ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" серпня 2012 р. Справа № 5027/296/2012.
За позовом Чернівецької обласної ради
до виконавчого комітету Чернівецької міської ради
треті особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
1) Чернівецький обласний театр ляльок;
2) Чернівецька обласна організація політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»;
3) Департамент економіки Чернівецької міської ради
про визнання нечинним та скасування рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради
Суддя І.В.Марущак
Представники:
Від позивача - Єлєніч М.О., довіреність від 19.06.2012 р.
Від відповідача -Іванович Л.Є., довіреність від 02.04.2012 р.
Від третьої особи 1 - Василашко О.С. -директор, посвідчення №936
Від третьої особи 2 - не з'явився
Від третьої особи 3 - Цибух Л.І. довіреність №10 від 16.09.2011 р.
СУТЬ СПОРУ:
Чернівецька обласна рада звернулася з позовом до виконавчого комітету Чернівецької міської ради, в якому просить визнати незаконним та скасувати пункт 2 рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 14.12.2001 р. № 1007/24 «Про оформлення, підтвердження права комунальної власності територіальної громади м. Чернівці на будинковолодіння по вул. Лубенській, 21 і вул. Головній, 22 та відміну окремих пунктів рішень виконкому міської ради».
Провадження у справі порушено ухвалою від 18.05.2012 р.
Ухвалою від 31.05.2012 р. прийнято до розгляду заяву про уточнення позовних вимог, в якій позивач просить визнати та скасувати пункт 2 рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради «Про оформлення, підтвердження права комунальної власності територіальної громади м. Чернівці на будинковолодіння по вул. Лубенській, 21 і вул. Головній, 22 та відміну окремих пунктів рішень виконкому міської ради»від 04.12.2001 р. № 1007/24.
Ухвалами господарського суду, в зв'язку з неявками представників сторін, розгляд справи в судовому засіданні неодноразово відкладався.
Ухвалою від 31.07.2012 р. залучено до розгляду справи в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Чернівецький обласний театр ляльок; Чернівецьку обласну організацію політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»; Департамент економіки Чернівецької міської ради, продовжено розгляд справи та відкладено розгляд справи на 14.08.2012 р., також даною ухвалою зобов'язано позивача направити копію позовної заяви та додатків третім особам, докази направлення надати суду та третіх осіб зобов'язано надати відзиви на позов, копії довідок про включення до ЄДРПОУ.
В судовому засіданні 14.08.2012 р. представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав суду витребувані документи.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнає, з підстав викладених у відзиві на позов, вважає позов необгрунтованим та безпідставним, просить застосувати наслідки пропуску строку позовної давності.
Представник Чернівецького обласного театру ляльок в судовому засіданні просив задовольнити позов, письмового відзиву на позов не надав.
Чернівецька обласна організація політичної партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»явку свого представника в судове засіданні не забезпечила, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи, відзиву на позов не направила.
Представник Департаменту економіки Чернівецької міської ради в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позову, письмового відзиву на позов не надав.
В судовому засіданні 14.08.2012 р. судом досліджено оригінал інвентарної справи на будинковолодіння розташоване за адресою: вул. Леніна (на даний час вул..Головна), 22, м. Чернівці.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини між сторонами, суд встановив наступне.
Розмежування між комунальним та державним майном проведено Кабінетом міністрів України постановою від 5 листопада 1991 р. № 311 «Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною) власністю».
Пунктом 2 постанови КМУ від 5 листопада 1991 р. № 311 передбачено: «Міністерствам і відомствам України, органам, уповноваженим управляти державним майном, здійснити до 1 січня 1992 р. передачу державного майна, яке перебуває у їх віданні, до комунальної власності згідно із затвердженим цією постановою переліком».
Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України "Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною власністю)" від 5 листопада 1991 року №311 установлено, що розмежування майна між власністю областей, міст Києва та Севастополя і власністю районів, міст обласного підпорядкування, районів міст Києва та Севастополя провадиться облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами з участю виконкомів нижчестоящих Рад народних депутатів.
На підставі постанови КМУ від 5 листопада 1991 р. № 311, Чернівецькою обласною радою народних депутатів Х сесією ХХІ скликання 27 грудня 1991 року прийнято рішення «Про перелік об'єктів комунальної власності обласної, міської та районних Рад народних депутатів»(а.с 47, 48).
