Постанова № 25685509, 07.08.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
07.08.2012
Номер справи
2а-13152/10/11/0170
Номер документу
25685509
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

07 серпня 2012 р. (16:50) Справа №2а-13152/10/11/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Москаленка С.А., за участі секретаря судового засідання Магері М.В., представників сторін:

від позивача - Жукова Є.Ю., довіреність №1 від 10.01.2012 року;

від відповідача ГУ ДКСУ в АРК - Глушаков М.О., довіреність № 11.0-27/11 від 11.01.2012року;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест плюс»

до Головного управління Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, Державної податкової інспекції в місті Ялта Автономної Республіки Крим

про стягнення бюджетної заборгованості з відшкодування податку на додану вартість,

ВСТАНОВИВ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвест плюс» (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим, Головного управління Державного казначейства України в АР Крим про визнання протиправним і скасування податкових повідомлень-рішень №0000332301/0 від 09.02.2010р., №0000342301/0 від 09.02.2010р., №0000332301/1 від 03.03.2010р. та про стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державного казначейства України в АР Крим заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009р. у розмірі 173501грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 12.10.2010р. у справі №2а-11303/1-/11/0170 роз'єднані позовні вимоги ТОВ «Інвест-Плюс» до Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим, Головного управління Державного казначейства України в АР Крим про визнання протиправними податкових повідомлень-рішень та стягнення в окремі провадження, а саме:

- позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс" до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень - рішень №0000332301/0 від 09.02.2010р., №0000342301/0 від 09.02.2010р., №0000332301/1 від 03.03.2010р. у справу за №2а-11303/10/11/0170;

- позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Плюс" до Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим, Державного казначейства України в АР Крим про стягнення бюджетної заборгованості по відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009р. у розмірі 173501,00грн. у справу за №2а-13152/10/11/0170. Позов мотивовано тим, що всупереч п.п. 7.7.8 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» після закінчення процедури судового оскарження податкового повідомлення-рішення, а саме з моменту набрання законної сили постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.06.2011р. у справі №11303/10/11/0170, якою скасовані податкові повідомлення-рішення №0000332301/0 від 09.02.2010р., №0000342301/0 від 09.02.2010р., №0000332301/1 від 03.03.2010р. не було перераховано суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок ТОВ «Інвест-плюс».

Заявою від 07.08.2012р. позивач зменшив позовні вимоги та просив стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест-плюс» бюджетну заборгованість з відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009 року у розмірі 138 118грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.11.2010р. провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №2а-11303/10/11/0170

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.07.2012р. провадження у справі поновлено.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 31.07.2012р. допущено заміну первинного відповідача Головного управління Державного казначейства України в АР Крим його правонаступником Головним управлінням Державної казначейської служби України в АР Крим.

Представник позивача у судовому засіданні на задоволенні позовних вимог наполягав з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача - Головного управління Державної казначейської служби України в АР Крим проти позову заперечував.

Відповідач - Державна податкова інспекція в місті Ялта АР Крим, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином - судовою повісткою.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Позивач у справі є юридичною особою, ідентифікаційний код 32362095, з 04.04.2003 року перебуває на податковому обліку як платник податків, 05.04.2003 р. зареєстрований платником податку на додану вартість за №323620901121.

ТОВ «Інвест плюс» у порядку звітності подано податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009р., в рядку 25.1 «сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку», якої зазначена сума 217912грн.

Посадовими особами відповідача проведено виїзну планову перевірку ТОВ «Інвест плюс» з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009р.

За результатами перевірки складено акт №172/23-4/32362095 від 30.01.2010р. (а.с.12-31), в висновках якого зазначено, що:

- перевіркою підтверджено бюджетне відшкодування заявлене у листопаді 2009р. у сумі 44411,00грн.;

- перевіркою встановлено порушення ТОВ «Інвест плюс» вимог п.п.1.4 ст.1,п.п.7.2.1.,7.2.3.,7.2.6., п.7.2., п.п.7.4.1. п.п.7.4.4. п.7.4. п.п.7.5.1. п.п.7.5. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997р., внаслідок чого ТОВ «Інвест плюс» завищено від'ємне значення між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту за листопад 2009р. на 79749,0грн.;

- на порушення вимог п.п.7.7.1., п.п.7.7.2., 7.7.3. п.7.7. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997р., позивачем занижено суму бюджетного відшкодування у розмірі 7689,00грн., в тому числі за травень 2009р. на суму 459,00грн, за липень у розмірі 1357,0грн., за серпень у розмірі 5873,00грн.;

- перевіркою встановлено порушення ТОВ «Інвест плюс» п.п. 7.7.1, 7.7.2, 7.7.3 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість"№168/97-ВР від 03.04.1997р., внаслідок чого завищена сума, заявлена до бюджетного відшкодування за листопад 2009р. на 173 501грн.

На підставі акту перевірки №172/23-4/32362095 від 30.01.2010р. відповідачем прийняті податкові повідомлення рішення №0000332301/0 від 09.02.2010р. про зменшення ТОВ «Інвест плюс» суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за листопад 2009р. у розмірі 173501грн. (а.с.9) та №0000342301/0 від 09.02.2010р., про збільшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 7689,00грн. (а.с.10).

