Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/9397/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10-30
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Смагар С.В.
при секретарі Поддубному С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області, м. Донецьк
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Донецьк
про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 4780 грн.
за участю представників
від позивача: Кроніна Є.А., за довір. від 13.08.2012р.
від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області заявлено позов до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 4780 грн.
Правовою підставою стягнення представник позивача вважає норми Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (із наступними змінами та доповненнями), Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року № 509-12 (з наступними змінами та доповненнями), Податкового кодексу України 2 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями).
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, місце і час слухання справи належним чином повідомлений, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, письмових заперечень суду не надав, про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі також не надав.
Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець виконавчим комітетом Краматорської міської ради Донецької області 18 грудня 2000 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
На підставі адміністративної справи (протокол про адміністративне правопорушення від 24 березня 2011 року ДО №582143, постанова від 18 квітня 2011 року №62 про адміністративне правопорушення виконавчого комітету Краматорської міської ради) позивачем прийняте рішення про застосування фінансових санкцій від 2 березня 2012 року № 050010-2915-32-456, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу на підставі статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у загальному розмірі 6800 грн., а саме: за продаж тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років. Зазначене рішення про застосування фінансових санкцій було надіслано відповідачу поштою, з повідомленням про вручення, але відповідачем не отримано, внаслідок чого повернуто поштовим відділенням з відміткою про те, що адресат за зазначеною адресою не проживає.
Відповідно до інформації позивача щодо сплачених сум суб'єктами підприємницької діяльності по прийнятим рішенням №16102/8/20-208-11 станом на 10 серпня 2012 року відповідачем сплачено відповідно до рішення про застосування фінансових санкцій від 2 березня 2012 року № 050010-2915-32-456 суму заборгованості у розмірі 3533 грн. Отже несплаченою залишилась сума боргу у розмірі 3267 грн.
Відповідно до підпункту 14.1.265 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до частини 6 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 2 червня 2003 року № 790 (надалі - Постанова КМУ № 790) рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством.
Порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції.
Частиною 10 Постанови КМУ № 790 зазначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Частиною 13 Постанови КМУ № 790 передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку.
Пунктом 113.1 статті 113 Податкового кодексу України передбачено, що строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори. Згідно з пунктом 113.2 статті 113 Податкового кодексу України застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), передбачених цією главою, не звільняє платників податків від обов'язку сплатити до бюджету належні суми податків та зборів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, а також від застосування до них інших заходів, передбачених цим Кодексом.
Доказів сплати суми фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3267 грн. (з урахуванням часткової сплати) відповідач не надав суду. З урахуванням вищевикладеного, у відповідача станом на 10 серпня 2012 року існує заборгованість з фінансових санкцій у сумі 3267 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 4780 грн. задовольнити частково.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (84302, АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (код платежу 21081100, код 37944338, МФО 834016, ГУДКСУ у Донецькій області, р/р 31110106700059) заборгованість з фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3267 грн. (три тисячі двісті шістдесят сім гривень).
В іншій частині позовних вимог у задоволенні відмовити.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 14 серпня 2012 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Смагар С.В.