Пунктом 1 рішення Чернівецької обласної ради народних депутатів Х сесії ХХІ скликання від 27 грудня 1991 року затверджено переліки об'єктів комунальної власності обласної, міської та районних Рад народних депутатів (додатки 1, 2 та 3).
Пунктом 2 рішення Чернівецької обласної ради народних депутатів Х сесії ХХІ скликання від 27 грудня 1991 року передбачено: «Виконавчим комітетам обласної, Чернівецької міської та районних Рад народних депутатів, обласним управлінням, відомствам та іншим господарським органам, уповноваженим управляти майном місцевих Рад області, станом нa 1 січня 1992 року провести інвентаризацію будівель, споруд, обладнання, іншого майна та грошових коштів в госпрозрахункових підприємствах, організаціях та установах, що знаходяться на утриманні місцевих бюджетів і до 1 лютого 1992 року передати їх згідно переліків у комунальну власність відповідним Радам народних депутатів»
Згідно з п.2.10 додатку №1 до вказаного рішення віднесено до Переліку державного майна, що знаходиться у комунальній власності обласної Ради народних депутатів обласний театр ляльок (а.с.49-56).
На виконання вказаного рішення, заступник Міністра культури України та заступник голови облвиконкому 01.01.1992 р. склали акт передачі у комунальну власність Чернівецькій обласній Раді народних депутатів підприємств, установ та організацій, що були у підпорядкуванні Міністерства культури України під номером 3 в якому зазначено Облтеатр ляльок (а.с. 13).
В додатку №2 до рішення Чернівецької обласної ради народних депутатів Х сесії ХХІ скликання від 27 грудня 1991 року закріплено «Перелік державного майна підприємств, установ і організацій, яке безоплатно передається до комунальної власності Чернівецької міської Ради народних депутатів»(а.с.57-61), об'єкту нерухомості по вул.Головна, 22 м.Чернівці не значиться.
В переліку об'єктів комунальної власності Чернівецької міської Ради народних депутатів, затвердженого рішенням IX сесії Чернівецької міської Ради народних депутатів XXI скликання від 25 січня 1992 року №253, об'єкт нерухомості по вул.Головна, 22 м.Чернівці не значиться, що свідчить про відсутність претензій на зазначений об'єкт з боку Чернівецької міської ради (а.с.7-12).
Відповідно до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради народних депутатів №406/24 від 24.09.1991 р. вулиця Леніна переіменована у вул.Головну (а.с. 121).
Також Чернівецька обласна рада ХVІ сесія XXIII скликання прийняла рішення від 25.12.1997 р., яким підтвердила право комунальної власності обласної ради на об'єкти згідно переліку (додаток 1). В додатку 1 до даного рішення зазначено Обласний театр ляльок вул..Головна, 22 (а.с.127-129).
Відповідно до ч.2. п.10 розділу V Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" майно передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте ними на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи.
Керуючись зазначеною нормою, ІІ сесія XXIII скликання Чернівецької обласної ради прийняла рішення "Про порядок управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області" від 9 липня 1998 року №45-2/98 і затвердила перелік об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, яким підтвердила, об'єкт нерухомості Обласний театр ляльок по вул.Головній, 22 м.Чернівці є об'єктом спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області (а.с.14).
Рішенням VІІ сесії XXIII скликання №37-7/99 від 06.05.1999 р. Чернівецька обласна рада прийняла рішення відхилила протест прокурора та залишила чинним додаток 2 до рішення ІІ сесії XXIII скликання Чернівецької обласної ради "Про порядок управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області" від 9 липня 1998 року №45-2/98
Вищезазначені рішення не оскаржувалися те не відмінені.
04.12.2001 року виконавчий комітет Чернівецької міської ради прийняв рішення "Про оформлення, підтвердження права комунальної власності територіальної громади м.Чернівці на будинковолодіння по вул..Лубенській,21 і вул.Головній,22 та відміну окремих пунтів рішень виконкому міської ради»№1007/24, пунктом 2 якого зазначено: «Підтвердити право комунальної власності територіальної громади м.Чернівці на будинковолодіння по вул Головній,22 в цілому загальною площею 1444,2 кв.м. (спірне рішення а.с. 15).