Податкове повідомлення-рішення оскаржене відповідачем в адміністративному порядку, в результаті чого відповідачем прийняте податкове повідомлення-рішення №0000332301/1 від 03.03.2010р. (а.с.11).

Позивач оскаржив вказане податкове повідомлення-рішення у судовому порядку.

В результаті судового розгляду рішенням Окружного адміністративного суду АР Крим визнані протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим №0000342301/0 від 09.02.2010р. про збільшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування у розмірі 7689,00грн., №0000332301/0 від 09.02.2010р., №0000332301/1 від 03.03.2010р., про зменшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009року у розмірі 173501,00грн., в частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 138118грн.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30.01.2012р. апеляційна скарга Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим залишена без задоволення, постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.06.2011р. у справі №2а-11303/10/11/0170 залишена без змін.

Відповідно до п.1 ст. 72 обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином протиправність податкових повідомлень рішень №0000342301/0 від 09.02.2010р. про збільшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування у розмірі 7689,00грн., №0000332301/0 від 09.02.2010р., №0000332301/1 від 03.03.2010р., про зменшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009року у розмірі 173501,00грн., в частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 138118грн. є встановленою, та доказуванню не підлягає.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків було визначено п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»(тут і далі на момент виникнення спірних правовідносин). Так згідно п.п 7.7.1 цього пункту сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні

податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно п.п 7.7.2. якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого

від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування

включається до складу податкового кредиту кожного наступного

податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої

отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і

включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного

звітного періоду.

Тобто відповідно до викладених норм, вбачається що сума бюджетного відшкодування з податку на додану вартість розраховується на основі показників сум податкового кредиту з податку на додану вартість та податкового зобов'язання з вказаного податку та у випадку від'ємного значення податку на додану вартість відшкодуванню підлягає частина, що фактично була сплачена платником податку постачальникам товару.

Відповідно до п.п. 7.7.8 п. 7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» у разі, коли за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або податковий орган розпочинає процедуру адміністративного оскарження, податковий орган не пізніше наступного робочого дня за днем отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення справи, зобов'язаний повідомити про це орган державного

казначейства. Орган державного казначейства призупиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до прийняття остаточного рішення з адміністративного або судового оскарження.

Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження податковий орган протягом п'яти робочих днів, наступних за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Податкові повідомлення-рішення №0000332301/0 від 09.02.2010р., №0000332301/1 від 03.03.2010р., про зменшення ТОВ «Інвест плюс» (код ЄДРПОУ 32362095) суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за листопад 2009року у розмірі 173501,00грн., визнані протиправними та скасовані в частині зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 138118грн.

При цьому, судовим рішенням у справі №11303/10/11/0170 встановлено, що суми ПДВ, які заявлені позивачем до відшкодування у листопаді у розмірі 138118грн., сплачені контрагентам позивача у складі ціни товарів(робіт, послуг), такі товари отримані позивачем та придбані задля використання в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності позивача.

Відповідачі не надали доказів, що здійснено перерахунок грошових коштів (бюджетного відшкодування) у сумі 138118грн. на розрахунковий рахунок позивача.

За таких обставин, суд вважає заявлені позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи висновок про задоволення позову суд вважає можливим стягнути на користь позивача суму сплаченого при зверненні до суду судового збору, в порядку, встановленому ст. 94 КАС України.

Згідно платіжного доручення №637 від 29.04.2010р. позивачем була сплачена сума судового збору у розмірі 1700грн., тобто з урахуванням ціни позову, яка була заявлена первинно, а саме у розмірі 173501грн. З урахуванням зменшення позивачем суми позовних вимог до 138118грн., сума судового збору, яка повинна була бути сплачена позивачем за подачу позовної заяви складає 1 відсоток, що дорівнює 1381,18грн.

Частиною 5 ст.6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі роз'єднання судом позовних вимог судовий збір, сплачений за подання позову, не повертається і перерахунок не здійснюється. Після роз'єднання судом позовних вимог судовий збір повторно не сплачується.

З урахуванням викладеної норми, врахуванню при розподілі судових витрат на підставі ст.94 КАС України підлягає сума судового збору, яка сплачена відповідно до заявлених позовних вимог. В іншій частині судовий збір не повертається. Відтак стягненню на користь позивача підлягають витрати зі сплати судового збору у розмірі 1381,18грн.

Під час судового засідання, яке відбулось 07.08.2012 року оголошені вступна і резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову у повному обсязі складено 13.08.2012 року.

Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест плюс» (98434, АР Крим, Бахчисарайський район, с. Віліне, провул. Вигоний, б.13, ЕДРПОУ 32362095) бюджетне відшкодування з податку на додану вартість у сумі 138118 (сто тридцять вісім тисяч сто вісімнадцять) грн. 00коп.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвест плюс» 1381(одна тисяча триста вісімдесят одна)грн. 18 коп. витрат зі сплати судового збору.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду

Суддя Москаленко С.А.