надана позивачем, може бути належним доказом надіслання відповідачу первинної податкової вимоги зі сплати податкового боргу.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.

Оцінуючи усі докази, які були дослідженні судом у їх сукупності, приймаючи до уваги, що податкові зобов'язання з податку на додану вартість та земельного податку відповідачем були узгоджені, суд вважає можливим стягнути з відповідача на користь держави заборгованість в розмірі 24860,32 грн.

Керуючись Податковим Кодексом України, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 р. №509-12 ( в редакції чинній на момент виникнення правовідносин), п. 57.1. та 57.3. статті 57 ст. ст. 59, 95, п. 286.2 ст. 286, Податкового Кодексу України, ст.ст. 8,10,11,12,18,69,94,128,158-163,167,186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків платника податків Державного підприємства «Магніт» (ідентифікаційний номер 31523493) в обсуговуючих банках кошти по податковому боргу в сумі 88076,49 грн. (вісімдесят вісім тисяч сімдесят шість гривень, 49 копійок), з яких: по податку на додану вартість - 46320, 00 грн. (сорок шість тисяч триста двадцять гривень, 00 копійок) на розрахунковий рахунок 31110029700013, код платежу 14010100, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код ЄДРПОУ 24232324, назва банку: УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, по земельному податку - 41705,49 грн. (сорок одна тисяча сімсот п'ять гривень, 49 копійок) на розрахунковий рахунок 33218811700013, код платежу 13050100, одержувач: відділення Державного казначейства в м. Дніпродзержинську, код: 24232324, назва банку: УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012, та по комунальному податку - 51,00 грн. (п'ятдесят одна гривня, 00 копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Н.Є. Куделько