Щодо посилань відповідача на те, що на час прийняття рішення Чернівецькою обласною радою народних депутатів Х сесії ХХІ скликання від 27 грудня 1991 року Чернівецький обласний театр ляльок не знаходився за адресою за адресою: вул. Леніна (на даний час вул..Головна), 22, м. Чернівці:
На момент прийняття рішення Чернівецькою обласною радою народних депутатів Х сесії ХХІ скликання від 27 грудня 1991 року Чернівецький обласний театр ляльок знаходився за адресою за адресою: вул. Леніна (на даний час вул..Головна), 22, м. Чернівці це підтверджується:
- довідкою Академічного обласного театру ляльок №68 від 14.08.2012 р. (а.с. 120);
- матеріалами інвентарної справи на будинковолодіння розташоване за адресою: вул. Леніна (на даний час вул..Головна), 22, м. Чернівці (а.с. 113, 114, 123-126);
- листом Чернівецького обласного театру ляльок №92 від 1983 р. (а.с. 115) та актом передачі від 18.02.1983 р. (а.с. 116).
Посилання відповідача на те, що позивачу на передавалась спірна будівля, а лише інвентар спростовується самим текстом постанови КМУ від 5 листопада 1991 р. № 311 та актом передачі у комунальну власність Чернівецькій обласній Раді від 01.01.1992 р. де зазначено «основні виробничі засоби»до яких належить також нерухомість.
Також суд зазначає, що в рішенні ХVІ сесія XXIII скликання Чернівецької обласної ради від 25.12.1997 р. зазначено адресу «вул..Головна, 22»та установу «Обласний театр ляльок.
Відповідно до вищевказаного суд прийшов до висновку, що оскільки в спірній будівлі за адресою: вул. Леніна (на даний час вул..Головна), 22, м. Чернівці на момент прийняття рішення Чернівецької обласної ради народних депутатів Х сесії ХХІ скликання від 27 грудня 1991 року знаходиться Чернівецький обласний театр ляльок та на підставі рішення ХVІ сесія XXIII скликання Чернівецької обласної ради від 25.12.1997 р., суд прийшов до висновку, що спірне рішення порушує права та охоронювані законом інтереси позивача.
Відповідно до вимог ч.4 ст. 41 Конституції України проте, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.
Частина 1 ст. 142 Конституції України: «матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад».
Згідно ч.2. п.10 розділу V Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» проте, що майно передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте ними на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи.
Частиною 1 ст.55 Закону України "Про власність", що діяв на момент прийняття рішення, зазначено про те, що власник не може бути позбавлений права на своє майно, крім випадків, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України;
Щодо посилань відповідача на рішення виконавчого комітету міської ради від 14.03.1972р. №104/6:
В преамбулі оскаржуваного рішення зазначено, що воно прийнято в тому числі відповідно реєстраційне посвідчення на будинковолодіння по вул Головній (колишня вулЛеніна),22 видане Чернівецьким комунальним обласним бюро технічної інвентаризації.
В даному реєстраційному посвідченні (а.с. 97 на звороті) зазначено що воно видане на підставі рішення виконавчого комітету міської ради від 14.03.1972 р. №104, а також стоїть дата його видачі 13.06.1972 р.
В листі Чернівецького обласного БТІ №393 від 19.03.1998 р. зазначено: «Обласний театр ляльок вул..Головна, 22 за місцевою Радою згідно рішення №104 від 14.03.1972 р.»(а.с. 130, 131).
В листі Чернівецького обласного БТІ №185 від 13.02.2001 р. зазначено: «Чернівецьке ДОБТІ повідомляє, право власності на будівлю №22 по вул. Головній (бувша Леніна) м.Чернівці зареєстровано за міською радою на підставі рішення Чернівецького міськ виконкому № 104 від 14.03.1972 р. Загальна площа будівлі складає 1444,2 кв.м.»(а.с. 98).
В рішенні виконкому Чернівецької міської ради депутатів трудящих №104/6 від 14.03.1972 р. "Про встановлення права власності на будинки за місцевою радою міста Чернівці" зазначено: «Встановити право власності на будинки, що їх перелічено в додатках №№ 1-13 до цього рішення за місцевою Радою м.Чернівці»(а.с.135). В додатку №1 (Список по ЖРЕП №1) до даного рішення (а.с. 136) зазначено під номером 24 адресу вул.Леніна, 22.
Однак дані посилання спростовуються також наступним:
Відповідно до ст.5 Конституції УРСР було встановлено що Соціалістична власність в УРСР має форму або державної власності (всенародне добро), або форму кооперативно-колгоспної власності (власність окремих колгоспів, власність кооперативних об'єднань).
Згідно статті 10 Конституції Української Радянської Соціалістичної Республіки (прийнятої позачерговою сьомою сесією Верховної Ради Української РСР дев'ятого скликання 20.04.1978) встановлено, що основу економічної системи Української РСР становить соціалістична власність на засоби виробництва у формі державної (загальнонародної) і колгоспно-кооперативної власності.
Згідно статті 87 Цивільного кодексу Української РСР (в редакції 1963 року), соціалістичною власністю є: державна (загальнодержавна) власність; колгоспно-кооперативна власність; власність профспілкових та інших громадських організацій.
Статтею 89 Цивільного кодексу Української РСР визначено, що державна власність -основна форма соціалістичної власності. Держава є єдиним власником всього державного майна.
Спростовується посилання на ст.. 94 Цивільного кодексу Української РСР 1922 року, оскільки Конституція є нормативно-правовим актом вищої юридичної сили.
Відповідно із аналізу вищезазначених норм на момент прийняття рішенні виконкому Чернівецької міської ради депутатів трудящих №104/6 від 14.03.1972 р. існувало лише дві форми власності державна та колгоспно-кооперативна.
Відповідно прийняття виконавчим комітетом Чернівецької міської ради депутатів трудящих рішення по об'єкту свідчить про те, що даний об'єкт перебував у державній формі власності. Адже ради депутатів трудящих та їхні виконавчі комітети входили до системи органів державної влади.
Також відповідно до даних тверджень спростовується протокол №26 засідання секретаріату Чернівецького обкому Компартії України від 04.02.1983 р., в пункті 3 якого зазначено: «Разрешить финхозотделу обкома Компартии Украины передать Черновицкому горисполкому здание Дома политпросвещения обкома Компартии Украины по ул.Ленина, 22 для дальнейшего использования Черновицким кукольным театром» (а.с. 117, 118).
Розподіл державної власності на державну та комунальну проходив на підставі постанови КМУ від 5 листопада 1991 р. № 311, та в послідуючому на підставі рішення Х сесії ХХІ скликання Чернівецької обласної ради народних депутатів від 27 грудня 1991 року «Про перелік об'єктів комунальної власності обласної, міської та районних Рад народних депутатів»
Щодо повноважень відповідача:
Статтею 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в України»(в редакції чинній на момент прийняття рішення) встановлені делеговані повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад до яких належить в тому числі облік та реєстрація відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності.
Відповідно виконавчий комітет Чернівецької міської ради мав право реєструвати право власності, а не підтверджувати його.
Статтею 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно»(в редакції чинній на момент прийняття рішення) передбачений виключний перелік документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно, а саме: державний акт про право власності на земельну ділянку; нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу, довічного утримання, дарування, міни земельної ділянки або іншого нерухомого майна; договір про приватизацію майна державних підприємств; договір купівлі-продажу нерухомого майна, зареєстрований на біржі в установленому порядку; нотаріально посвідчений договір про поділ, перерозподіл, об'єднання нерухомого майна; свідоцтво про право на спадщину; свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя; свідоцтво про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів; свідоцтво про право власності на будівлю (частину будівлі), споруду; рішення суду про право власності на об'єкт незавершеного будівництва; акти прийому нерухомого майна до експлуатації; договори про іпотеку, оренду строком більше одного року, інші визначені законом документи щодо речових прав на нерухоме майно; рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав, що набрали законної сили; інші акти органів державної влади або органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, прийнятих у межах повноважень, визначених законом.
Тимчасовим положенням про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 №7/5, яке визначає порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні, не передбачено порядку підтвердження права власності на будівлі та нежитлові приміщення.
Згідно ч.2 ст.19 Конституції України суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 ст. 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.
Відповідно до пункту 10 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.
Наведене свідчить про те, що оскаржувані рішення прийняті з перевищенням наданих законом повноважень, без наявності необхідних підстав, суперечить вимогам діючого законодавства.
Щодо посилань відповідача на те, чому позивачем не оформлялося право власності на спірний об'єкт нерухомості за адресою вул.Головна, 22 м.Чернівці та не використовувалося дане приміщення:
Саме по собі не використання позивачем спірної будівлі та не реєстрація її за собою не є підставами для відмови в задоволенні даного позову.
Щодо позовної давності:
Відповідачем заявлено заяву про застосування наслідків пропуску строку позовної давності.
Згідно ст. 71 Цивільного кодексу Української РСР 1963 р.: «Загальний строк для захисту права за позовом особи, право якої порушено (позовна давність), встановлюється в три роки».
Оскаржуване рішення прийнято 04.12.2001 р.
Відповідно до ст. 76 Цивільного кодексу Української РСР 1963 р.: «Перебіг строку позовної давності починається з дня виникнення права на позов. Право на позов виникає з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права».
Відповідачем у відзиві на позовну заяву зазначено: «Чернівецька обласна рада знала про оскаржуване рішення ще в 2006 році, що підтверджується інформацією архівного відділу Чернівецької міської ради»(а.с.102).
Згідно довідки архівного відділу Чернівецької міської ради №70 від 15.06.2012 р. (а.с. 77) та листа виконавчого апарату Чернівецької обласної ради №08.14/14-1090 від 14.12.2006 року (а.с. 78) випливає, що станом на 14.12.2006 року позивачу було відомо про оскаржуване рішення.
Відповідачем не надано доказів в підтвердження того, що позивач знав або повинне був дізнатися про оскаржуване рішення раніше 2006 року.
З 01 січня 2004 року вступив силу Цивільний кодекс України
Згідно з пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України: «Правила Цивільного кодексу України про позовну давність застосовуються до позовів, строк пред'явлення яких, встановлений законодавством, що діяло раніше, не сплив до набрання чинності цим Кодексом».
Статтею 257 Цивільного кодексу України: «Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки».
Відповідно до пункту 4 ч.1 ст. 268 Цивільного кодексу України: «Позовна давність не поширюється на вимогу власника або іншої особи про визнання незаконним правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, яким порушено його право власності або інше речове право».
Законом України N 4176-VI від 20 грудня 2011 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства»виключено пункт 4 частини першої статті 268 Цивільного кодексу України.
Підпунктом 3 пункту 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України N 4176-VI від 20 грудня 2011 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства»передбачено: «Протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом особа має право звернутися до суду з позовом про: визнання незаконним правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, яким порушено право власності або інше речове право особи».
У зв'язку з викладеним суд зазначає, що строк позовної давності позивачем не пропущено.
Згідно ч.2 ст.21 ЦК України суд визнає незаконним та скасовує нормативно-правовий акт органу державної влади або органу місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.
Також згідно з приписами ст. 393 ЦК України, правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується.
Власник майна, права якого порушені внаслідок видання правового акта органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, має право вимагати відновлення того становища, яке існувало до видання цього акта.
Відповідно до вищевикладеного суд прийшов до висновку про обгрунтованість позовних вимог та спірний пункт рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради підлягає визнанню недійсним та скасуванню.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Судові витрати слід у зв'язку із задоволенням позову слід стягнути із відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 12, 49, 82, 84, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити.
2. Визнати незаконним та скасувати пункт 2 рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 04.12.2001 р. № 1007/24 «Про оформлення, підтвердження права комунальної власності територіальної громади м. Чернівці на будинковолодіння по вул. Любецькій, 21 і вул. Головній, 22 та відміну окремих пунктів рішень виконкому міської ради».
3. Стягнути з виконавчого комітету Чернівецької міської ради (площа Центральна, 1 м.Чернівці код ЄДРПОУ 04062216) на користь Чернівецької обласної ради (вул. Грушевського,1 м.Чернівці код ЄДРПОУ 25081241) судовий збір в розмірі 1094 грн.
4. З набранням судовим рішенням законної сили видати наказ.
За згодою представників сторін в судовому засіданні 14.08.2012 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Оформлене у відповідності до вимог ст. 84 Господарського процесуального кодексу України рішення підписане 17.08.2012 року.
Суддя І.В. Марущак